To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Kłopoty skórne

Ewa - Czw Sty 14, 2010 00:39

Pomarańczowe są wszoły, ale wet by to na pewno rozpoznał. Ostatnio oglądałam to pod mikroskopem..paskudne.
asik8705 - Czw Sty 14, 2010 15:15

Nie wiem cos mi sie wyaje ze jakas malo doswiadczona ta pani dr moze praktykantka. A czym to najlepiej zwalczyc ?? P. Dr kropelke czegos mu umiescila na karku i powiedziala ze kontrola za miesiac, 2 dni sie nie drapal a teraz widze ze na nowo. Pomozcie prosze
Nakasha - Czw Sty 14, 2010 15:26

Bardzo dobra jest ivermektyna (ivomec). 2 kropelki na kark, co 10 dni, standardowo 2 - 3 dawki.

Ale jeśli to nie pasożyty, a np. grzyb lub gronkowiec, to będą potrzebne inne antybiotyki. Najlepiej zrobić wymaz ze skóry (zeskrobiny) i obejrzeć pod mikroskopem. ;)

asik8705 - Czw Sty 14, 2010 16:51

takie male pomaranczowe kuleczki kropeczki cos. Po tym na pasożyty nie drapal sie wiec to pewnie te wszoly,i przeczesujac mu futerko coraz mniej tego tylko jak dlugo ten lek ktory zostal nakropiony dziala. bo widze ze znowu zaczyna sie podrapywac. Moze wylegla sie kolejna partia z jajeczek ktore nie uciekly badz nie padly.
A gdzie ta ivermektyne dostane?? w aptece czy u wet?????
Chyba musze zmienic weterynarza. . . . :|

asik8705 - Pią Sty 15, 2010 16:59

Byliśmy z Fredziem u weta innego niż zawsze.
I DOBRZE!!!!
okazało się ze to świerzbowiec (Nigdy już nie kupie z zoologa )
Dostał zastrzyk z ivomec-u i Pani dr natarła go nie pamiętam czym, czymś, ogólnie środkiem na pasożyty . Mamy obserwować czy mu przechodzi i ok środy na kontrole. Jeżeli nic się nie zmieni to będzie robiony Wymaz ze skóry i dalsze leczenie, jeżeli mu przejdzie po tym co dostał to profilaktycznie jeszcze coś dostanie. Mamy nadzieje ze mu przejdzie. . .

susurrement - Pią Sty 15, 2010 18:24

pamiętaj, że iwermektynę trzeba podać 3 razy, co 10 dni.
asik8705 - Pią Sty 15, 2010 23:26

wet powinien to wiedziec
Nakasha - Sob Sty 16, 2010 12:13

asik8705, jeśli trafisz do dobrego weta, to tak, ale jeśli nie - to może z tym być bardzo różnie...
asik8705 - Sob Sty 16, 2010 13:35

Wiec dzieki z inf bede o tym pamietac i w razie W zareaguje. Powiem wetce:D
megg - Czw Sty 21, 2010 22:44

Kupiłam małego szczurka w zoologicznym i, niestety, okazało się, że ma pasożyty. Tak go to gryzło, że aż skakał po całej klatce. Zaraził się też drugi szczur. Dostałam od weta zasypkę Insectin. Ktoś to może już stosował?
quagmire - Czw Sty 21, 2010 22:54

Czasami wystarczy poszukać: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=4775
Hexi - Wto Lut 02, 2010 19:05

Mój szczurek ma dwie kropki na uchu takie maleńkie kuleczki. A drugi na dole pleców takie jakby gnidy przyczepione do sierści ale bardzo maleńkie. Jednak nie wiem na pewno czy to sa wszy , czy może świerzb ??? Jutro pojadę z nimi do weta ale martwię się bo jak zapłacę więcej niż 50 zł za leczenie mąż mnie zabije. Moze można jakiś tani środek kupić w aptece ???
susurrement - Wto Lut 02, 2010 19:36

nie bardzo. powinnaś iść do weta.
a masz świadomość tego jak bardzo szczurki potrafią chorować? i że niekiedy by zwierzakowi pomóc trzeba kosztownych wizyt/operacji? co wtedy, mąż Cię zabije czy nie wyleczycie szczurka tylko będzie musiał cierpieć?

Hexi - Wto Lut 02, 2010 19:56

On uważa że szczur to szczur że niektóre szczury żyją w oborach i nie potrzebują tego wszystkiego a ja przesadzam . Pójdę z nim , chciałam wiedzieć ile mam kasy naszykować i czy to będzie drogo mnie kosztować . Najwyżej mąż się nie dowie, a jak się dowie to nie zrozumie no ale cóż.
Wiecie co to może być na sierści ?

susurrement - Wto Lut 02, 2010 20:04

na uszach to pewnie świerzbowiec. na sierści może też, jeśli to białe i okrągłe to jajka świerzba. ale równie dobrze to mogą być wszy, pchły.. weterynarz powinien sam umieć ocenić.
a szczurkowi najlepiej by było podać iwermektynę w 3 dawkach co 10 dni.
rozpoznanie + dawka leku nie powinny dużo kosztować. zależnie od miasta, sama nie wiem.. do 30 zł?
tylko uwaznie patrz co weterynarz podaje i poczytaj wczesniej na forum czego podawac nie wolno.
z jakiego jestes miasta? zerknij na polecanych weterynarzy..



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group