To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Problemy z zębami

Anonymous - Pon Lis 03, 2008 14:23

dzieki za pomoc ale kuracja nie dojdzie juz do skutku niestety :( dzisiaj maly idzie do uspienia. bo zeby to maly pikus przinnych schorzeniach ale na przyszlosc sie przyda.
Anonymous - Pią Lut 27, 2009 22:46

Przed chwila zobaczylam, ze Lola ma kompletnie biale zeby. W dodatku jeden kiel ulamany.
Dostawala ostatnio lek na pluca, tabletki. Niestety zapomnialam nazwy.
W klatce od jakigos czasu maja spie.

Myslicie ze cebion i roboran zalatwia sprawe?

Oli - Pią Lut 27, 2009 22:53

katasza napisał/a:
W dodatku jeden kiel ulamany.
Szczury nie mają kłów. :wink: Chyba chodzi Ci o siekacz.

Jeśli dostała antybiotyk to tak mogła zareagować. Sepia tutaj niewiele da jeśli ona jej nie je. Narazie zacznij od roboranu i cebiony, bo sprawa chyba świeża jest, ale mogą one okazać się za słabe. Jednak warto spróbować.

Anonymous - Pią Lut 27, 2009 23:00

Oli napisał/a:
Chyba chodzi Ci o siekacz.

o wlasnie :oops: przeczytalam wyzej w jakims poscie, ze kiel i tak tez napisalam ;)

ok, to jutro polece kupic.
a spie skubala, stad tez pomyslalam, ze moze to przez to ten ukruszony zab.

Anonymous - Sob Lut 28, 2009 08:02

W ogole ja zauwazylam, ze jak moj kreska bral antybiotyki to tez tak sie zrobilo i te zeby sprawialy mu bol...
Panic - Sob Lut 28, 2009 12:58
Temat postu: Zęby - pomocy.
Dziś podczas zabawy z Bellą zauważyłem, że ma coś nie tak z zębami.
Wygląda to mniej więcej tak - http://ratguide.com/healt...on_figure_4.php

Jeszcze miesiąc temu tak nie było . A Bella jest energiczna i nie lubi jak jej patrze w zęby więc nie moge dokładnie tego obejrzeć.
Czy to powazne?

gratis - Sob Lut 28, 2009 14:14

Naciol, dzięki, nie zorientowałabym się.

Jeśli nie przeszkadza jej to jeszcze w jedzeniu, to luz. Krzywe zgryzy się zdarzają. Możesz się przejśc do weta, doradzi może podetniecie troszkę ząbki.
I dawaj jej smakołyki na których te ząbki by mogła ścierac, jakiś granulat, suchy chlebek.

Layla - Sob Lut 28, 2009 14:35

Scaliłam z istniejącym tematem.
Panic - Sob Lut 28, 2009 17:49

dziekuje. Strasznie spanikowałem jak to zobaczylem.
4tonmantis - Pon Mar 23, 2009 21:52

ostatnio zauważyłam u mojego szczurka wadę uzębienia. szczurek od kiedy jest u mnie nie je twardego pokarmu. przeczytałam o przycinania ząbków, ale w tym wypadku wydaje się to bardzo trudne ze względu na to, że szczurek ma dopiero ok 5-6 tygodni, a przerośnięty ząbek jest mocno skierowany w stronę podniebienia, czego nie widać na załączonym przeze mnie zdjęciu. do tego u szczurka zaobserwowałam coś w rodzaju "prychania", w każdym razie wydaje z siebie dziwne dźwięki, z początku myślałam, że to katar. myślę, że to może być wina właśnie złego uzębienia. czy to może być wada genetyczna? proszę o pomoc : (
Layla - Wto Mar 24, 2009 07:02

4tonmantis, ząbki nie wyglądają na prawidłowe, poza tym są jakieś blade, a powinny być żółto-pomarańczowe. Co na to wet? Trzeba będzie te ząbki przycinać chyba. Możliwe, że jest to wada genetyczna :(
Anonymous - Wto Mar 24, 2009 10:24

Żółto-pomarańczowe na zewnątrz, białe od wewnątrz, zeby uściślić. Zęby twojego szczura wyglądają strasznie, nie dziwię, się, ze nie jest w stanie jeść nic twardego.
Tak wyglądają prawidłowe, zdrowe zęby szczura: http://vrzucacz.chill-lab...6_428966206.jpg (zdjęcie by wuwuna).

Musisz iść do dobrego gryzoniowego weta, bo być może zęby trzeba będzie usunąć, lub przycinać w jakiś szczególny sposób. Znajdź polecanego weta w swoim mieście, tu: http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=62

Evangelista - Wto Mar 24, 2009 10:59

Zęby szczurka 5 tygodniowego nie są pomarańczowe, są białe. Takze to jest OK. Natomiast kierunek rosniecia tych zębów nie jest prawidłowy. Konieczne do dobrego weta , na pewno ząbki trzeba skrócić w takiej sytuacji. Czy uda sie to skorygowac nie wiadomo, w najgorszym razie czeka ja raczej miękka dieta i systematyczne skracanie ząbków.
Anonymous - Wto Mar 24, 2009 11:15

Cytat:
Zęby szczurka 5 tygodniowego nie są pomarańczowe, są białe.
dokładnie, dlatego nigdzie nie napisałam, że powinny być żółte. ;) Za to zdjęcie obrazuje jak powinny rosnąć.
Evangelista napisał/a:
Czy uda sie to skorygowac nie wiadomo
z tego co mnie wiadomo bardzo ciężko z tym jest. Łatwiej korygować u zajęczaków, są większe i coś tam jest innego. No ale koniecznie powinno się spróbować coś z tym zrobić.
4tonmantis - Wto Mar 24, 2009 22:37

dziękuję bardzo za odpowiedzi, już szukam dobrego weterynarza, choć w toruniu może być z tym problem. szczurek jak na razie ma się dobrze, rośnie jak na drożdżach i ma apetyt, więc jestem dobrej myśli. : )


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group