To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Uniwersalne, polecane sposoby na oswajanie szczurów

Senthe - Sob Lut 23, 2019 19:41

Socjopatka napisał/a:
Zostały dwa w sklepie

Sprawdź ile jest teraz.

Socjopatka napisał/a:
ja nikomu nie zaglądam do portfela, szczególnie kiedy nie ma się możliwości zakupu w hodowlach czy możliwości transportu


Jak się nie ma możliwości adopcji, to się też nie ma możliwości leczenia. W takiej sytuacji się szczurów w ogóle do domu nie sprowadza.


Socjopatka napisał/a:
Zejdźcie z tonu, ludzie.

Nie.

Socjopatka napisał/a:
może są zestresowane i reagują snem

To absolutnie nie jest normalna reakcja. Nie, że chcę straszyć, ale szczerze mówiąc dla mnie młody szczur, który zajmuje się tylko spaniem, brzmi jak szczur ciężko chory i ledwo żywy. Nie widać żadnych innych objawów poza kichaniem?

Socjopatka - Sob Lut 23, 2019 20:54

Senthe napisał/a:
Socjopatka napisał/a:
Zostały dwa w sklepie

Sprawdź ile jest teraz.

Socjopatka napisał/a:
ja nikomu nie zaglądam do portfela, szczególnie kiedy nie ma się możliwości zakupu w hodowlach czy możliwości transportu


Jak się nie ma możliwości adopcji, to się też nie ma możliwości leczenia. W takiej sytuacji się szczurów w ogóle do domu nie sprowadza.


Socjopatka napisał/a:
Zejdźcie z tonu, ludzie.

Nie.

Socjopatka napisał/a:
może są zestresowane i reagują snem

To absolutnie nie jest normalna reakcja. Nie, że chcę straszyć, ale szczerze mówiąc dla mnie młody szczur, który zajmuje się tylko spaniem, brzmi jak szczur ciężko chory i ledwo żywy. Nie widać żadnych innych objawów poza kichaniem?


Nie będę się kłócić, bo nie w tym rzecz. Podjęłam się opieki nad nimi i ją spełnię, czasu nie cofnę. Zależy mi jedynie na tym, by dowiedzieć się czy to normalne, ponieważ sama zauważyłam, że coś jest raczej nie do końca w porządku.
Jedynie co jeszcze dziś zwróciło moją uwagę, to (może niesłusznie, to moje pierwsze fuzzy w życiu) na ich meszku coś w stylu łupieżu. Delikatnie to wchodzi na ogonek. Nie zauważyłam przesadnego drapania czy ran z tego tytułu.
Właśnie przed chwilą skończyły wybieg, który - jakby inaczej - skończył się drzemką. Jedna z nich jest zainteresowana bardzo obrazem na ścianie i zapachem otoczenia, jak i lubi, kiedy się ją podnosi, bo może więcej zapachów wyniuchać, stojąc na dwóch łapkach. Druga natomiast interesuje się tylko znalezieniem miejsca do spania. Ciemnego i ciepłego, ale jej też nie przeszkadza uśnięcie na rogu łóżka... Jednak Coco, ta zwinniejsza, zasnęła mi na ręce... Na stojąco praktycznie, podpierała główkę moim palcem. Co jakiś czas się budziła i właśnie tak dziwnie prychała, kichając. Zauważyłam, że mają swoją metodę spania - jedna śpi na drugiej całym ciężarem, tak jakby ją okrywając, o. Pewnie dlatego tak usnęła.
Czy jeśli rzeczywiście okazałoby się, że są młodsze niż mi powiedziano, to takie zachowanie może być choć trochę uzasadnione? Czy mimo to powinny być bardziej aktywne? Miałam wcześniej cztery szczurasy i nigdy przedtem takiego zachowania...
Jutro postaram się obie dziewczyny dać na biurko lub inne miejsce, w których małe nie będą mogły się schować pod ciepły kocyk czy poduszkę. Jeśli rzeczywiście będą spały gdzieś w rogu, to nie ma co czekać i lecę do weta.

mirukan - Sob Lut 23, 2019 21:15

Socjopatka, łap PW :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group