To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - ZATRUCIA. Pierwsza pomoc przy zatruciu chemikaliami.

Oli - Śro Lip 18, 2012 01:19

i węgiel w tym momencie raczej nie pomoże, gdyż jest on pomocny zaraz po zjedzeniu trującej substancji, zanim wchłonie się ona z przewodu pokarmowego. węgiel się nie wchłania i działa w przewodzie pokarmowym wiążąc substancje. zaszkodzić nie zaszkodzi, ale nie pomoże po tylu godzinach od zjedzenia.
AngelsDream - Śro Lip 18, 2012 08:25

Za to kilka kroplówek oraz leki osłaniające wątrobę i/lub nerki mogą się okazać potrzebne, ale to lepiej w porozumieniu z weterynarzem, na wizycie, nie przez telefon.
AngelsDream - Śro Lip 18, 2012 08:28

Posty scalone z odpowiednim tematem.

AD

szaffka - Śro Lip 18, 2012 10:47

Według składu 100g preparatu zawiera 25g tlenku cynku, skrobie przeniczną i wazelinę białą. Jestem zapisana na dziś do wetki. Jestem z Poznania i chodzę do wet. Lisieckiej. Ajlii poradziła też kontakt z dr Bieleckim co zaraz uczynię.
szaffka - Śro Lip 18, 2012 22:35

Po wizycie u wetki zostały postawione 2 diagnozy nie związane z zatruciem:
1 - zapalenie płuc wirusowe lub spowodowane zakrztuszeniem z czego to drugie bardziej prawdopodobne ze względu na to, że wcześniej nie było żadnych objawów a nagle wystąpił stan potwornie poważny. Mała ma w płuckach trzaski i chroboty bardzo potężne. Czekamy na reakcję na antybiotyk.
2 - przerzuty nowotworowe do płucek - również mniej podejrzane ze względu na zbyt gwałtowny przebieg. Oby antybiotyk dał radę

jancia - Śro Lip 18, 2012 22:40

szaffka napisał/a:
Zadzwoniłam do wetki która zaleciła podawanie płynów i obserwację.
moje jak dobrały sie do Dalacinu dostały podskórne zastrzyki i przeszło po 3-4 dniach...

szaffka napisał/a:
Może ktoś z Was miał do czynienia z zatruciami i ma pomysł co mogłabym jej podać żeby jej ulżyć i przyspieszyć oczyszczanie? Nie mogę już patrzeć na to jej oddychanie a nie wiem co więcej mogę zrobić.
moje po Dalacinie miały biegunkę przez tydzień...Kasia_89, dobrze Ci poradziła..daj węgiel...a najlepiej... idź do weta...

ok widzę już , ze byłaś..to 3 mam kciuki za dobre zakończenie :kciuki:

Martini - Śro Lip 18, 2012 23:09

szaffka, a diagnoza osłuchowa, czy było zdjęcie?
szaffka - Śro Lip 18, 2012 23:41

Diagnoza osłuchowa no i powtórka jutro sprawdzenie czy coś się zmieniło czy nie i następne zastrzyki
szaffka - Czw Lip 19, 2012 15:58

Miałam umówioną wizytę na 14:30. Niestety około godziny 13:30 szczurcia przestała oddychać. Udało mi się przywrócić jej oddech i pędem pojechałam do weterynarza. Szczurcia dostała tlen i kilka zastrzyków. Byłam roztrzęsiona więc nie bardzo wiem co dostała. Miała zostać 2 godzinki na obserwacji i dalszej walce o nią. Miałam złe przeczucia więc zamiast do domu poszłam do pobliskiego parku. Niestety niecałą godzinę później wetka zadzwoniła, że moja mała gwiazdeczka Majo zgasła.
Zdecydowałam się na sekcję co trochę ukoiło moje serce. Okazało się że całe jej płucka były obsiane guzkami. Wcześniej miała usuwanego dużego guzka pakietu mlecznego i już wtedy wetka sygnalizowała mi że źle to wygląda. To były prawdopodobnie przerzuty od tamtego guzka.
Wiem już że nie byłam winna tego wszystkiego oraz że nic nie mogłam więcej zrobić. To choć trochę ukoiło mój ból.
Dziękuję wszystkim za rady i wsparcie.
I stawiam pierwszy płomyczek na drogę dla Majo - mojej małej czarodziejki [*]

Martini - Czw Lip 19, 2012 16:12

Przykro mi bardzo:(
Cegriiz - Czw Lip 19, 2012 16:27

szaffka, mi też strasznie przykro :glaszcze:
Czytałam i czytałam i miałam nadzieję... Ale Maleńka zgasła... Na drogę ( ' )

Kami - Pon Lis 19, 2012 20:38

Szczury dobrały mi się do pieczątki, pogryzły i pewnie nieco zjadły - zauważyłam po łapach i pyszczku ubrudzonych tuszem. :/ Myślicie, że mogą się tym zatruć?
Podałam im węgiel (po tabletce - podać więcej? od razu czy później?) i jogurt, umyłam łapki. Czy mogę zrobić coś więcej oprócz obserwowania?
Dodatkowy problem jest taki, że panny są aktualnie na antybiotyku i powinny dziś wieczorem go dostać. Podać, czy na wszelki wypadek nie podawać? Zadziała w ogóle po węglu?

Próbowałam dzwonić do wetki, ale już niestety za późno.

Edycja: Za radą Pyl dzwoniłam do Ogonka. Podać węgiel, olej parafinowy (bo za duży kawałek gumki od pieczątki może gdzieś utknąć), antybiotyk pominąć i obserwować. Mam nadzieję, że nic im nie będzie.

PysiaczkiII - Wto Sty 29, 2013 19:46
Temat postu: Zjedzony Rysik i klej biurowy~!
Witajcie mój szczur zjadł rysik i klej birurowy w tubce co mu się stanie? Umrze? ;( POMOCY!
Layla - Wto Sty 29, 2013 19:51

PysiaczkiII, zachowaj spokój. Jak szczur w tej chwili się czuje?
PysiaczkiII - Wto Sty 29, 2013 20:11

Normalny jest,jak wychodze z pokoju to mu tak jakby miał flegme i się ślini.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group