To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Antybiotyki?

quagmire - Śro Wrz 14, 2011 14:55

pizmol, tylko moi chłopcy dostawali 2 razy dziennie - więc się zgadza, że 0,7 na 700 gramów szczura na dobę dostałam.
W Ogonku nieczęsto raczej w ogóle podają Oxywet, z tego co kojarzę, chociaż jestem pewna, że wiedzą, jakie jest dawkowanie dla szczura.

pizmol - Śro Wrz 14, 2011 15:26

ok, czyli możliwe jest, że są różne wersje oxyvetu z różnymi stężeniami? 0,05 wydało mi się podejrzane jak spojrzałam ile tego musiałoby być w strzykawce - pół kreseczki raptem. Może napiszę w takim razie do Ogonka zanim będę rozmawiać w Oazie. Po prostu wpadłam w panikę jak szczur zaczął mi chudnąć a inny lekarz uznał, że dostał końską dawkę leku.
paullla17 - Śro Wrz 28, 2011 19:12

nie znalazłam informacji :(
jakie antybiotyki dla 5 tyg szczurów na katar? póki co są na witaminach ale jak się nie poprawi to w piątek idziemy do weta, jakaś rada zawsze się przyda.

Pyl - Wto Lis 08, 2011 13:58

Tak informacyjnie, bo planuję też napisać o tym w dedykowanym wątku o nebulizacji.

Przy podawaniu antybiotyków z wykorzystaniem nebulizatora teoretycznie nie potrzeba podawać probiotyków (bo lek nie działa na układ pokarmowy, tylko miejscowo na układ oddechowy). Ale w praktyce zaobserwowałam zdecydowane rozluźnienie stolca u obu nebulizowanych stad (w trzecim, które nie było leczone problemów nie było). Jak mniemam w praktyce ogony wylizując sobie futerko po nebulizacji pochłaniają jednak pewną ilość leków dopyszcznie i stąd kłopoty. Podanie Lakcidu zdecydowanie poprawiło sytuację.

Wniosek - warto przy podawaniu antybiotyków w postaci nebulizacji podawać zapobiegawczo probiotyki.
I to nie jak problem już wystąpi, tylko od początku podawania antybiotyków - można będzie uniknąć biegunki, która dodatkowo osłabia organizm.

lilith - Nie Mar 04, 2012 14:47

Pamiętajcie, że ten lek (Enrobioflox) musi być przechowywany w lodówce , bo traci swoje właściwości oraz nie może być rozcieńczany solą fiz , ponieważ się zważa
nimris - Nie Mar 04, 2012 18:20

Wręcz przeciwnie, wyraźnie jest napisane na buteleczce "chronić przed mrozem" i zalecane jest rozcieńczanie z solą fizjologiczną, bo zmniejsza się ryzyko powstawania martwic po iniekcjach. Jest to zdanie potwierdzone przez weterynarza i z tego co pamiętam, była nawet dyskusja na ten temat na forum.
lilith - Nie Mar 04, 2012 18:24

nikt nie mowi o mrozie , tylko o chlodzie , moj wet mi to bardzo zaznaczal , a jak nie wierzysz iz sie zwarzy w kontakcie z sola fizjologiczna i ze nie nalezy jej rozcienczac to sprawdz sama nabierajac do strzykawki i dodajac soli fizjologicznej
rozciencza sie ale inne antybiotyki lecz nie ten , chcialam tylko zwrocic uwage by lek byl zdatny do uzycia w odpowiednim przechowywaniu , chyba zbyt osobiscie to odebralas nimris,nie mialam zamiaru cie w zaden sposob urazic

nimris - Nie Mar 04, 2012 18:56

Nie odebrałam tego zbyt osobiście, nikt nikogo nie chce urazić, po prostu chciałabym wyjaśnić sytuację, ponieważ nie zgadzam się z Twoim zdaniem :)
Sama rozcieńczałam z solą fizjologiczną i robiłam zastrzyki 6 moim potworom, specjalnie jeszcze dzwoniłam do weterynarza, żeby się upewnić, że tak można. Wszystko było jak najbardziej w porządku, nic się nie zważyło.
Buteleczki z tym lekiem nie są przechowywane w lodówce w lecznicach, ale na wszelki wypadek jeszcze to sprawdzę i wypytam.

lilith - Nie Mar 04, 2012 19:42

no coz u mnie jest inaczej , moze mialam enro o innym stezeniu , postepowalam wg zalecen weta i nadal tak robie , na wlasne oczy widzialm jak lek sie warzy w polaczeniu z sola fiz . najwazniejsze ze lek jest w porzadku :)

Staraj się pisać poprawnie. Kluska

nimris - Nie Mar 04, 2012 20:19

Jest Enrobioflox 5%, i 10%, jest jeszcze Enroxil 5%, 10%, w tabletkach i wiele innych leków zawierających enrofloksacynę.
Zapytam co najmniej 2 wetów o wszelkie rodzaje leków z enro, jak powinno się przechowywać, podawać i dam znać jakie są ich opinie na ten temat ;)

lilith - Nie Mar 04, 2012 20:28

super , mnie sie tez to przyda , ja mam Enrobioflox 5%, wszytskie dane o lekach sa bardzo cenne
nimris - Pią Mar 23, 2012 23:00

Nie wolno przechowywać w lodówce, bo wytrącają się kryształki i można rozcieńczać z solą fizjologiczną (nie mylić z glukozą). Pytałam 3 wetów, wszyscy mieli takie samo zdanie na ten temat...
Poświęcę trochę leku i zrobię zdjęcia :wink:

kasia83 - Pią Mar 23, 2012 23:03

Mój Mango dostał Enrobioflox 10% w dawce 0,05 do pyszczka, bez zleceń trzymania w lodówce.
nimris - Sob Mar 24, 2012 00:05

Proponuję może, żeby dyskusję przenieść do innego wątku, gdzie inni użytkownicy wypowiedzieliby się na temat swoich doświadczeń z zaleceniami wetów co do enro? Bo przyznam szczerze, że bardzo mnie to zaintrygowało, a niezbyt dobrze zaśmiecać wątek "oddam".
kasia83 dziękuję, wszelkie informacje są bardzo przydatne :)
W razie wątpliwości: Enrobioflox 10% podaje się tylko doustnie, 5% tylko iniekcyjnie

Oli - Sob Mar 24, 2012 00:17

lilith, co do przechowywania to zależy czy jest on w oryginalnej butelce, czy strzykawce ;) w butelce trzeba tylko chronić przed światłem, ale nie trzeba w lodówce. z resztą, jeśli się na bieżąco stosuje taki w strzykawce to też się nie spotkałam żeby trzeba było w lodówce trzymać - ja nigdy nie trzymałam i działał. osobiście też rozcieńczałam solą fizjologiczną i nawet jeśli zrobiły się kłaczki, czy się rozwarstwił to wystarczy wymieszać/lekko wstrząsnąć, a rozcieńczenie zapobiega w dużym stopniu martwicom. rozcieńczać należy tuż przed podaniem.

[ Komentarz dodany przez: smeg: Sob Mar 24, 2012 02:14 ]
Przeniosłam posty z tematu "Enrobioflox - oddam"



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group