To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Antybiotyki?

Anonymous - Śro Maj 27, 2009 12:12

Andzia napisał/a:
Który podawałaś i jakim sposobem?
wszystkie, jak się dało. :D Aż w końcu w zastrzykach i to był dobry wybór. Pewnie jakieś szczury to lubią, jednak osobiście takich nie znam. :D U mnie też to nie wchodziło, choć robiłam cuda wianki. Gucia była mała, pewnie ważyła max 200g a i tak sporo tego paskudztwa było na łyżeczce. Jeszcze jak to rozmieszasz, to w ogóle robi się dużo, a żeby zabić ten podły smak to trzeba sporo dodać, więc pozostajesz z łychą paskudztwa, które ciężko wcisnąć w szczura, bo a) niedobre nadal, b) ilość jak dla słonia.

Po kropelce? A ile razy dziennie tą kropelkę? Krople to może wciśniecie na raz (chyba od razu lepiej strzykawką dopyszcznie), ale generalnie to się módlcie, żeby Egi to polubił. :mrgreen:

edit/
Na drogi oddechowe wspaniały jest Keflex. Też w płynie, ale przepyszny, u mnie były o to dzikie wojny i wylizywanie pyska tym co dostawały lek.

Andzia - Śro Maj 27, 2009 12:41

Viss, :? to ja już mantruje bo Egiś jest cholernie wybrednym szczurem, to nie Gent który je wszystko :P
Pani doktor mówiła żeby raz dziennie dawać, a potem zobaczymy.

Anonymous - Śro Maj 27, 2009 12:46

Kropelkę raz dziennie? Wydaje mi się, że to bardzo mało. Wiem, że Egi jest mały, ale jednak.. Szkoda, że nie pamiętam dawek jakie ja podawałam Guci.

edit/
Tu jest dawkowanie jakie mnie zalecono w Oazie: http://www.forum.szczury....p?p=10074#10074

Andzia - Śro Maj 27, 2009 12:58

Viss, no tak ale i schorzenie inne. Mnie się też wydaje że kropla to mało ale biorąc pod uwagę ze Egir jako szczyl już brał enro to Pani doktor powiedziała że zaczniemy od takiej dawki i mam dzwonić jak nie przejdzie.
Jemu w sumie nic nie jest poza tym gęganiem :/ je, biega, zachowuje sie normalnie, ale ponieważ rutinoscorbin i scano połączone z inhalacjami nie pomagają to boję się jak ognia że przejdzie w zapalenie płuc.

babyduck - Czw Maj 28, 2009 00:12

up
Andzia - Czw Maj 28, 2009 01:02

babyduck, dzięki :)

Chodziłam dziś koło tej półki z syropami i nie mogłam się zdecydować czy Bactrim czy Biseptol. Wziełam Biseptol i okazał się to dobry wybór. Viss przecież to jest pyszne :D poziomkowe. Z kroplą malinowego soku zostało do czysta wylizane. Muszę spróbować podać sam. No i mam nadzieje że skoro smak nie zawiódł to i działanie będzie dobre :)

Anonymous - Czw Maj 28, 2009 08:04

Andzia napisał/a:
Viss przecież to jest pyszne :D poziomkowe.
O_o ty i twój szczur nie jesteście normalni. :D Ale bardzo się cieszę, że tak gładko poszło, oby jak najdłużej chciał to jeść i kciukam za efekty. :) :kciuki:
Andzia - Czw Maj 28, 2009 10:32

Viss napisał/a:
O_o ty i twój szczur nie jesteście normalni. :D

:mrgreen: dobrze że się zwierzaki do właścicieli upodabniają :P Dziękujemy za kciuki

H. - Czw Maj 28, 2009 14:59

Off-Topic:
Andzia napisał/a:
dobrze że się zwierzaki do właścicieli upodabniają :P
to Egir będzie cudowny :falover:

Andzia - Pią Maj 29, 2009 11:16

Off-Topic:
:oops: taa i lekko nienormalny :D

babyduck - Pią Maj 29, 2009 19:24

Andzia napisał/a:
Chodziłam dziś koło tej półki z syropami i nie mogłam się zdecydować czy Bactrim czy Biseptol.
To to jest bez recepty? O_o
Anonymous - Pią Maj 29, 2009 22:21

babyduck, na receptę, ale niektórzy są lepsi od innych. ;) :D
Oli - Pią Maj 29, 2009 22:26

a to nie jest tak, że w syropach jest mniejsze stężenie? to tylko moje spekulacje, bo nie widziałam na oczy tych syropów.
H. - Pią Maj 29, 2009 22:27

Off-Topic:
Andzia napisał/a:
:oops: taa i lekko nienormalny :D
może być ;D

Fea - Sob Paź 17, 2009 19:57

Kurde, słoniocy, bo mam wątpliwości. Miałam enrobioflox w strzykawce, trzymany cały czas w lodówce przez jakieś trzy tygodnie. Zmętniał mi i zaczął się jakby krystalizować (biała mętna substancja opadająca na dno). Wyjęłam strzykawkę z lodówki i w temperaturze pokojowej zrobił się znów przezroczysty, tylko to białe coś nadal tam jest. Nie wiem, czy mogę go podać Aavie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group