To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Scanomune/BetaGlukan i pochodne - lek na cale zlo?

Nisia - Śro Lip 11, 2007 15:26

Asaurus, nie tyle gnić. Scano rozpuszczone w wodzie już po 2 dniach czuć - fermentuje. Beta-glukan, jako cukier, też ma wszak prawo fermentować.
Poza tym przypominam o sprawdzeniu terminów ważności. Na forum było sporo Beta-Glukanów ważnych do września tego roku!

Cola - Śro Lip 11, 2007 16:23

hmm
wydaje mi sie ze wetka dala mi beta
i pewnie nie dalaby mi starego
strasznie smierdzi
i jak go wysypalam z 'opakowania' i chcialam podzielic, to po jakims czasie zastygl, i nie chcial sie skubany kruszyc w proszek... o_O

Nisia - Śro Lip 11, 2007 16:26

Był stary. I mógł być zawilgocony (niestety, nie wiem, jak jest z jego higroskopijnością... ale tak się zachowują substancje higroskopijne).
Nie dawaj tego szczurowi, kup nowe.

Cola - Śro Lip 11, 2007 16:27

bomba :| :?
Nisia - Śro Lip 11, 2007 16:34

A różnica pomiędzy kapsułką beta i kapsułką scano jest taka: kapsułki beta są mniejsze i bardzo ciasno upakowane proszkiem. W kapsułkach scano jest luźniej.
Beta sie prawie nie rozpuszcza w wodzie, a scano szybko i ochoczo tworzy taki mlecznobrązowy płyn.

Obu preparatów używam od dawna i NIGDY nie widziałam zbrylenia sie proszku.

Cola - Śro Lip 11, 2007 16:37

czyli ja mam beta
ale naprawde wam to nei smierdzi?

Nisia - Śro Lip 11, 2007 16:40

Dla mnie nie śmierdzi, ale może masz wybitnie czuły nos. Może LECIUTKO byc czuc drożdżami. Ale leciutko!
Cola - Śro Lip 11, 2007 16:48

mam slaby wech
a smierdzi strasznie

wywalam to.. :evil:

Azi - Śro Lip 11, 2007 17:09

Nisia napisał/a:
Beta sie prawie nie rozpuszcza w wodzie
a to dziwne, bo mój beta bardzo ładnie się w wodzie rozpuszcza i tworzy taką mleczno-beżową zawiesinę... Chociaż zawiesina to chyba nie jest rozpuszczanie.

Ile beta może być przechowywany po podziale w foli aluminiowej?

Layla - Śro Lip 11, 2007 17:23

Ja nie miałam beta, zawsze miałam scano i ono mi zawsze śmierdziało.
Asaurus - Śro Lip 11, 2007 18:54

Nasz beta-glukan jest przechowywany na szklanej szybie podzielony na dawki więc od razu byłoby go czuć a nigdy nie śmierdział ani żadnego zapachu nie wydzielał. No ale u nas cała kapsułka schodzi w max 3 dni więc za długo nie stoi. Osobiście nigdy bym nie podał zwierzakowi czegoś śmierdzącego, chyba że to by tak specjalnie od nowości miało śmierdzieć ;)
Cola - Śro Lip 11, 2007 21:12

to smierdzi
ale male pija to z poidelka bardzo chetnie

a moze ja dostalam scano
o ile sie nie myle Layla mowila ze jej scano smierdzi... :roll:

Layla - Śro Lip 11, 2007 21:14

Ja kupowałam scano u różnych wetów i zawsze śmierdziało, więc wątpię, żebym zawsze trafiała na przeterminowane. Zaznaczam, że u weta nigdy nie kupowałam ludzkiego beta glukanu, bo ten jest w aptece ;) Scano zawsze mi śmierdzi.
Nisia - Czw Lip 12, 2007 09:20

Azi napisał/a:
Chociaż zawiesina to chyba nie jest rozpuszczanie.

Zawiesina to nie rouzpuszczanie. Zawiesina, z definicji, to cząstki stałe pływające w wodzie (zawieszone), ale nie rozpuszczające się (no, może odrobinkę).

Cola - Czw Lip 12, 2007 13:00

gadam z Layla
i wyglada na to ze jednak moje scano jest dobre... :roll:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group