To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Theranecron-jad z pająka

Licho - Pon Kwi 18, 2011 12:08

Tygrys66 napisał/a:
Nie wiem czemu jest to taki problem, u mnie w lecznicy jest on stosowany dość często i nie słyszałam żeby był problem z zamawianiem... Niestety za daleko z Wawy. Dzwonić po lecznicach i pytać.

Do której lecznicy chodzisz? Może wystarczy poprosić weta z Twojej lecznicy, zeby sprzedał lek HiM jak będą we Wro.

Hanka_i_Medyk - Pon Kwi 18, 2011 12:17

Licho napisał/a:
Tygrys66 napisał/a:
Nie wiem czemu jest to taki problem, u mnie w lecznicy jest on stosowany dość często i nie słyszałam żeby był problem z zamawianiem... Niestety za daleko z Wawy. Dzwonić po lecznicach i pytać.

Do której lecznicy chodzisz? Może wystarczy poprosić weta z Twojej lecznicy, zeby sprzedał lek HiM jak będą we Wro.


Z tym może być ciężko - jedziemy w sobotę, a wracamy w poniedziałek wielkanocny... Spróbuję podzwonić w Wawie.

Tygrys66 - Pon Kwi 18, 2011 15:19

Hanka_i_Medyk, dzwoń po Wawie bo mówiąc w mojej lecznicy miałam na myśli Racibórz (śląsk, granica czeska).

A jeśli rusza się pod skórą to bardzo dobrze bo to oznacza że raczej nie ma skłonności do wrostu. Ale faktycznie pomogłoby to podtrzymać guza do zabiegu... Dzwoń, dzwoń!

Hanka_i_Medyk - Pon Kwi 18, 2011 15:29

Ha! Cud - w Ogonku jest jeszcze trochę Theranecronu :D a akurat jutro mój małżonek wybiera się do nich z drugą szczurką, więc po prostu zabierze obie i Omega przy okazji dostanie zastrzyk.

EDIt: Pff, nie można napisać "szczur ą", bo forum samo poprawia :D

aneczka1-13 - Wto Kwi 19, 2011 17:37

U mnie w poznaniu mają theranecorn w lecznicy niedaleko mnie.
natikosa - Wto Sie 23, 2011 21:58

Witam.
Widzę, ze wątek trochę usnął od kwietnia. Poszukuję leku Theranecron. Moja szczurcia go potrzebuje.
Jesteśmy z Bydgoszczy, ale nie ważna lokalizacja. Pomóżcie jej ;(

Justka1 - Czw Lis 01, 2012 17:14

Miałam problem ze zdobyciem tego preparatu u mnie w mieście.Obecnie czekamy na pociąg,który przywiezie nam Theranecron ;) Dzięki jednej z użytkowniczek drugiego forum i jej wielkiemu i dobremu sercu będziemy mieć ten lek z Wrocławia.Czasami warto poprosić kogoś o pomoc ;) Lek został wysłany konduktorką.Wszelkie koszty muszę pokryć(łącznie 60zł,konduktorka 30zł i leki na około 2 tygodnie też 30zł) ;)
Cała akcja zajęła całe 2 dni :)

Pyl - Czw Lis 01, 2012 17:41

Justka1, a w jaki sposób lek został zabezpieczony do transportu? Mam na myśli uzyskanie stabilnej i niskiej temperatury (trzeba go przechowywać w lodówce, ale nie można też mrozić).
Justka1 - Czw Lis 01, 2012 17:46

Będzie przechowywany w lodówce.Na czas transportu nawet jeśli byłabym w Warszawie,w drodze do domu nie byłabym w stanie trzymać leku w zimnym miejscu.Lek nie popsuje się będąc w temp.pokojowej w tak krótkim czasie ;) Nigdy żaden vet nie nakazywał mi w transporcie do domu brać przenośnej lodówki :) (nawet takiej nie posiadam).
Przed podaniem leku zwierzęciu,nie podaje się zimnego podskórnie więc i tak trzeba go w dłoni ogrzać.

Pyl - Czw Lis 01, 2012 17:58

Parogodzinny transport to jednak co innego niż ogrzanie w dłoni przed podaniem czy nawet droga do domu (no chyba, że wracasz osobówką, wtedy też bym się zastanawiała nad przewoźną lodówką). Nie pytam złośliwie, po prostu wysyłałam ostatnio przesyłką kurierską i mocno się głowiłam jak zapewnić długotrwale stabilną temperaturę. Przewoźna lodówka to tylko parę godzin chłodu i to tylko pod warunkiem, że nikt jej nie ustawi na kaloryferze. A bezpośrednie sąsiedztwo wkładów mrożących może też źle wpłynąć na lek - stąd pytanie.
Justka1 - Czw Lis 01, 2012 18:08

Pyl,ja wcale tego nie odebrałam jako jakaś złośliwość ;) Wiem,że zależy Ci na dobrze zwierząt jak i mi ale nie powinno się tak demonizować :) Będzie dobrze. Przesyłki z reguły są stawiane na górnej półce w pociągu.Tam nie jest bardzo gorąco.Przesyłka dojedzie więc zobaczę jak została zapakowana.Osoba wysyłająca ją wie o tym,że lek powinien być w chłodnym(sama podawała swojemu szczurkowi).
Zastanawiam się tylko,czy sprowadzając zza granicy ten lek,jest on również zabezpieczony w chłodnym miejscu :) Mam na myśli to kiedy lecznica zamawia zza granicy,bo innej możliwości nie ma ;)

Pyl - Czw Lis 01, 2012 18:20

To daj znać jak dotrze - jeśli będzie jakiś dobry pomysł do zgapienia w tej kwestii to jestem ciekawa.
Co do sprowadzania zza granicy to nie wiem, ale mam nadzieję, że jest. Nic innego nam nie zostaje, przecież nie będziemy (chyba???) robić dochodzenia.

Nisia - Sob Lis 03, 2012 20:37

Justka1 napisał/a:
Zastanawiam się tylko,czy sprowadzając zza granicy ten lek,jest on również zabezpieczony w chłodnym miejscu

Nie wiem, jak leki, ale do nas odczynniki, które muszą stać w chłodzie, przychodzą w naczyniu Dewara. To taki rodzaj termosu, w zależności od potrzeb wypełniony ciekłym azotem lub innymi chłodzącymi substancjami. Myślę, że specjalistyczne medyczne hurtownie również odpowiednio zabezpieczają wymagające leki :)

Kiedym miała "fazę" i się szczepiłam, dowiedziałam się, że poza okresem zimowym szczepionka może być poza lodówką do 1-2 h. Dlatego myślę, że warto by pomyśleć nad zabezpieczeniem leku wysyłanego z Wrocławia. Może by wystarczyło włożyć go w coś szczelnego, a potem do termosu wypełnionego zimną wodą?

silver111 - Sob Lut 06, 2016 20:30

Dzień dobry.

Bardzo pilnie potrzebuję zakupić lek Theranecron. Czy ktoś jest mi w stanie sprzedać ten lek lub wskazać źródło gdzie mogę go kupić? Sprawa bardzo pilna. Pozdrawiam i dziękuję.

Adrian
608741413



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group