To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Scanomune/BetaGlukan i pochodne - lek na cale zlo?

smeg - Śro Lut 11, 2015 10:23

Cietrzew, człowiek nie wytwarza witaminy C samodzielnie, dlatego potrzebuje jej suplementacji. Organizmy szczurów wytwarzają ją same. Mimo wszystko w okresie przeziębienia jej podawanie raczej nie zaszkodzi, a nadmiar jest wydalany z moczem.

Betaglukanu nie rozpuszcza się w poidle, tylko podaje bezpośrednio do pyszczków z jakimś smakołykiem. Wydaje mi się, że on jest w ogóle mało rozpuszczalny i raczej osiądzie na dnie, niż stworzy z wodą jednorodny roztwór.

Łysej samicy powinnaś zapewnić w klatce ciepłe miejsce, w którym będzie mogła się chować - jakiś zabudowany polarowy domek z dużą ilością papierowych ręczników wewnątrz. Moja łysa samiczka ma największe z całego stada zdolności do budowy gniazd, ręczniki z całej klatki znosi do swojego hamaka, w którym wygryzła dziurę między warstwami i zrobiła sobie kryjówkę :P

Truskiew - Śro Mar 18, 2015 20:25

Witajcie,
starałam się przeczytać wszystkie posty dotyczące beta glukanu i nie ukrywam, że mam mętlik w głowie. Ostatnio w aptece kupiłam immunoglukan (skład z ulotki: immunoglukan beta -1,3/1,6 D glukan w 5 ml 50 mg, witamina C w 5 ml 50 mg).
Nie widzę w składzie żadnych cukrów ani substancji pomocniczych. Czy dla 6 miesięcznych szczurków mogę podać 1 ml na głowę? czy to za dużo? nie są chore, ale widzę na futerku trochę porfiryny i chciałam im zaaplikować w sumie bardziej profilaktycznie niż leczniczo. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Karena - Śro Mar 18, 2015 21:16

Truskiew, mała kropelka na szczura nie dłużej niż 2-3 tygodnie. Porfiryna może pojawić się nie tylko jako objaw przeziębienia. Jeśli jednak stawiasz na przeziębienie, to najlepiej obserwować i po tygodniu udać się do dobrego weterynarza (listę znajdziesz u nas na forum) na wizytę kontrolną.
Truskiew - Śro Mar 18, 2015 21:40

Karena dziękuję za odpowiedź, podam im po kropelce i zobaczymy czy cos się zmieni. Generalnie szaleją, nie kichają wcinają wszystko ładnie więc ogólnie jest spoko. Weta mamy sprawdzonego od lat więc jakby co podjedziemy na ogólne oględziny. Immunoglukan kupowałam głównie z myślą o sobie i pomyślałam, że przy okazji mogę trochę dziewczynom podać :)
Izunia789 - Pon Lip 13, 2015 09:00

Hej chcę kupić to... Beta 1,3 Glukany SOLGAR


Dwie (2) kapsułki zawierają:
• Witamina C (Ester-C®, askorbinian wapnia)400 mg
• Beta 1,3 glukany (Saccharomyces cerevisiae)(z koncentratu ścianek komórkowych drożdży)250 mg
• Mieszanka jagód (Standaryzowany sproszkowany wyciąg z owoców dzikiego bzu (Sambuscus nigra sproszkowane owoce czarnej borówki (Vaccinium spp.), sproszkowane owoce acai (Euterpe oleracea))225 mg
• Cynk (pikolinian)15 mg
• Miedź (cytrynian miedzi)1500 µg
• Selen (L-selenometionina)125 µg
• Witamina D3 (2000 IU, cholekalcyferol)

pomożecie w dawkowaniu?

mikanek - Śro Wrz 02, 2015 10:59

Mam pytanie, czy ten preparat
https://animalia.pl/dolfos-immunodol-cat-tabletki-60-tabl/szczegoly/21853/#opinie

można podawać na lekkie przeziębienie szczura? Zawsze kupowałam beta-glukan dla ludzi..

smeg - Śro Wrz 02, 2015 11:33

Można, wiele osób podaje go szczurom ;) Tylko musisz odpowiednio przeliczyć dawkę według wytycznych na pierwszej stronie. Sama mam Vetomune, podaję 1/6 kapsułki 80 mg z zalecenia weta, więc wychodzi na to, że powinnaś podawać 1/3 tabletki Immunodolu 40 mg.
mikanek - Śro Wrz 02, 2015 11:39

Dzięki! To zamawiam :)
edytap3001 - Czw Wrz 15, 2016 15:30

Hej

Czy to jest obojętne o jakiej porze dnia podać scanomune?

limomanka - Czw Wrz 15, 2016 17:00

edytap3001, tak, byle w miarę o stałej, bo dawkowanie jest obliczone co 24 godziny (zajrzyj do pierwszego posta, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś).
edytap3001 - Pią Wrz 16, 2016 15:26

limomanka napisał/a:
edytap3001, tak, byle w miarę o stałej, bo dawkowanie jest obliczone co 24 godziny (zajrzyj do pierwszego posta, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś).



Dzięki

paullla17 - Czw Sty 05, 2017 19:30

jak dawkować Vetomune?
Neverestin - Nie Sty 29, 2017 13:23

paullla17, wetka mówiła mi, że mniej więcej wychodzi połowa żelu z tej rybki na głowę na dorosłego/dużego szczura, maluchom 1/3 ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group