To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Ropnie

agathe1988 - Nie Sie 23, 2015 21:42

cane, tu nie chodzi o mój strach,tylko podczas tego płukania mam wrażenie,że ona nie wcelowala nawet w dziurę,tylko obok :/ bo to nie jest specjalista od gryzoni. Ale może faktycznie tylko tak mi się zdawalo
Layla - Pon Sie 24, 2015 08:58

Zastanawiam się, czy woda utleniona jest najlepsza, mi najbardziej odpowiada Octenisept, zwłaszcza, że wtedy mogę psiknąć sprayem nie dotykając rany żadnymi wacikami. Ponadto jestem zachwycona tą maścią: http://www.lekowet.pl/?op...details&id=2622 W życiu nie widziałam tak szybkiego gojenia dziury po ropniu :D Polecam.
agathe1988 - Pon Sie 24, 2015 14:20

Layla, w zaleceniach mam wpisaną wodę utleniona,więc tego się trzymam :)
smeg - Pon Sie 24, 2015 16:33

Woda utleniona szczypie, większość wetów do dezynfekcji czegokolwiek na szczurze zaleca Rivanol albo Octanisept - one nie szczypią ;)
nimka - Pon Sie 24, 2015 18:33

Layla napisał/a:
Zastanawiam się, czy woda utleniona jest najlepsza, mi najbardziej odpowiada Octenisept, zwłaszcza, że wtedy mogę psiknąć sprayem nie dotykając rany żadnymi wacikami. Ponadto jestem zachwycona tą maścią: http://www.lekowet.pl/?op...details&id=2622 W życiu nie widziałam tak szybkiego gojenia dziury po ropniu :D Polecam.

Layla, mi dr wyraźnie zalecała że dziurę po ropniu to się dotyka, a nie wręcz przeciwnie ;) Chodzi o to, żeby jak najbardziej w środku ciała to wyczyścić. Psiknięcie z odległości bez użycia wacika/patyczka do uszu, a na końcu strzykawki/wenflonu i wpuszczenie tego do środka ciała (wkładając końcówkę strzykawki do szczura, a nie miziając go z zewnątrz) nie zadziała, a wręcz zaszkodzi, bo dziura po ropniu nie zostanie należycie przepłukana czyli ropień się odnowi.

No i jeśli chodzi o szybkość gojenia - mi dr również mówiła, że wręcz przeciwnie: chodzi o to, żeby dziura po ropniu goiła się możliwie jak najdłużej, bo jak się zasklepi za szybko to ropień się odnowi...

agathe1988 - Pon Sie 24, 2015 19:17

Juz nic nie wiem. jesli z rany nic nie wyplywa,nie puchnie,szczur nie ma problemow z jedzeniem twardego,to mozliwe,ze dobrze wylyzeczkowany ropien sie nie odnawia tylko od.razu goi? Sama.z.siebie sie smieje,gdy wstaje rano-obwachuje i macam szczura,to samo po pracy :| Powiedzcie,ze mnie nie pogrzalo?:/
Layla - Pon Sie 24, 2015 19:33

nimka, ależ ja dotykam ;) Nie przepadam tylko za wacikami :P
nimka - Pon Sie 24, 2015 20:00

agathe1988 napisał/a:
Juz nic nie wiem. jesli z rany nic nie wyplywa,nie puchnie,szczur nie ma problemow z jedzeniem twardego,to mozliwe,ze dobrze wylyzeczkowany ropien sie nie odnawia tylko od.razu goi? Sama.z.siebie sie smieje,gdy wstaje rano-obwachuje i macam szczura,to samo po pracy :| Powiedzcie,ze mnie nie pogrzalo?:/

Nie musi się nic zbierać w takiej ilości, żebyś to musiała zauważyć. Może się dobrze goi (czyli nie paprze w nadmiarze). Przemywaj tak jak wet zalecił i się nie przejmuj ;)

agathe1988 - Pon Sie 24, 2015 20:21

nimka, robię co mogę ;)
Pati112 - Śro Sie 26, 2015 08:20

Hejka, czy ropnie mogą być pod postacią grubej kaszy? Spotkaliście się z czymś takim? Pozdrawiam
Layla - Śro Sie 26, 2015 09:13

Pati112, ropień często już przez skórę czuć i śmierdzi. Jeśli jest wypełniony białą wydzieliną, to jest to najpewniej kaszak. Kaszaki czasem mogą się spaprać i podejść ropą. Mój szczur kilka miesięcy temu tak miał i konieczny był zabieg pod narkozą.
agathe1988 - Śro Sie 26, 2015 12:39

Melduje,że z Guciem dużo lepiej. Już nie pluczemy, czekam aż strupek odpadnie i zostanie nam obserwacja. :)
Pati112 - Śro Sie 26, 2015 12:41

Dzięki za odp, a czy kaszak może być wyleczony antybiotkiem, albo sam się wchłonąć bez konieczności operacji u szczura?
nimka - Śro Sie 26, 2015 13:32

Pati112 napisał/a:
Dzięki za odp, a czy kaszak może być wyleczony antybiotkiem, albo sam się wchłonąć bez konieczności operacji u szczura?

Idź do gryzoniowego lekarza ze szczurkiem. Lekarz oceni co należy z tym zrobić.

Pati112 - Śro Sie 26, 2015 14:41

Byłam... Pytam orientacyjnie czy ktoś miał doświadczenia z kaszakami u szczurów i ich leczeniem. Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group