To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Scanomune/BetaGlukan i pochodne - lek na cale zlo?

Nisia - Czw Mar 29, 2007 16:18

Asaurus, nigdy nie zetknęłam się z vita-glukanem. Możesz przybliżyć skład? Z jakich drożdży pochodzi zawarty w tym peraparcie glukan (chodzi o nazwę gatunku, glukan jest produkowany przez kilka gatunków i każdy ma inne własciwości)?
Asaurus - Czw Mar 29, 2007 20:59

Nisia, dokładnie 3 posty wcześniej przed moim Pacyfka podała skład vita-glukanu, ja tylko zebrałem do kupy informacje zawarte w tym temacie bo ludzie po kilka razy pytali się o to samo i chciałem jakoś to zebrać do kupy, żeby takiego chaosu nie było. Osobiście też się nie spotkałem z vita-glukanem bo maluchom podaję beta-glukan 1,3 / 1,6 D i uważam go za najlepsze rozwiązanie. Wystarczy trochę dokładniej poczytać w tym samym temacie nawet na tej samej stronie...
Pacyfka - Czw Mar 29, 2007 22:18

Nisia, skład jak pisze Asaurus, podałam wyżej, a jeśli chodzi o rodzaj glukanu:
Beta 1,3-D-glukan (Beta-Glukan)-polisachryd pozyskiwany z grzyba jadalnego zwanego boczniakiem ostrygowatym (Pleurotus Ostreatus)

Dziekuje Asaurus za podanie dawkowanie :) dobra robota ;)

Nisia - Pią Mar 30, 2007 08:38

Przepraszam, nie doczytałam.
Pacyfka napisał/a:
Beta 1,3-D-glukan (Beta-Glukan)-polisachryd pozyskiwany z grzyba jadalnego zwanego boczniakiem ostrygowatym (Pleurotus Ostreatus)

To bym tego szczurom nie dawała, bo nie wiadomo, co za cholerstwo i jka by na gryzonie podziałało.
W Scanomune jest beta-glukan pochodzący z drożdży Saccharomyces cerevisiae (też to chyba wcześniej gdzieś napisałam) i tego się nalezy trzymać. Tzn. mozna kupowac inne produkty (poza Scano), ale tylko z beta-glukanem pochodzącym z tych konkretnych drożdży.

Beta 1,3-D-glukan wytwarzany jest przez wiele mikroorganizmów, ale za każdym razem na inne właściwości. Łatwo to znaleźć w googlach.

Pacyfka - Pią Mar 30, 2007 13:06

Dzieki Nisia, w takim razie nie będę dawała tego chłopcom. Na razie i tak nie dostawały, bo wolałam poczekać na opinię eksperta :wink:
Nisia - Pią Mar 30, 2007 13:10

Off-Topic:

Pacyfka napisał/a:
bo wolałam poczekać na opinię eksperta

Jak to brzmi... Chemikiem jestem, i tyle.

falka - Sob Maj 05, 2007 11:06

Witka ma guza. Wszystkie panny dostały po 1/30 beta-glukanu. Czy Witka może dostać wieczorem drugą dawkę? Jeśli to nowotwór to może większa dawka pomoże? Skonsultuję to dziś z wetem, ale może coś podpowiecie? Witka jest malutka, na oko ma 6 miesięcy :(
Anonymous - Sob Maj 05, 2007 11:19

falka, mnie wetka mówiła, że przy zdiagnozowanych guzach można raz dziennie podawać całą kapsułkę. Scnomune nie szkodzi, a jest głównie na raka właśnie. :)
Naciol - Nie Maj 13, 2007 10:54

A w czym i gdzie można trzymać BetaGlukan/Scanomune, jak się już podzieli?
30 osobnych pojemników chyba nie ma sensu...

Katie - Nie Maj 13, 2007 12:17

Naciol, ja trzymam je zawinięte w folię aluminiową (sreberka jak świstak jakiś) :wink:
Jak dostąd nie zauważyłam, żeby działo im się coś złego. Z drugiej strony, rozdzielam je na bierząco, więc zbyt długo zawinięte w ten sposób nie stoją.

Naciol - Nie Maj 13, 2007 13:17

Dziękować (:
Cola - Śro Lip 11, 2007 13:44

czy to normalne ze beta tak smierdzi...? :cojest:
Nisia - Śro Lip 11, 2007 15:10

smierdzi? dla mnie jest bezzapachowe
Layla - Śro Lip 11, 2007 15:11

Ale scanomune śmierdzi okrutnie ;)
Asaurus - Śro Lip 11, 2007 15:24

Cola, nasz beta-glukan jest całkowicie bezwonny nawet jak kilka dni stoi rozdzielony na dawki. Może twój się zawilgocił i zaczął gnić czy coś takiego ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group