To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Co oznacza to, że szczur liże właściciela?

Martini - Pon Mar 05, 2012 22:55

Cegriiz napisał/a:
a dla Ciebie negatywna jak któregoś razu będzie się chciał szczur bardziej dobrać do Twoich ust

...budząc cię tym nad ranem.

adzia19923 - Nie Mar 25, 2012 22:44

Mój szczurasek Micuś również mnie liże po dłoniach i nogach szczególnie jak mam mokre od wody:d i lubi jeszcze się bawić ze mną:D:D Pogryza mnie przy tym jeszcze obsikuje;) hehe wariat
Hanami - Pon Mar 26, 2012 06:48

adzia19923 napisał/a:
Micuś również mnie liże po dłoniach i nogach
Żartobliwie odpowiem: Gdy opiekunka tak smakowita, to niech się cieszy, że to TYLKO szczurek. Bo co by było, gdyby to było lwiątko? :lol:

Poobserwuj, co dostaje do jedzenia, czego z tego nie zjada do końca lub wcale, jak wygląda sprawa nawodnienia, tzn. ile płynów przyjmuje. Lizanie może być oznaką braku jakichś składników mineralnych w karmie, a po mokrych nogach pragnienia.
Ale do końca się nie znam.

adzia19923 - Pon Mar 26, 2012 15:23

Ma wszystkie raczej składniki.:P A to że liże m nie po mokrych nogach to normalne;), bo wiadomo, że jak wyjdę spod prysznica a akarurat szczurek biega to norma, że sprawdza ;)
Ajlonka - Pon Maj 07, 2012 14:47

Moje szczuraki przyjechały do mnie wczoraj i jeszcze strasznie się boją, uciekają do domku i chowają po kątach, ale jak włożę rękę i któryś odważy się podejść, to wtedy wylizuje ją całą... za to jak nawet lekko się poruszę uciekają... więc to chyba nie jest oznaka akceptacji... kupić im sól do lizania?
majlena - Wto Maj 08, 2012 00:15

sól? a po co? szczury nie powinny jeść soli. to im szkodzi.
AngelsDream - Wto Maj 08, 2012 00:19

majlena, nie do końca szkodzi, bo - wbrew pozorom szczury całkiem nieźle przyswajają sól - myk w tym, że dość jej jest po prostu w jedzeniu i nie trzeba, a wręcz niewskazane jest dodatkowe jej podawanie. Czasem takie nadmierne lizanie pomaga szczurom się uspokoić, inne ogony tak już po prostu mają. :)
Ajlonka - Wto Maj 08, 2012 07:46

Mam nadzieję, że to chęć poznania mnie i 'wypróbowania', a nie że brak im jakiś minerałów:)
majlena - Wto Maj 08, 2012 13:46

wiadomo, troszkę nie zaszkodzi, ale nie trzeba dawać specjalnie samej soli "jako lizaka". lepsza ręka :) można popatrzeć na latający jęzorek i przy okazji wygłaskać pupila.

[ Dodano: Wto Maj 08, 2012 13:46 ]
wiadomo, troszkę nie zaszkodzi, ale nie trzeba dawać specjalnie samej soli "jako lizaka". lepsza ręka :) można popatrzeć na latający jęzorek i przy okazji wygłaskać pupila.

[ Dodano: Wto Maj 08, 2012 13:47 ]
wiadomo, troszkę nie zaszkodzi, ale nie trzeba dawać specjalnie samej soli "jako lizaka". lepsza ręka :) można popatrzeć na latający jęzorek i przy okazji wygłaskać pupila.

szmitka2106 - Sob Maj 26, 2012 21:35

moje szczurki Dyzio i Pixel tez non stop mnie liza po palcach,albo prubuja obgryzc mi paznokcia u kciuka lewej reki,hmmmm.... ale obgryzanie ma miejsce tylko wtedy gdy wroce z pracy i rece pachna mi jedzeniem, jestem jakby to okreslic pizzermenem w damskiej wersji,wiec czuja zarcie;D lizanie mi nie przeszkadza nawet troche.wrecz przeciwnie,jest bardzo sympatyczne :P
zainteresowana - Pon Maj 28, 2012 21:54

Bajka biega, zaczepia, a potem rzuca mi się na rękę i w sumie liże gdzie popadnie :P to chyba jej zabawa... Przyjemna dla mnie, bo to taka jakby miłość ;D
Mefisto - Śro Sie 22, 2012 18:53

Ja mam ten sam problem, chociaż w sumie nie jest to dla mnie problematyczne.
Ja to interpretuje w ten sposób :
Na wybiegu, mychy latają za moją ręką, bawią się, skaczą(...)
Kiedy leże na łóżku one wchodzą wszędzie gdzie się da; na głowe, ramię itd.
Próbują mnie całować.Dosłownie i w przenośni, wiedzą gdzie mam otwór gębowy :lol:
Kiedy są na wybiegu są strasznie podniecone.
Latają sobie i latają, i co jakiś czas przychodzą i liżą mnie wszędzie.
Tak jak by mówiły, jestem tu.. a Ty mi się nie zgub, bo co ja bez Ciebie zrobie.
Wydaję mi się że właśnie tak szczury pokazują że jesteśmy im potrzebni.
Manifestują swoją obecność.Domagają się głaskania, lub zwyczajnie uważają że wten sposób odwdzięczają się za możliwość chwili luzu.
Mnie te momenty wzruszają często.Czuje się te magię bliskości ze zwierzakiem.
Rozumiem się z moim szczurami bez słów. Lizanie to miły dodatek.
Ale, nic nie pokona widoku słodko mrugających oczek :P :P

jasmin169 - Wto Lip 09, 2013 16:58

mój szczurek mnie ciągle liże, myslalam ze moze dlatego ze przed chwila trzymalam ser w rece ale na nastepny dzien lizal tez i to tak duzo i szybko ze masakra, strasznie fajne uczucie :) :serducho:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group