To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Scanomune/BetaGlukan i pochodne - lek na cale zlo?

nimka - Czw Paź 02, 2014 11:35

Z tabletki 100mg to 1/12 możesz podać. Tyle mi wyszło z tych wyliczeń (jeśli dawkowanie to 1/30 tabletki 250mg).
Devona - Czw Paź 02, 2014 12:52

Cyanide napisał/a:
czy ktoś na jakiś sprawdzony sposób na dzielenie tego?
W razie, gdyby ktoś jednak chciał odmierzać - najlepiej zrobić z tabletki proszek i dzielić na "kupki" kartą płatniczą ;) . Najlepiej unikać wielokrotnego dzielenia na nieparzystą liczbę dawek, więc np. przy 12 dobra kolejność to najpierw na 3, a później dwa razy na pół.
Cyanide - Czw Paź 02, 2014 16:03

Devona, nimka, dziękuję. Wczoraj dałam im odrobinę "na oko", ale dzisiaj najpewniej otworzę kolejną, pełną kapsułkę i podzielę ten proszek tak, jak mówicie. Swoją drogą od wczoraj zero kichania, zero porfiryny. Albo to efekt placebo, albo dostali dawkę uderzeniową.
Majo - Pią Paź 03, 2014 17:11

Szukając taniego źródła beta-glukanu znalazłam tabletki o nazwie Rutinacol (7,18 za 120 tabl.)
Doz.pl mówi:
Maksymalna porcja dzienna 2 tabletek zawiera: witamina C 160 mg, rutyna 50 mg, beta-glukan 1,3/1,6D z drożdży 50 mg, cynk 5 mg.
(czyli odpowiednio 80, 25, 25 i 2,5 w jednej tabletce).

Myślicie, że można im to podać?

Karena - Nie Paź 05, 2014 16:41

Majo, strasznie dużo witaminy C, której nie trzeba podawać szczurom.

Ja bym ten lek wzięła dla siebie, a szczurom kupiła beta-glukan.

Majo - Nie Paź 05, 2014 18:01

Tylko właśnie, Beta Glukan to przynajmniej 3 dychy, a Rutinacol 7 zł, to dla mnie znacząca różnica.
Pewnie, wolałabym sprawdzony Beta Glukan. Ale sytuacja ma się chwilowo tak a nie inaczej, więc jestem ciekawa, czy tańszy zamiennik też byłby ok... czy nie ma co, bo nadmiar witaminy C/rutyna/cynk gorzej im zaszkodzi niż zawarty tam beta-glukan pomoże.

vika - Nie Paź 05, 2014 18:55

a co myślicie o tym??

http://www.karusek.com.pl...p?prod_id=12257

wetka nam to zaleciła na wzmocnienie przy przeziębieniu, jak kichał szczur to dostawał pół kapsułki teraz zapobiegawczo mamy dawać 1/3 kapsułki, w gabinecie dostępne są po 1zł/szt.

mmarcioszka - Nie Paź 05, 2014 19:49

vika, jest ok, ale betaglukan tańszy ;)
Karena - Pon Paź 06, 2014 00:35

Majo napisał/a:
Tylko właśnie, Beta Glukan to przynajmniej 3 dychy, a Rutinacol 7 zł, to dla mnie znacząca różnica.

http://www.domzdrowia.pl/...0-tabletek.html
Ja często za kilkanaście kupowałam w lokalnych aptekach.

Izunia789 - Pon Paź 06, 2014 11:02

Cześć. Msm takie coś

SUPLEMENT DIETY: Imunit, kapsułki, 30 szt
BDI 11 glukan (rozpuszczalny w wodzie, o wysokiej czystości chemicznej, pozyskany w ramach ekstrakcji biomasy drożdży piwnych), selen, maltodekstryna, skrobia kukurydziana, stearynian magnezu, żelatyna, dwutlenek tytanu

Zawartość w jednej kapsułkce:

Beta glukan 10 mg

Selen 10 µg

napiszcie mi proszę jak dawkować te kapsułki? :roll:

Devona - Pon Paź 06, 2014 12:24

Izunia789, podaje się ok. 7.5 mg dziennie na głowę, więc 3/4 Twojej kapsułki. Nie wiem tylko, jak z podażą selenu u szczurów, czy 7.5 µg to mało czy dużo.
Izunia789 - Pon Paź 06, 2014 12:30

No właśnie..ten selen . Jadę dzis do weta i zapytam. Najwyżej ja zużyję ;) . A jeśli chodzi o dawki. Każda mała waży inaczej. Od maleństwa po sporą samicę. Z tego co wcześniej wyczytałam waga nie jest taka ważna? Tylko stan w jakim zwierzak jest..czyli zapobiegawczo czy w czasie choroby? tak?
cornflakegirl - Pon Paź 06, 2014 12:49

vika napisał/a:
a co myślicie o tym??

http://www.karusek.com.pl...p?prod_id=12257

wetka nam to zaleciła na wzmocnienie przy przeziębieniu, jak kichał szczur to dostawał pół kapsułki teraz zapobiegawczo mamy dawać 1/3 kapsułki, w gabinecie dostępne są po 1zł/szt.


Ja bardzo lubię ten preparat, szczurkom smakuje i nie mam problemu z podawaniem. No i działa. Zamówiłam go sobie przez internet, kosztował chyba 40 zł - taniej niż u weta, wychodzi mniej niż 1zł za kapsułkę :)

Devona - Pon Paź 06, 2014 12:53

Izunia789, możesz podawać tę dawkę zarówno zapobiegawczo, jak i podczas choroby. Każdy szczur może dostawać tyle samo (no chyba, że to maleństwo jest rzeczywiście bardzo małe, czyli gdzieś w okolicy 100 g masy ciała).
Izunia789 - Pon Paź 06, 2014 12:58

oki dzięki za odpowiedź. :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group