To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Ronaxan [Doksycyklina]

Tulip - Pią Maj 23, 2008 21:57
Temat postu: Ronaxan [Doksycyklina]
nie moglam nigdzie odszukac informacji dotyczacych doksycykliny oraz jej dawkowania wiec postanowilam zalozyc nowy temat, jezeli byl juz poruszany wczesniej to prosze o przeniesienie :) .

U mojej szczurzycy stwierdzono mykoplazmoze, vet zalecil podawanie wyzej wymienionego leku, niestety nie wiem w jakiej postaci podawac to lekarstwo. rozpuszczac w wodzie czy poprostu maskowac w jogurtach/innych przysmakach? chyba nie musze dodawac ze jest to sprawa dosc wazna :)

edit: dzieki za pomoc

Natalia - Nie Sie 17, 2008 22:42

Ja najpierw rozpuszczam w wodzie, a potem dodaję odrobinę jogurtu. Oczywiście - 1/10 tabletki 2 razy dziennie.
babyduck - Pon Sie 18, 2008 09:06

Ja na szczura 260 gramowego podawałam 1/8 tabletki raz dziennie. Rozkruszałam w papierku i posypywałam tym proszkiem gerberka na łyżce. Ronaxan nie ma obrzydliwego smaku, więc już nie trzeba było rozpuszczać. Kreta zjadała go na gerberze bez problemu.
Anonymous - Pon Sie 18, 2008 09:12

Ja na ciężkie zapalenie płuc podawałam 1/10 tabletki na ok. 270 g szczura. Rozkruszony lek mieszałam z gerberem/nutri/jogurtem.
Tulip - Pon Sie 18, 2008 11:39

Danke za odpowiedzi, tylko szkoda ze dowiaduje sie tego juz po wyleczeniu zwierzaczka z choroby :DD

ale przynajmniej wiem juz na przyszlosc.

Anonymous - Pon Paź 05, 2009 21:40

Szczurom podaje się Ronaxan 20 mg, 1 tabletka jest na 2 kg masy ciała. Łatwo sobie policzyć dawkowanie.
Mai-ah - Pon Lut 13, 2012 22:47

Hop? Odkopuję. Moja Rati właśnie to dostała. Pani wet powiedziała, ze nie można podawać przy nim produktów mlecznych. Plus na http://www.apeiron.pl/szczury/ratdrug.htm też jest zaznaczone żeby mlecznych nie podawać. Więc jeśli ktoś będzie leczył swojego ciura tymże,to pisze w razie czego ;)

Jejku, a ktoś mi może powiedzieć jak to dawkować? Już mi się te wszystkie strzykawki mieszają :( O ile dobrze zrozumiałam biorę 1/4 tabletki (ja mam o handlowej nazwie: Unidox), i rozpuszczam w 2 ml wody a Rati podaję z tego 0.2 ml. Rati mi waży 265 g.

Możliwe, że dobrze pamiętam? Jak na złość akurat nie dostałam karteczki gdzie mi to wet rozpisywała, chyba została w gabinecie :/

Martini - Pon Lut 13, 2012 22:52

Mai-ah, to jakiś dziwny sposób podawania, hm... Unidox nie rozpuszcza się w wodzie, zrobi Ci się z tego zawiesina, a zawiesiny nie odmierzysz zbyt dokładnie. Ja podawałam kiedyś ogonowi Unidox i dzieliłam tabletkę. Może ktoś ma inne doświadczenia.
Vaco - Pon Lut 13, 2012 22:57

ja też przy podawaniu Unidoxu dzieliłam tabletkę
Mai-ah - Pon Lut 13, 2012 22:59

Odkopałam karteczkę, jednak ją wzięłam. Mi wet poradziła rozpuścić. Owszem zawiesina jest, "przed użyciem" wstrząsam... Zonk, to nie wiem na ile miałabym tą tabletkę dzielić :/ Najwyżej jutro jeszcze do wet zadzwonię.
Martini - Pon Lut 13, 2012 23:17

Mai-ah napisał/a:
to nie wiem na ile miałabym tą tabletkę dzielić


ja do tej pory najwięcej dzieliłam na 20 chyba, nie tak strasznie.
a Unidoksu miałam najmniejsze tablety i nie była to jakaś straszna masakra.

Raz, jak szczur nie chciał za żadne skarby pożreć tabletki w żadnym przysmaku, to w końcu rozpuściłam i wstrzyknęłam do pyska. Ale rozpuściłam już odmierzoną dawkę i dokładnie sprawdziłam, czy wstrzyknięte zostało wszystko, tak więc były ze dwie lub trzy poprawki, żeby wypłukać okruszki leków z zakamarków strzykawki. Dość męczące.

Kasik - Pon Lut 13, 2012 23:33

Martini napisał/a:
ja do tej pory najwięcej dzieliłam na 20 chyba

Hmm... A jakiej wielkości są te tabletki? Bo jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, że podzielenie tabletki na 20 będzie dokładniejszym odmierzaniem, niż zawiesina... :drap: To są jakieś takie duże tabletki?

Martini - Pon Lut 13, 2012 23:36

Off-Topic:
Kasik, nie mówię tu o Unidoksie. Mam takie wielkie tablety Beta, które były okropnie drogie i których nie wywalę z powodu rozmiaru. Jak dostaje całe stado, to po prostu odmierzam i kruszę większy kawałek tabletki.
A na 20, to nie problem, bo po prostu ciachasz na dwa i na dwa i na dwa itd. Nie lubię dzielenia na trzecie części :|

Kasik - Pon Lut 13, 2012 23:47

Off-Topic:
Martini, aha, no właśnie, bo już się zdziwiłam, co to za tabletki tak się da podzielić. Tym bardziej, że beta to dokładnego dawkowania nie potrzebuje ;)

Martini - Pon Lut 13, 2012 23:54

Off-Topic:
Kasik napisał/a:
beta to dokładnego dawkowania nie potrzebuje


Mimo wszystko nie dam szczurowi 200 mg BG do gryzienia w łapkę :lol: . Ale masz rację, szczęśliwie nie wymaga to aptekarskiej dokładności, bo chyba bym się pocięła, tak samo jak tnę tę tabletkę. Koniec oftopu.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group