To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - ZATRUCIA. Pierwsza pomoc przy zatruciu chemikaliami.

Oli - Pon Lip 23, 2007 22:00

Wegiel lepiej dziala jak jest rozpuszczony w wodzie w postaci zawiesiny.
AngelsDream - Pon Lip 23, 2007 22:00

Viss napisał/a:
ale powinnaś przeszukać wszystkie kąty mieszkania.

Nawet te najbardziej nieprawdopodobne. No i zmień jedzenie na jogurty. Otwierasz jogurt sama i dajesz prosto do miski - wiem, że to brzmi jak teoria spiskowa, ale już różne rzeczy się działy z karmami. Nie tak dawno w USA była afera, że w kilkudziesięciu karmach dla psów i kotów naprawdę dobrych firm znaleziono jeden ze składników trutki na szczury.

Zmieniłam tytuł i dodałam temat w spisie treści.

kira - Pon Lip 23, 2007 22:00

Bardzo wam dziekuje za pomoc, za checi, dam mu ten wegiel, chociaz wydaje mi sie,ze przy zatruciu nie jadl by , a on ma dobry apetyt, chociaz jest chudziutki.
AngelsDream - Pon Lip 23, 2007 22:02

kira, wiele trucizn ma bardzo złożone działanie. Przy trutkach na szczury bardzo ważne jest, żeby szczur nie tracił apetytu - im więcej zje, tym większa szansa, że trutka zadziała.
kira - Pon Lip 23, 2007 22:06

[quote="AngelsDream"]
Viss napisał/a:
w kilkudziesięciu karmach dla psów i kotów naprawdę dobrych firm znaleziono jeden ze składników trutki na szczury.
[/i]


:evil: :shock: a ja mu dawalam wlasnie taka sucha karme dla kota. Moze to zbieg okolicznosci,ale wlasnie po niedlugim czasie jak dalam starszemu zrobilo sie z nim to co sie zrobilo i tego tez karmie ta karma.

AngelsDream - Pon Lip 23, 2007 22:08

kira, w takim razie całkowicie odstaw całe dotychczasowe jedzenie i karm malca świeżo kupionym ziarnem i jogurtami - być może, że któryś ze składników dotychczasowej mieszanki jest trefny.
Anonymous - Pon Lip 23, 2007 22:21

AngelsDream napisał/a:
odstaw całe dotychczasowe jedzenie i karm malca świeżo kupionym ziarnem i jogurtami
dokładnie, to bardzo ważne. Wyrzuć wszystko co jadł do tej pory, żeby nie podjadł przypadkiem. Dużo węgla, ile da radę zjeść, a jutro pędem do weta, niech da kroplówkę (przyspiesza oczyszczanie organizmu) i coś na odtrucie. Na płukanie żołądka za póżno, niech wet działa odtruwająco i wspomagająco. Plus coś na dożywienie.
AngelsDream - Pon Lip 23, 2007 22:23

O jogurcie napisałam, bo produkty mleczne blokują działanie części substancji, a przynajmniej utrudniają ich wchłanianie przez organizm.
kira - Pon Lip 23, 2007 22:32

U weterynarza juz bylam i byl tak douczony,ze czytal obok mnie ksiazke i szukal przyczyn, wspomnial o zatruciu,ale powiedzial,ze w takim przypadku sczur nie przezyje.
Dostal teraz wegiel,nie musialam go nawet specjalnie namawiac,sam pil ile mogl, czekam do jutro, rano jeszcze dostanie antybiotyk i pojde do innego weta. Teraz w ogole zaczal jesc wiorki, nie wiem skad to dziwne zachowanie :|
|

AngelsDream - Pon Lip 23, 2007 22:37

kira, może nieświadomie, a może sam próbuje sobie pomóc?
Anonymous - Pon Lip 23, 2007 22:41

kira, jak wet nie będzie wiedział co to, to powiedż, że najprawdopodobniej zatrucie, bo ważne jest, żeby szczurek dostał coś, co pomoże mu to zwalczyć. Antybiotyk za bardzo nie działa na zatrucia.
AngelsDream - Pon Lip 23, 2007 22:43

Zastanowiłabym się nad sterydem i proponuję Essentiale forte - lek wzmacniający wątrobę, przydałoby się także coś na nerki i witaminy.
kira - Pon Lip 23, 2007 22:44

ten zastrzyk z antybiotykiem pomogl mu jednak, zaczal chodzic, wachac, nie siedzial juz taki osowialy i wiecej jadl, wiec cos w tym musi byc. Bede probowala wszytkiego, czas pokaze, :( dzieki za wasza pomoc i cenne rady.
Anonymous - Pon Lip 23, 2007 22:59

Czy cenne, to się okaże. Mocno trzymam kciuki za biedaczka. Napisz jutro jak z nim i co wet mu podał.
Layla - Wto Lip 24, 2007 05:41

kira, ja jeszcze spytam, skąd jesteś? Może polecimy Ci dobrego weta.

Trzymam kciuki za szczurka, mi też to wygląda na poważne zatrucie...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group