To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Szczur piszczy gdy dotykam (co robic)

lisek123 - Wto Mar 16, 2010 11:44
Temat postu: Szczur piszczy gdy dotykam (co robic)
Witam mam kolejny problem z mim szczurem :( mam go 4 dzien wszystko jest dobrze , oswoil sie z otoczeniem da sie glaskac tylko jak glaszcze go po pleckach to piszczy :/ nie zachowuje sie jakby mial cos zlamanego przeciwnie biega , skacze , je normalnie Co robic
?

babyduck - Wto Mar 16, 2010 11:50

Prawdopodobnie piszczy bo się boi lub zwyczajnie nie życz sobie, abyś go dotykał.
Niamey - Wto Mar 16, 2010 12:20

lisek123, to jakiś kolejny szczurek? Bo wcześniej pisałeś, że masz szczurkę od 2tyg. A mała najprawdopodobniej piszczy z wymienionych przez babyduck powodów - szczur jak się boi albo jest niechętny temu co się z nim robi, piszczy. Nie podnoś jej z zaskoczenia, tylko delikatnie i powoli, tak by wiedziała co się dzieje.
Martuha - Wto Mar 16, 2010 12:23

Dokładnie zgadzam się z dziewczynami,moja też jeśli nie chce być dotykana strasznie piszczy ;) Po za tym szczurka masz króciutko,więc musi się do Ciebie przyzwyczaić-normalna reakcja
lisek123 - Wto Mar 16, 2010 21:57

Tak szczur nowy :( tamten niestety zdechł [*] bylem u weta dal jakies 2 zastrzyki i powiedzial ze jezeli w tydzien nie pomoze to przyjsc , niestety po 3 dniach zdechl :(
Niamey - Wto Mar 16, 2010 22:20

lisek123, a skąd masz nowego szczura? z tego samego zoologa? Nie boisz się, że nowy szczur też jest chory? I co dolegało poprzedniemu? Bo może to być jakaś bakteria, która nadal jest w klatce/otoczeniu i kolejny szczur też ci umrze. I na co były te zastrzyki? Na przyszłość radzę pytać weterynarza, na co daje lekarstwa...
Tatyka - Śro Mar 17, 2010 02:19

Mój szczurek pomimo oswojenia piszczał ponad rok - po prostu nie lubił być podnoszony..
kaś - Śro Mar 17, 2010 10:15

Warto wspomnieć, że w naturze gryzonie są atakowane "od góry", głównie przez drapieżne ptaki, które chwytają je właśnie za grzbiet. Dlatego naturalne jest to, że gdy nie do końca nam ufa, boi się gdy coś go od góry "atakuje". Z tego właśnie względu na początku oswajania powinno się brać gryzonia tak, aby widział że są to nasze ręce, które dają jeść i które nie robią krzywdy (czyli od przodu i raczej nie bezpośrednio od góry).
Layla - Wto Gru 07, 2010 09:46

dagadagi1, ostatni post jest z marca, nie odkopuj bez potrzeby...

Szczury nie powinny mieszkać w terrariach :roll:

Nakasha - Wto Gru 07, 2010 11:38

Off-Topic:
Ani samotnie... :roll:

harpoonka - Wto Gru 07, 2010 20:22

Skoro temat już odkopany, to zapytam...
Ostatnio Qujo zaczął piszczeć przy podnoszeniu. Zachowuje się, jakbym go miała zabić, kiedy kładę na niego dłoń. Nigdy tak nie robił, jakoś ostatnio mu się zaczęło. Sprawdzałam, czy nic go nie boli, nie wydaje mi się. Obmacałam całego, jak już był u mnie na rękach. W dodatku później już zachowuje się normalnie. Tzn. siedzi grzecznie i zamyka oczka, jak go drapię za uszkiem.
Jakieś pomysły? :roll:

Cola - Wto Gru 07, 2010 20:56

harpoonka, moja drze się jak ją biorę do rąk tylko po wybiegach podczas których ma kontakt z klatką samców współlokatorki. W innym przypadku nie :P
Oli - Wto Gru 07, 2010 21:03

harpoonka, a czy on przypadkiem nie wchodzi w okres dojrzewania? ;) mój Kazoo jak dojrzewał tak się zachowywał, jak się do brało ręką od góry właśnie w trakcie dojrzewania. Spróbuj brać go w "łódeczkę", czyli w obie dłonie od spodu, jakbyś nabierała wody w ręce. Dodam, że Kazoo z czasem próbował nawet gryźć przy tym podnoszeniu od góry i tylko kastracja pomogła, po niej jak ręką odjął wszystko przeszło. Druga możliwość to może go tłuką w stadzie.
harpoonka - Śro Gru 08, 2010 00:18

Oli, Qujo też mnie lekko dziabnął ostatnio. Może faktycznie dojrzewanie. Nie wiedziałam, że taka może być reakcja na to ;) Nie tłuką go raczej. Przynajmniej nie, kiedy ja widzę, a szczury są w pokoju, więc mniej więcej wiem, kto kogo leje ;P
Oli - Śro Gru 08, 2010 00:23

tylko ja bym mimo wszystko tego nie bagatelizowała, bo dojrzewanie czy nie szczur nie może stroić takich fochów, a jak już gryzie to jak dla mnie jest na niego jeden wyrok - jajcięcie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group