To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Problemy ze wzrostem u szczurka.

landrynka - Nie Lut 10, 2008 10:57
Temat postu: Duży brzuszek
Shani kupiłam w sklepie. dokładnie 30 stycznia. szczurki są tam rozdzielane w wieku 4-5 tyg. w sklepie była jakiś tydzień. u mnie tez jest ok tygodnia. w ciągu 2 ostatnich dni zaokrąglił jej się brzuszek. jest miękki i nie można w nim wyczuć żadnych małych klusek. tylko normalne narządy. mała zachowuje się normalnie i w ogóle nie buduje gniazda.
czy to może być ciąża, czy coś gorszego? a może po prostu taka jest? później postaram się wkleić fotki.

AngelsDream - Nie Lut 10, 2008 11:04

landrynka, w sklepie mogą sobie oddzielać - co z tego? Skoro nie oddzielają w transporcie? Do około 20 lutego będziesz miała trochę nerwów. Jednak możliwe, że szczurzyca zaokrągliła się, bo jest dobrze karmiona i po prostu przytyła. A jak wyglądają sutki?
landrynka - Nie Lut 10, 2008 11:06

angels: ona nie jest z hurtowni. jedna ze sprzedawczyń od wielu lat hoduje szczurki. nawet opowiadała mi jak łączyć.
sutki wyglądają normalnie.

boję się, bo niedawno czytałam o przypadku szczurki której do jamy brzusznej wylewał się krwawy płyn, bo coś jej się zrobiło na jelitach.

AngelsDream - Nie Lut 10, 2008 11:08

landrynka, no to skoro nie miała prawa spotkać się z samcem, to raczej nie ciąża :wink: . A jak się wypróżnia?
Layla - Nie Lut 10, 2008 11:08

landrynka, na razie nie panikuj, tylko obserwuj małą. Nana u mnie też dostała brzuszka, ja panikowałam, a ona dużo jadła po prostu ;)
landrynka - Nie Lut 10, 2008 11:12

angels: kupek robi dużo. raczej normalne, chyba że ze strachu. np jak ja duże gryzą to robi jasne i śmierdzące.

zachowuje się normalnie, trochę zbyt spokojnie jak na małego szczurka, ale chyba po prostu taka jest.

AngelsDream - Nie Lut 10, 2008 11:13

landrynka, no to raczej nie ma powodów do niepokoju. Obserwuj małą i tyle :) Widać dobrze ją karmisz ^^
landrynka - Nie Lut 10, 2008 12:09

wydaje mi się, że wczoraj rano nadrabiała zaległości, bo w nocy nie miały jedzenia. przestraszyłam się jak przeczytałam o tej szczurce z wylewającym się płynem.

fotki brzuszka:
http://www.fotosik.pl/pok...a9dfdf7044.html
http://www.fotosik.pl/pok...bb139cf286.html
normalnie wygląda na większy

i cała szczurzyna
http://www.fotosik.pl/pok...1084524686.html

AngelsDream - Nie Lut 10, 2008 12:12

landrynka, szczurzyce w ciąży mają ten brzuszek trochę inaczej ułożony. Na chorą nie wygląda - poza tym większość problemów z brzuchem odbija się na wypróżnianiu szczura, a tu jak pisałaś jest w normie, więc na razie nie ma wg mnie powodów do nerwów. Szczur, gdy mocno się najada potrafi wyglądać, jakby piłkę połknął. 8)
landrynka - Nie Lut 10, 2008 12:22

moje duże wyglądają podobnie gdy się najedzą, ale ich brzuszki są bardziej napięte.
Anonymous - Nie Lut 10, 2008 13:10

Layla napisał/a:
Nana u mnie też dostała brzuszka, ja panikowałam, a ona dużo jadła po prostu ;)


no u mnie z Nan było identyko, a miałam dodatkowe nerwy, bo kiedy Nan brałam, mieszkała z 3 już jajecznymi braćmi.

landrynka, nie panikuj, jeśli mała nie mogła mieć kontaktu z samcem, to raczej nie masz się czym martwić. obserwuj ją, macaj brzusio. jeśli sutki się wyraźnie powiększą i pokażą, to wtedy możliwe, że to jednak ciąża.

Nisia - Pon Lut 11, 2008 11:25

AngelsDream napisał/a:
Na chorą nie wygląda - poza tym większość problemów z brzuchem odbija się na wypróżnianiu szczura

Angels, nie tylko. Sporo problemów jest w wodobrzuszem wynikającym z problemów z sercem, li z nerkami.

Wydaje mi się, że wodobrzusze wygląda jednak nieco inaczej, ale landrynka, zrób test. Trąć brzuszek palcem i sprawdź, czy się będzie przelewał, czy raczej będzie elastyczny nadal. Ekg u tak małego szczurka raczej trudno zrobić i pewne jedyne, co można zrobic, to osłuchać serce.
Poza tym, dla spokoju sumienia możesz poszukać jeszcze usg, sprawdzić narządy wewnętrzne i skontrolowac, czy tłuszczyk nie odkłada się między narządami.

landrynka - Wto Lut 12, 2008 20:03

dzisiaj mała dostała biegunki... :( brzuszek jest raczej elastyczny.
a usg gryzoniowego nie znajdę raczej :(
nie wiem myślę, czy iść z nią do weta. nie chce jej niepotrzebnie stresować, ale jesli to 'coś złego'...

Layla - Wto Lut 12, 2008 20:08

landrynka, a co mała jadła? Daj jej troszkę węgla do zjedzenia.
landrynka - Wto Lut 12, 2008 20:19

karmę, która sama robię: zboża, pestki i inne takie, pokrojona włoszczyznę taką jak na zupę, groch włoski, banana nie chciała.

spróbuje dać jej ten węgiel, ale nie wiem, czy zje.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group