To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Vibovit

Oli - Nie Maj 04, 2008 23:53

A Vibovit bobas? Ja tylko ten moim szczurom daję. Poza tym myślę, że skoro nasze szczury dostają lekarstwa dla dorosłych jak są chore, to taki vibovit nie powinien im zaszkodzić.
Anonymous - Pon Maj 05, 2008 08:05

Pytałam o vibovit dla najmłodszych dzieci i ta pani mi właśnie tak odpowiedziała. Ale czy wtedy dawka powinna być inna?
Anonymous - Pon Maj 05, 2008 10:46

polegalu napisał/a:
Kupilam vibovit do 3 lat wiec czy dawka 1/3 saszetki jest odpowiednia??
głównie vibovit dla dzieci tu polecamy. :)
Ren napisał/a:
Czy nie będzie w związku z tym za "mocny" dla szczurów?
porównaj dawki w starym i nowym. Jeśli różnice sa znaczące zmiejsz dawke dzienną np. z 1/3 na 1/5.
mika - Czw Maj 29, 2008 19:21

ja moim do picia vibovit bobas. do jednolitrowej butelki jedna saszetka. i tak sobie nalewam do poidelek. pija... nie zauwazylam, zeby wody znikalo mniej niz wczesnej :P
Mangalarga - Czw Maj 29, 2008 19:29

mika, a zaciemniłaś tą butelkę? Jeśli nie, to Vibovit w niej jest tak naprawdę do niczego.
Z resztą, wydaje mi się, że rozrobiony, nawet w zaciemnionym naczyniu, nie powinien stać długo.

maciek3250 - Śro Sie 20, 2008 21:22

Ja tak czytam, czytam i tak na prawdę nie wiem ile powinno się dawać bo każdy piszę co innego :/ Więc na 2 młodziudkie szczurki (około 6 tyg) jaka jest porcja vibovitu junior czy tam dla bobasów, w 40ml wody? I co ile je dawać? Jest to dla zdrowych szczurków :P

A dwa, też raczej 40ml (raczej bo to szczur koleżanki) wody na jednego szczurka (około 5-6 tyg) z katarem? I co ile?

Mona i Kuba - Pią Sie 22, 2008 13:19

Przede wszystkim trzeba pomslec o pelnowartosciowej karmie i urozmaiconej diecie. Warto jednak zdrowym szczurkom czasem podawac dodatkowe preparaty witaminowe - szczegolnie podczas stresow itp.

My w razie potrzeby podajemy Vibowit Junior okolo 1/5 lub 1/6 torebeczki dziennie (na glowe) w takiej ilosci mokrego jedzonka (typu gerberki czy przeciery, jogurty) w jakiej wiemy, ze szczurzaste zjedza jednorazowo. Nie ma sensu rozpuszczac w poidle (szczegolnie nie zaciemnionym), bo takie witaminki nie maja dlugiego okresu "trwania". W sytuacjach gdy chcemy tylko uzupelnic dodatkowo diete, to podajemy jakies 1/8 torebeczki co 2-3 dzien, ale tak jak pisalismy wczesniej np podczas wyjazdow, zmian otoczenia lub gdy jest maly dostep do swiezych warzyw/owocow.

baradwys - Wto Sty 27, 2009 13:06

ja podaję vibovit junior w dawce 1/7 po prostu zapobiegawczo... Jeśli uda mi się kupić Juniorka to 1/4
NadyaB - Śro Lut 04, 2009 11:49

Ja do tej pory podawałam naprzemiennie vibovit bobas z Cebionmulti, a właśnie przed chwilką kupiłam Vibovit junior i juvit multi. Muszę stwierdzić że nigdy w życiu mój szczuras nie chorował. Może z 3 razy słyszałam jak on kicha ale myślę że to było zwykłe zakręcenie w nosku bo zdrowy był jak "rybka" i tak się zastanawiam nad tym przedawkowaniem bo jak na razie żadnej reakcji przedawkowania nie widzę a podaję witamin dosyć sporo.
Samej wody już raczej nie chce pić i pije jak mu sie naprawdę mocno chce pić a tak to woda jest chyba jako ozdoba ;/
Więc podaję wszelkiego rodzaju herbatki - owocowe i zwykłe, ale to w miseczce bo jak wiadomo takie poidełko ciężko dokładnie wymyć a z herbatki zostaje osad.
Mój szczuras nie za bardzo chce jeść owoce więc stąd to całe moje nad wyraz dawanie witamin.

baradwys - Śro Lut 04, 2009 13:13

Shy_Lady napisał/a:
ja podaję vibovit junior w dawce 1/7 po prostu zapobiegawczo... Jeśli uda mi się kupić bobaska to 1/4

musiałam się poprawić:P

Oli - Czw Lut 05, 2009 00:14

NadyaB napisał/a:
jak na razie żadnej reakcji przedawkowania nie widzę a podaję witamin dosyć sporo
Możliwe, że jej nie zobaczysz póki szczurowi całkowicie nie siądzie wątroba. Nadmiar witamin rozpuszczalnych w wodzie na ogół zostaje wydalony z moczem. Jednak istnieją takie witaminy, które są rozpuszczalne w tłuszczach i te gromadzone są w wątrobie, a ich nadmiar nie jest wydalany. Radzę poczytać o objawach hiperwitaminozy witamin: A, D, E, K. Nic miłego, a jak się już zacznie to będzie poważny problem. :]


Ja swoim podaję vibovit bobas jedynie jak mi przez 3 dni któryś szczur kicha i ma mokry nos. Wtedy podaję przez 3-5 dni 1/4 saszetki na szczura.

NadyaB - Sob Lut 07, 2009 20:37

Oli... widzisz... to jest tak że teraz próbuje się jakoś powstrzymać od dawania mu wszystkiego do jedzenia ale wiesz... z nawykami jest ciężko zwłaszcza gdy zauważyłam że gdy daje mu vibovit bądź witaminki w kroplach to wtedy nie leci mu porfiryna z noska a jak przestaje mu podawać to ona się zaczyna pojawiać.
Teraz próbuję ograniczyć białko co naprawdę jest trudne :/

Oli - Śro Mar 25, 2009 20:28

Mam pytanie - czy po kuracji vibovitem zmienia się Waszym szczurom zapach moczu/kału? Do tej pory sobie z tego nie zdawałam sprawy, ale dzisiaj miałam przez cały dzień zamknięty pokój (dotychczas był otwarty na mieszkanie) i jak weszłam to poczułam bardzo ostry zapach, taki trochę jakby kału ale nie do końca. Wczoraj chłopcy dostali drugą dawkę vibovitu (w sensie drugi dzień pod rząd) i nie wiem czy ma to związek z tym zapachem czy nie. Myślałam nad wydalaniem nadmiaru witaminy C z moczem, ale jakoś nie do końca jestem pewna.
Maja - Śro Kwi 28, 2010 17:44

Moi drodzy kupiłam vibovit bobas link i zastanawiam się ile saszetki wsypać do 150ml poidełka. Ktoś pomoże?
AngelsDream - Śro Kwi 28, 2010 17:55

Maja, ja sypałam zawsze około pół opakowania.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group