To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Starość - opieka, pielęgnacja straszych szczurów

Aghaa - Pią Wrz 06, 2013 20:04

OK, dziękuję za informacje. Dupka Cycowi nie siada (tfu, tfu) będziemy się wiec nieco dokarmiać 8)
limomanka - Sob Wrz 07, 2013 09:41

Aghaa, trzymam kciuki za Cycka :kciuki: Dobrym źródłem białka dla samców są też gotowane jajka i szczury je uwielbiają. Można je dawać nawet kilka razy w tygodniu.
Aghaa - Nie Wrz 08, 2013 00:59

Dziękujemy :!: No właśnie z tymi jajkami, jak to jest? Ja podaję jedno podzielone na 4 części tak raz w tygodniu. Zawsze myślałam że to i tak sporo :oops: Dajecie w skorupkach czy takie obrane??
Karena - Nie Wrz 28, 2014 22:06

Woodoo ma 2 lata i 9 miesięcy.
Łapki słabną jej ze względu na wiek i sam jej charakter, ale w ciągu ostatnich dni zauwazyłam, że jedna łapka jest mniej sprawna od drugiej.

To chyba nie jest normalne?

(W pachwinie tej łapki wymacałam niezbyt dużego guza. Najpewniej gruczolak. Nie zliczę ile razy ta szczurzyca była na wycinaniu gruczolaków. Nie wiem czy jedno może miec wpływ na drugie, więc dodaje info w nawiasie).

Oluś - Nie Wrz 28, 2014 22:08

Karena, mojemu Burtonowi też pierwsza osłabła łapka od strony wyciętego guza.
Karena - Nie Wrz 28, 2014 22:09

olus_165, o widzisz.
Czyli jednak wcześniejsze operacje mogły mieć wpływ.

Oluś - Nie Wrz 28, 2014 22:22

olus_165, u Burtona na pewno miała, bo guz w pachwinie był duży i głęboko w niej osadzony. Tak głęboka interwencja chirurgiczna musiała u staruszka zostawić jakiś ślad.
mmarcioszka - Nie Wrz 28, 2014 23:40

Karena, jak najbardziej może mieć to znaczenie. Szczury nie mają po operacji typowej rehabilitacji, a nawet jeśliby miały, to prawdopodobieństwo, że łapa przy której byl guz osłabnie pierwsza jest bardzo duże.
Jeśli natomiast guz dopiero teraz się pojawia łapa naturalnie słabnie, bez względu na wiek.

Karena - Pon Wrz 29, 2014 00:44

U Woodoo akurat były operacje gruczolaków z obu stron, ale w różnych miejscach. Pobiła u mnie rekord ich wycinania. Co się zagoi po usunięciu i ma kilka tygodni spokoju, to się maca już nowe. I tak dobrze się trzyma.
Obecnego guza wymacałam po zauważeniu osłabnięcia łapki.


Nie widać drastycznej różnicy w poruszaniu się, ale dla wprawionego oka jest to zauważalne.

oxxy - Czw Sty 08, 2015 20:11

Przejrzałam wątek i albo nie ma, albo nie zauważyłam. Jeśli post nie nadaje się tutaj to proszę o przeniesienie.

Tośka ma ok. 2,5 roku. W listopadzie miała dwie operacje, w bardzo krótkim czasie, amputowany ogon - wyglądała jakby się miała zaraz żegnać z tym światem. Kryzys zażegnany. Obecnie zachowuje się jak wcześniej. I mam kilka pytań (z racji tego, że jest to mój pierwszy szczur, który ma ponad dwa lata - zakupy w zoologicznym się kłaniają...).

1. U Tosi czuć kosteczki. Zawsze była szczupła, ale jakoś w okresie wczesnej jesieni zaczęła tracić ciałka. Wagowo utrzymuje się mniej więcej tak samo. W każdym bądź razie tu już się doczytałam, że to normalne, że czuć kosteczki. Nurtuje mnie jednak brzuchol. Ma taki bardziej "sflaczały" niż jędrny. I jakby gruby? Macałam go, nie wyczułam żadnych zmian. Ostatnio też oglądała ją wetka, macała po brzuchu i nic nie wymacała. Myślicie, że to objaw starości?

2. Ma białe zęby. Może nie śnieżnobiałe, ale są jasne. Objaw starości? Domyślam się, że pewnie potrzebuje jeszcze więcej witamin. Toteż dostaje, tu jabłko, tu banan, tu pomidor, tu jajko. Jednakże cały czas są białe. Zostanie jej to tak czy może jak będzie miała odpowiednią ilość witamin w organizmie to jakimś cudem zrobią się pomarańczowe? (Wydaje mi się to niemożliwe, ale...).

Mao - Czw Sty 08, 2015 20:58

oxxy, ona je normalnie?
U nas w przypadku takiego blaknięcia zębów (dawno temu) pomogły takie witaminowe tabletki kupione w zoologicznym - chyba z Vitakraftu, ale nie dam sobie uciąć ręki.

oxxy - Czw Sty 08, 2015 21:14

Mao, je normalnie. Nie ma żadnego urazu na wargach ani ją te zęby nie bolą. Je twarde jedzenie normalnie, gryzie wapno.

O, dzięki. Myślałam kiedyś żeby to kupić, ale mi wypadło z głowy. :)

aagunia205 - Śro Lut 11, 2015 15:03
Temat postu: Starość ?
Mam problem z moją szczurczycą, ma 2lata i 3 miesiące.
Miesiąc temu z powodu guza przysadki straciła swoja towarzyszkę życia.
Od tego czasu zaczęła się szybciej starzeć.
Mianowicie jest wolniejsza bardzo schudła sama skóra i kości, je normalnie.
Od kilku dni nie jeść kaszek, gerberków.
Dziś po powrocie z pracy zauważyła iż oczy ma bardziej wytrzeszczone, jakby załzawione, 4 łapy koloru fioletu i nie chce się ruszać dodatkowo bardzo ciężko oddycha ( oddech zawsze miała ciężki- stwierdzono małe guzki na płucach które zmniejszają pojemność płuc)
Proszę o szybką odpowiedź i POMOC :(

Pyl - Śro Lut 11, 2015 15:47

aagunia205, jedź do weta, forum nie uratuje chorego ogona!
smeg - Śro Lut 11, 2015 16:08

aagunia205, objawy, które opisujesz nie wyglądają zbyt obiecująco, ja kiedyś po powrocie z pracy zastałam moją 2,5-letnią szczurzycę w podobnym stanie (wcześniej chorowała, miała potwierdzony na rtg nowotwór płuc) i biegłam do weterynarza ją uśpić - oczy miała załzawione, była zimna, bardzo wolno oddychała i przelewała się przez ręce. Na pewno porady z internetu nic tu nie pomogą, możesz tylko zdać się na opinię weterynarza, specjalisty od gryzoni.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group