To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Czy można antybiotyk w zastrzyku podać dopyszcznie. PILNE!!!

Ewa - Wto Sty 19, 2010 22:32
Temat postu: Czy można antybiotyk w zastrzyku podać dopyszcznie. PILNE!!!
Mam koszmarny problem. Wczoraj dr Rzepka (Jałonicka) oerowała mojego łysolca. Sytuacja jest dramatyczna, bo w brzuchu miał trzy ropnie, którego kawałek musiał zostać. Dostałam jakiś potwornie silny antybiotyk , gęsty, mleczny chyba na C, z bardzo gruba igła do podania. Nie jestem w stanie tego mu podać, nie daje się zablokować, tak sprytnie się wyrywa, ze jedynie został pokłuty i otworzyła mu się rana (!!). Czy antybiotyk pod skórę może być podany dopyszcznie?
Tygrys - Wto Sty 19, 2010 22:43

Niech się wypowie ktoś bardziej obeznany, ale jestem pewna na 99% procent, że nie wolno bo go otrujesz.
Ale poczekaj na radę kogoś obeznanego.

Oli - Wto Sty 19, 2010 22:46

jak nie wiesz jaki to antybiotyk (nazwa) to niestety jest to trudne do ustalenia, ale tak jak pisze Tygrys - większości injekcyjnych leków nie wolno podawać doustnie.
Ewa - Śro Sty 20, 2010 00:50

Dzięki za odpowiedź, tak przypuszczałam, ze raczej się nie daje dopyszcznie, a jeżeli już to pewnie inną dawkę. Ten antybiotyk to Ceporex. Zaliczyłam nocnego weta i podał go. Niestety Dresio jest jeszcze jutro do szycia, bo się dodatkowo otworzył.
Mangusta - Śro Sty 20, 2010 11:09

jeśli masz problem z podawaniem to proś weta o insulinówki, zawsze będzie to cieńsza igła i mniejszy ból dla szczura.
Oli - Śro Sty 20, 2010 11:58

Mazoku, zawiesiny nie podasz insulinówką, prędzej wytrzelisz cały antybiotyk poza szczura. Zawiesiny muszą mieć odpowiednio grubą igłe, by przeszły, a Ceporex jest właśnie w postaci zawiesiny, tak samo Pen-strep, ale tego drugiego nie wolno podawać szczurom.
Biała - Śro Sty 20, 2010 12:34

Nie wiem, jak to się ma do innych leków, ale kiedy skończyła nam się zawiesina ( Meloxicamu) do pyszczczna dla Szczu, to rozcieńczałam iniekcyjny metacan i można było spokojnie podać w jedzonku.
PALATINA - Śro Sty 20, 2010 12:56

Mój szef daje doustnie gryzoniom enrofloksacynę iniekcyjną.
(Podobnie iniekcyjny sedalin na sylwestra - psom)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group