To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Antybiotyki?

Anonymous - Sob Paź 17, 2009 20:15

Fea, co prawda nie miałam enro w takiej postaci, ale chyba jednak by nie podała. Wydaje mi się, że wszelkie stałe zmiany w leku są jednak na minus.
Fea - Sob Paź 17, 2009 20:24

No, ja też mam wątpliwości, chyba spróbuję ją jakoś zmusić do zeżarcia Marbocylu zamiast. Strasznie pluje i wyczuwa go wszędzie, a znowu jej furczy w płucach, więc chciałam ją potraktować enro, ale cóż. Jakoś mi się ten osad nie podoba.
Anonymous - Sob Paź 17, 2009 20:25

Rozpuść marbocyl w wodzie i wciskaj strzykawką. Tak chyba ponosi się najmniejsze straty w leku :roll:
Fea - Sob Paź 17, 2009 20:41

Własnie próbowałam, pluje i nie przełyka, ciekło jej po bródce, może odrobina przeszła, sama już nie wiem. W sumie się nie dziwię, bo to obrzydliwe. Ech, chyba bede musiała się zaopatrzyć w nowe enro i znowu będzie kłucie.
Anouk - Sob Paź 17, 2009 20:46

A nie można zmieszać antybiotyku z jogurtem, miodem? Diana wcinała tylko w takiej postaci, z tym, że to inny antybiotyk był.
Anonymous - Sob Paź 17, 2009 21:20

dynialu taki gorzki nawet zmieszany z miodem będzie paskudny.
Fea - Sob Paź 17, 2009 22:01

Mieszałam, z niczym nie wchodzi, z pasztetem nawet.

///edyta, już mam. Aava da się zabić za mleko w tubce i ten marbocyl jakoś wchodzi.

Nisia - Pon Paź 19, 2009 20:48

Viss napisał/a:
Fea, co prawda nie miałam enro w takiej postaci, ale chyba jednak by nie podała. Wydaje mi się, że wszelkie stałe zmiany w leku są jednak na minus.

Chemik się wtrąci :oops: Jeśli po rozpuszczeniu w temp. pokojowej (ew. po ogrzaniu np. w dłoniach) płyn będzie przezroczysty, równomierny ( żadnych pływających syfków), to jest to samo enro, które było w kryształkach oraz które było przed skrystalizowaniem. Pod warunkiem, że trzymanie enro w lodówce mu nie szkodzi... mi zawsze mówiono, że baytril można trzymać w temp. pokojowej, oby tylko z dala od światła. A enro zawsze dawałam w tabletkach.

Layla - Pon Paź 19, 2009 21:01

Fea, pamiętaj, że marbocyl jest też w zastrzykach.
babayaga - Pon Lis 16, 2009 22:04

Viss napisał/a:
Jedna ampułka lakcidu dwie godzin po podaniu antybiotyku.


stanie się coś jak podam szczurkowi ten lakcid mimo, że antybiotyk był podawany wczoraj i dziś? mi się zdaje, że nie, ale wolę zapytać, co by bardziej nie zaszkodzić... :)

Oli - Pon Lis 16, 2009 22:06

lakcid podaj jak najszybciej i dobrze jest podawać go kilka dni po skończonej kuracji antybiotykowej.
maris - Pon Sty 11, 2010 20:48

Mam probiotyk Inlactic (dawny LaciBios) i dawkowanie dla człowieka (od 2 lat życia) to 1 kapsułka dziennie. Czy szczurkowi podawać również 1 kapsułkę dziennie czy mniejszą dawkę? :drap:
Rysiaczek - Czw Lis 25, 2010 16:51

A jak w końcu jest z amoksycyliną? Tutaj http://www.apeiron.pl/szczury/ratdrug.htm występuje jako lek dozwolony dla szczurów. Jednak czytałam też wypowiedzi, że nie można go szczurom podawać.
Cola - Pon Sty 03, 2011 23:27

Nina 2 razy dziennie dostaje bolesne zastrzyki. dziś już ma dość. razem ze współlokatorką nie jesteśmy w stanie jej utrzymać. drze się, wyrywa i gryzie. po prostu nie możemy. a nie mamy nawet rękawic (wiadomo że cięzko trzymać w garści gdy wbija zęby w rękę). dostaje marbocyl 0,2 ml jednorazowo. nie wiem co zrobić. mogę jeden dzień pominąc i pojechać jutro po doustny? czy ten przeznaczony do zatrzyków mogę podać doustnie? nie damy rady...
Anonymous - Pon Sty 03, 2011 23:44

Cola, nie przerywaj antybiotyku. Podajcie jej zastrzyk, a jutro zmień lek na doustny, byle by bez przerwy w braniu.
Cola napisał/a:
czy ten przeznaczony do zatrzyków mogę podać doustnie?
absolutnie nie.
Owińcie szczura w ręcznik/koc, tak aby wystawał tylko kawałek tyłka i zrób zastrzyk tam.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group