To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Wzdęcie

Oli - Nie Sie 16, 2009 20:36

falka napisał/a:
Ja nigdy nie słyszałam o przypadku śmiertelnym po zażyciu przez szczura czekolady.
bo pewnie nikt nie podawał dużej dawki. Ja wiem, że szczury/myszy i świnki morskie od czekolady mogą mieć problemy z krążeniem - dochodzi do zatorów. Nie wiem tylko czy są one o podłożu miażdżycowym czy jakimś innym. No i dla mnie podawanie szczurom czekolady, to jak podawanie chipsów itp. rzeczy. Moje szczury jak im znajomy chciał dać wafelka orzechowego, to tylko powąchały i nie wzięły. Moje nie znają czegoś takiego jak czekolada. U mnie dostają orzechy, suchy chleb i inne naturalne rzeczy, nic przetworzonego, chyba że jest to chory szczur i dostaje gerbera/nutri.
falka - Nie Sie 16, 2009 20:53

Oli napisał/a:
szczury/myszy i świnki morskie od czekolady mogą mieć problemy z krążeniem - dochodzi do zatorów
Chyba nie od jednorazowego podania, a o takim ja pisałam - przecież nigdzie nie napisałam, że jej dawałam wielokrotnie czekoladę.

Pytanie, czy jednorazowe podanie może się skończyć śmiercią - tak jak u psów, na zasadzie że może ale nie musi?

Sama jestem przeciwniczką podawania zwierzętom czekolady, chipsów itp. więc nie trzeba mnie do tego przekonywać, ale uważam że czasami okoliczności są usprawiedliwione.

Oli - Nie Sie 16, 2009 22:51

falka napisał/a:
Sama jestem przeciwniczką podawania zwierzętom czekolady, chipsów itp. więc nie trzeba mnie do tego przekonywać, ale uważam że czasami okoliczności są usprawiedliwione.
Ja ma do tego trochę inne podejście, inne własne zasady. :wink:

falka napisał/a:
Pytanie, czy jednorazowe podanie może się skończyć śmiercią - tak jak u psów, na zasadzie że może ale nie musi?
Tego nie wiadomo, bo nikt chyba nie robił tego, by dać szczurowi czekoladę w dużych ilościach.
Layla - Wto Lis 16, 2010 09:45

Lara ma wzdęcia i zaparcia od kilku dni. Trochę przegapiłam, bo byłam zajęta Vaderem :/ Jest gruba, ale teraz brzuch ma napięty i twardy. Już i tak puściło jej trochę po masażu, pierwszy raz w życiu czułam jak szczur puszcza gazy. Kupki są twarde jak kamień, w dodatku Lara ma brudny tyłek co chwilę i to zasycha :/ W czwartek idę i tak z nią na rtg i badania ogólne, ale tak się zastanawiam nad jednym. Ostatnio Lara przez to, że mieszkała z chorymi i starymi szczurami, jadła strasznie dużo gerberków. Czy one mogły spowodować takie objawy? Czy na badaniu rtg mogą wyjść jakieś zmiany nowotworowe w układzie pokarmowym? USG niestety niemożliwe :/
Ogoniasta - Wto Lis 16, 2010 10:04

Layla napisał/a:
. Kupki są twarde jak kamień, w dodatku Lara ma brudny tyłek co chwilę i to zasycha :/


Może parafinę jej podaj?? Znacznie ułatwi wypróżnianie...biedna maleńka :(

Layla - Wto Lis 16, 2010 10:08

Ogoniasta, nie chce parafiny, wciskałam jej na siłę, ale efekty średnie. Czuje się dobrze, ma humor, dużo pije.
Ogoniasta - Wto Lis 16, 2010 10:14

hmmm może oliwa z oliwek, gerberowa śliwka...ale to sposóby, które pewnie znasz.. :wink: dobrze że ma humorek...oby nic powaznego...niech wraca do zdrówka :)
Biała - Wto Lis 16, 2010 11:36

Layla, Jak moja Mru miała podejrzenie wzdęcia wetka kazała podać ok 3 krople Espumisanu...
S - Wto Lis 16, 2010 11:45

Espumisan to chyba dobry pomysł.
Jeżeli masz kapsułki, to chyba jedna będzie wystarczająca.

Layla - Czw Lis 18, 2010 12:24

Nie jest dobrze. Na rtg wyszło powietrze :/ Lara ma niesamowity zator z kału, dostała Metoclopramid i Laktulozę, dostałam też zalecenia, żeby poza podawaniem leków często masować brzuch. Jeśli jej nie "puści", trzeba ją będzie kroić :(
babyduck - Czw Lis 18, 2010 12:30

Layla, a nie dasz rady wcisnąć w nią tej parafiny? Ja mam bardzo złe doświadczenia ze wzdęciem u szczura. Może lepiej nie zwlekać z tym krojeniem?
Layla - Czw Lis 18, 2010 12:31

babyduck, parafina nic nie daje. Zobaczymy, na razie poczekam, ufam wetce. Te leki działają silniej niż parafina podobno.
S - Czw Lis 18, 2010 13:17

Lactulol, jest zazwyczaj dość skuteczny i można go podawać dużo i często, aż do skutku.
Jest też bezpiecznym lekiem. Można go podawać kobietom w ciąży i osobom w trakcie chemioterapii.

Layla - Czw Lis 18, 2010 13:29

Niestety jutro Lara i tak musi pojechać czy się załatwi czy nie, bo zauważyłam ropną wydzielinę, chyba z dróg rodnych więc nie jest dobrze....
Segreen - Czw Lut 17, 2011 16:33

Mam problem, wydaje mi sie ze Paige ma "napuchniety" brzuszek, tzn. niby wielki i lekko twardy a jednak biega i skacze normalnie...Nie wiem, co sadzicie o podaniu espumisanu? Wole spytac niz zrobic szczurowi K.O


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group