To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Scanomune/BetaGlukan i pochodne - lek na cale zlo?

falka - Pią Lip 13, 2007 00:56

Cola, wg. mnie scano śmierdzi, beta nie
Andzia - Nie Lip 15, 2007 12:53

Właśnie kupiłam scano i zastanawiam się czy dać Noskowi 1/3 czy 1/2 tabletki. Jest mocno przeziębiony i bierze antybiotyki :( Acha no i waży nie więcej niż 70g. Jak myślicie?
falka - Nie Lip 15, 2007 12:56

Andzia, spokojnie pół możesz dawać - nie można tego przedawkować, w większych ilościach działa lekko przeczyszczająco, w razie czego zmniejszysz dawkę. Przy antybiotyku pamiętaj podawać lakcid osłonowo.
Andzia - Nie Lip 15, 2007 13:03

Dzięki falka :mrgreen: On dostaje antybiotyk podskórnie, a ja dostałam od weta taki specjalny probiotyk dla futrzaków tylko że on mi go coś wcinać nie chce. Znowu czeka mnie kombinowanie, a jego trudno oszukać :roll:
LunacyFringe - Wto Sie 14, 2007 00:10

Hmh, jak tak czytam te wszystkie posty to wychodzi, że Scano to cudowny lek, który pomaga na prawie wszystko.
I tego jestem przekonana , dlatego dzisiaj wybralam sie wlasnie po Scanomune do weterynarza.
Nie dość , że trochę się zdziwił moją chęcią zakupu , to w dodatku powiedział, że jedna tabletka to dawka dla 20 kilowego psa. Kazal mi podać dosłownie ociupinkę , z naciskiem na słowo " ociupinkę " .
Chciałam się dowiedzieć, jak to w końcu jest ?

AngelsDream - Wto Sie 14, 2007 00:13

LunacyFringe, scanomune podajesz 1/4 kapsułki dziennie na szczura 300 gram.

Beta glukan, 1/33 kapsułki na 300 gram szczura.

LunacyFringe - Wto Sie 14, 2007 00:23

Hmm no to może dlatego mi tak powiedział , bo mój szczurek jest jeszcze malutki i waży dużo ,dużo mniej . Dostalam go bardzo młodego ...
Cóż, narazie podam szczyptę ;)

falka - Wto Sie 14, 2007 00:28

LunacyFringe, na szczurki leki przelicza się trochę inaczej, bo mają szybki metabolizm np. dawka środka do narkozy jest taka jak na kota. Możesz spokojnie podzielić tą kapsułkę na 4 i dawać 1/4 dziennie :) przedawkować się nie da.
LunacyFringe - Wto Sie 14, 2007 00:44

Mam taką nadzieję , że się nie da ^^ '
To teraz wszystko stało się jasne .
Serdecznie dziękuję ;)

Nisia - Czw Paź 25, 2007 10:40

Mam uwagę co do Beta-Glukanu.
Jesli ktoś nie ma możliwości/nie chce mu się dzielić kapsułki na 30 cześci po to, aby potem jeszcze dalej dzielić, to z doświadczenia wiem, że 1/4-1/3 kapsułki scanomune odpowiada ilości proszku beta-glukanu o objętości mniej-więcej łebka od szpilki.

alice740 - Pon Lis 12, 2007 21:54

Po tym wszystkim, co przeczytałam, postanowiłam kupić Beta-Glukan i mieć na wszelki wypadek. I w całym moim zapyziałym Zgierzu nie było w żadnej aptece! Musiałam zamówić na jutro. Niby na razie nie potrzebuję, czy tez raczej moje ogony nie potrzebują (tfu, tfu, odpukać) ale gdyby była taka potrzeba, to musiałabym pewnie do Łodzi jechać (jak zwykle po wszystko;) a jak zapytałam u weta o Scanomune to zrobił okrągłe oczy i powiedział, żebym poszukała... w Łodzi! Ehh...
L. - Czw Sty 03, 2008 15:10

Tak się zastanawiam czy mogę dać Yuki dawke beta teraz i potem ok. 22-23 ?
Czy lepiej dac beta i cebion ?

Widać, że jest osłabione po tym guzie. Od wczoraj, a dokładnie dzisiaj jak wróciłam ok. 13 to spała cała nastroszona i dziwnie oddychała :/ a nosek miała cały poryfinie :|
a dziś nie mogę jechać do weta nie dam, rady i bede mogła chyba dopiero w sobotę :(

polna - Czw Sty 03, 2008 15:41

Ja podaje scano po 1/2 tabletki od szczurka już od ponad tygodnia, a mala Tea kicha nadal... :( Byłysmy u wetki i powiedziała, żeby dalej podawać i czekac na efekty. Mam nadzieje, że się to nie przerodzi w cos poważniejszego. :wink:
AngelsDream - Czw Sty 03, 2008 16:01

L., beta daje się raz dziennie. I dawanie go więcej razy niewiele zmieni.
Nisia - Czw Sty 03, 2008 16:10

L. napisał/a:
Od wczoraj, a dokładnie dzisiaj jak wróciłam ok. 13 to spała cała nastroszona i dziwnie oddychała a nosek miała cały poryfinie

Jeśli się to utrzyma, to samo Beta może nie pomóc. Wet nieodzowny.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group