To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Antybiotyki?

Cola - Wto Sty 04, 2011 18:04

Viss, 4 apteki w gdańsku i 3 w olsztynie. pytam się w końcu czemu nie ma nigdzie, a ona na to że są już niepotrzebne bo insulinę podaje się teraz piórami lub pompami insulinowymi.
quagmire - Wto Sty 04, 2011 18:41

Cola, zamów sobie i odbierzesz na miejscu w aptece, będzie git :mrgreen:
Layla - Wto Sty 04, 2011 21:23

Cola, ja insulinówki dostaję w lecznicy na zapas :] Nigdy nie musiałam iść po nie do apteki.
Oli - Wto Sty 04, 2011 21:31

Viss, bo teraz insulina dla cukrzyków jest w takich specjalnych strzykawkach, już jako kombo gotowe do wstrzyknięcia, a nie jak dawniej, że się samemu nabierało. :wink:
Cola - Wto Sty 04, 2011 23:38

wzielam z lecznicy tylko kilka bo myslalam ze mam w domu. ale na szczescie sa jeszcze male, cienkie igielki w aptekach.

[ Dodano: Czw Sty 13, 2011 00:13 ]
wczoraj odstawiłyśmy marbocyl.
ile czasu jeszcze podawać lakcid?
kiedy mogę zrobić powtórne badanie moczu, żeby wynik był czysty?

AngelsDream - Czw Sty 13, 2011 01:53

Cola, nam doradzano nawet przez tydzień po zakończaniu terapii, ale różnie bywało.

Co do badania moczu, nie wiem, mogę tylko napisać, że zwykle u nas decydował weterynarz prowadzący przypadek. Raz było to tuż przed zakończeniem antybiotykoterapii, raz dwa tygodnie po zakończeniu, ale to dotyczyło psa.

Anonymous - Czw Sty 13, 2011 10:32

Cola napisał/a:
kiedy mogę zrobić powtórne badanie moczu, żeby wynik był czysty?
zdaje sie, że po 10-14 dniach.
Probiotyk minimum tydzień po antybiotykoterapii. :)

Cola - Czw Sty 13, 2011 15:34

dziękuję wam bardzo :)
martgaj - Wto Sie 30, 2011 23:57

Proszę o pomoc, mój Bibi ma problemy z oddychaniem, nie można mu było zrobić prześwietlenia z powodu złego stanu zdrowia. dostał furosemid i jeszcze jeden zastrzyk. Poprawiło mu się i w końcu coś zjadł. Jutro poinnam mu podać Rilexine, ale na http://www.veterynaria.pl...=edytuj&id=1030 znalazłam info, że tego leku nie powinno się podawać gryzoniom. Nie mówiąc o tym, że nie bardzo widzę związek pomiędzy objawami szczurka, a działaniem leku. Oczywiście nie jestem weterynarzem. Proszę o pomoc, co robić.
Dori - Wto Sie 30, 2011 23:59

martgaj, a u którego weterynarza byłaś? Może przejdź się jutro do jednego z polecanych?
martgaj - Śro Sie 31, 2011 00:02

u Astachow, idę jutro do weta, na razie proszę o pomoc osoby, które znają się na leczeniu/lekach.
Dori - Śro Sie 31, 2011 00:05

Astachow :D

Ale jak mamy przez neta Ci pomóc? Trafi do specjalisty, dobierze szczurkowi leki i tyle.

martgaj - Śro Sie 31, 2011 00:10

Czy któraś/któreś z Was podawało szczurkowi Rilexine. Przepisał nam wet, a w podanej lokalizacji jest info, aby nie podawać gryzoniom. Liczę na pomoc od osób, które miały styczność z tym lekiem bądź mają specjalistyczną wiedzę na ten temat. Nie oczekuję leczenia przez internet, lecz informacji na ten temat. Z góry dziękuję
Dori - Śro Sie 31, 2011 00:19

http://forum.szczury.biz/...p=589874#589874

Pyl coś takiego podawała.

Pyl - Śro Sie 31, 2011 01:29

martgaj, nie mam specjalistycznej wiedzy, ale też dostałam rilexine od weta i to od dobrego szczurzego weta i też na problemy z układem oddechowym, więc jak mniemam coś w tym jest. Nie zawsze każde działanie leku jest opisane - to, że najczęściej stosuje się w chorobach dróg moczowych nie wyklucza stosowania przy problemach z płucami. Aczkolwiek faktem jest, że nie jest to podstawowy antybiotyk przepisywany przy problemach płucnych (częściej jest to np. enroxil czy oxywet). Co do skuteczności to trudno mi się wypowiadać - masz opisane w załączonym wątku.
Jeśli masz wątpliwości to zadzwoń jutro do szczurzego weta i poproś o telefoniczną konsultację.

Off-Topic:
Nie wiem tylko co oznacza, że nie można było zrobić RTG ze względu na stan zdrowia? U ciężko chorego ogona jest nawet łatwiej, bo się nie wyrywa. Nie rozumiem (ale może nie muszę).



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group