To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Porfiryna - jak to właściwie z nią jest?

Oli - Śro Mar 25, 2009 19:32

nutaka napisał/a:
Czy porfiryna, może cieknąc przez 4 dni pod rząd z jednego oczka? I to tak odrobinkę,nie zeby zalewało oko, tylko w kąciku i tuż obok.
Tak. Może to wskazywac na wiele rzeczy, ale najczęściej jest to stan zapalny kanalika nosowo-łzowego. Idź z nią do weta, bo taki stan zapalny może skończy się bardzo źle dla samego szczurka. Może to też oznacza początek rozwoju nowotworu w okolicy oka (w nosie).
nutaka - Śro Mar 25, 2009 22:36

dziękuję Oli.

pojedziemy do weta.

nutaka - Pią Mar 27, 2009 22:47

Czy to jest porfiryna?


Anonymous - Pią Mar 27, 2009 22:55

Umiejscowienie sugeruje, że wypłynęło z kanalika łzowego, ale czy to na pewno nie krew, to nie dam głowy. Może po prostu idź do weta i nie zadręczaj się do tego czasu. :glaszcze:
L. - Pią Mar 27, 2009 23:03

nutaka, jak ma takie wycieki zasugeruj 3-4 dniową kuracje wit. K - ona działa na skrzepliwość krwii. nie zaszkodzi a może pomóc.
nutaka - Pią Mar 27, 2009 23:08

czy krople ze świetlika cos pomogą?
Anonymous - Pią Mar 27, 2009 23:44

Cytat:
Stany zapalne spojówek z nadwrażliwością na światło i zapylenie. Zmęczenie oczu wywołane niewłaściwym oświetleniem, szkodliwym promieniowaniem telewizorów i monitorów komputerowych, długim czytaniem.
Nie spodziewałabym się cudów, ale spróbuj, skoro wet się odwleka :roll:
Oli - Sob Mar 28, 2009 00:52

L. napisał/a:
nie zaszkodzi a może pomóc.
może zaszkodzić i to poważnie - nadmiar witaminy K nie jest wydalany z organizmu, a kumulowany w wątrobie m.in. przez co działa sobie witamina na organizm i może powodować powstawanie zakrzepów, a te są prostą drogą do zawałów. Witamina K jest jedną z witamin, które trzeba wyjątkowo ostrożnie dawkować i stosować.

nutaka, dlaczego jeszcze nie poszłaś do weta? Narazie są to wycieki porfiryny, ale jak wda się zakażenie bakteryjne to w tym miejscu jest to niemożliwe do oczyszczenia z ropy i na ogół szczury czeka jedna decyzja... :?

nutaka - Sob Mar 28, 2009 08:32

Oli, wczesniej niestety nie mogłam za Chiny, dzis moja siostra ją zabiera, bo mnie znowu nie ma. Taki mam zwariowany tydzień...
Anonymous - Sob Mar 28, 2009 09:12

Mojemu rudzielcowi tak z oka jednego leci, wiec sadze, ze cos ma z okiem, albo jest to reakcja na ropien ktorym mu sie zrobil kolo moszny. Dzisiaj albo w pn idziemy do weta.
Tunia - Sob Mar 28, 2009 10:49

nutaka , mój szczurek ma coś podobnego tylko, że jest to mniejsze i ma to dookoła oka :( w niektórych miejscach koło tego jest sierść zaschnięta i czymś zlepiona. Też jest to czerwone :( Na szczęście powoli mu to zanika ;)

Ps. zrobiłabym zdjęcie, ale szczur jest za bardzo ruchliwy i zdjęcia są rozmazane, a dobrego aparatu nie mam :(

nutaka - Sob Mar 28, 2009 18:29

Mam podawac krople "Dicortineff-vet".
Anonymous - Nie Mar 29, 2009 10:18

Tunia napisał/a:
nutaka , mój szczurek ma coś podobnego tylko, że jest to mniejsze i ma to dookoła oka :( w niektórych miejscach koło tego jest sierść zaschnięta i czymś zlepiona. Też jest to czerwone :(


Moj rudzielec tak ma z jednego oka. Jutro ide do weta i napisze co powie.

Anonymous - Nie Kwi 05, 2009 12:51

Rudzielcowi zalewa codziennie oboje oczu od jakiegos tygodnia. Poza tym zero innych obiawow... Bylam u weta i kazal to przemywac woda jak sie pojawi, aby mu niczego nie zlepialo. Rydzyk wyglada jakby mial lima na oczach czasem. Najczesciej rano... Poza tym apetyt ma, jest ruchliwy itd.

Rydzyk ma ropnia kolo moszny malusienkiego, ktory nie rosnie ani nic i narazie nie bedzie ciety (czekamy az sie otworzy, urosnie, albo sie wchlonie, dlatego, ze rydzyk przeszedl ciezkie zapalenie pluc i znieczulenia nie sa wskazane) i moje pytanie brzmi, czy to moze byc reakcja na tego mini ropnia?

On sie nim kompletnie nie interesuje, nie boli go itd. Ja co jakis czas sprawdzam czy rosnie i tyle.

Moge mu oczy przemywac np. rumiankiem?

DeliSekerim - Śro Kwi 29, 2009 15:10

Witam mam problemik i na szybkiego potrzebuję rady... Moja Mikusia ma niecały rok. Wczoraj zobaczyłam, że ma opucnietą mordkę tak jak przy śwince z boczku... Leci jej z oczka i noska porfirynka... Do wet udam sie dopiero pod wieczor, ale do tej pory może ktoś spotkał się już z czymś takim i może mi pomóc??????????????? ;( ;(


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group