To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Leki na serce

Layla - Czw Lut 21, 2008 19:24
Temat postu: Leki na serce
Ponieważ zauważyłam, że na forum mamy dużo "sercowych" szczurków, może tu będziemy pisać o lekach na serduszko.

Azja dostaje Fortekor 5 (substancja czynna: chlorowodorek benazeprilu). Lek bierze już kilka miesięcy, świetnie ustabilizował jej stan. Dawkowanie w jej przypadku to 1/6 tabletki raz dziennie. Lek bez problemu daje się "przemycić" w czymkolwiek - jogurt, serek, ewentualnie gerber.

Nisia - Pią Lut 22, 2008 10:01

Enalapril, działanie podobne do Fortekoru. Dawkowanie jak dla psa, ale od 1/20 do 1/30 tabletki.
Enalapril jest podobno bezpieczny dla szczura, w razie podejrzeń można podawać przez 3 dni i zaleznie od efektu kontynuować lub zaprzestać terapii.

Isoptin kropelki na nadciśnienie. Nie znam dokładnego dawkowania, wet przygotowywał roztwór.

xxx - Nie Kwi 06, 2008 12:41

Enarenal-u dwoch szczurkow starszych brak poprawy,u mlodego szczurka z przerostem lewej komory widac poprawe,ale...czasem ma napady takiego jakby kaszlu:(co moze byc lepsze niz Enarenal dla niego???cos co konkretnei dziala w przypadku przyrostu lewej komory???

Starsza szczurka dostawala tez Captopril(przyniosl okresowa poprawe)zamieniony na Vetmedin,ten obnizyl jej cisnienie,uspokoila sie tak jakby...

PALATINA - Nie Kwi 06, 2008 14:34

Dziewczyny, a czy podając dawki możecie powiedzieć o jakich tabletkach mowa (ilość mg substancji czynnej), bo są różne? Domyslam się, że o najmniejszych możliwych, ale to tak, żeby nie było niejasności. Jak ktoś będzie szukał info., żeby np. nie dał 1/20 tabletki 10mg (bo akurat miał w domu), kiedy jest tu mowa (w domyśle) o tabl. 5mg :wink:

Dawka enalaprilu (Enarenal, Enap itd.) to O,5mg/kg masy ciała (tak ogólnie rzecz biorąc - niezależnie od preparatu).

Layla - Nie Kwi 06, 2008 14:42

PALATINA, słuszna uwaga. Napiszę potem z domu, popatrzę na pudełku.
Layla - Pon Kwi 07, 2008 10:33

Spojrzałam - ilość substancji czynnej w "moim" Fortekorze to 5 mg.
Nisia - Czw Lip 10, 2008 09:13

Co do dawkowania Enalaprilu. 1/20 tabletki 5 mg 2 razy dziennie.
Layla - Wto Mar 09, 2010 08:46

Alia od wczoraj z fortekorem dostaje to w dawce 1/10 kapsułki raz dziennie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pimobendan

Niestety zapomniałam zapytać o ilość substancji czynnej ale zapytam przy najbliższej okazji.

baradwys - Wto Mar 09, 2010 11:21

Abajowi podawałam Furosemid. Z tego co doczytałam to 1mg (dostałam receptę i pani w aptece przygotowała mi odpowiednie dawki)
Mieliśmy jeszcze jakiś inny lek ale nie umiem się go doszukać :P

Layla - Wto Mar 09, 2010 11:25

Shy_Lady, Furosemid nie jest lekiem nasercowym ;)
baradwys - Wto Mar 09, 2010 11:27

Layla, ale myśmy go dostawali właśnie na serce...
Layla - Wto Mar 09, 2010 11:29

Shy_Lady, bo problemy z sercem często łączą się z rozedmą/obrzękiem płuc, a furosemid "ściąga" wodę ;)
baradwys - Wto Mar 09, 2010 11:35

ooo ten drugi lek to Vetmedin (nie wiem czy dobrze napisałam)
podawaliśmy go w dawkach 1/8 kapsułki 2x dziennie dopyszcznie w niewielkiej ilości wody

Layla - Wto Mar 09, 2010 11:38

Shy_Lady, no, Vetmedin to pimobendan, czyli to co wklejałam ;) Furosemid był w Waszym przypadku stosowany pewnie na obrzęk/rozedmę.
Pacyfka - Śro Sie 25, 2010 11:26

Porto dostaje Vetmedin 1/4 kapsułki raz dziennie. Czy macie jakiś sposób na podawanie tego leku? Na siłę mu wciskam do pyszczka strzykawką (po dobroci nie ma szans), mieszałam nawet z samym miodem, ale i tak jest bardzo kwaśny i Porto chyba więcej wypluwa niż połyka :/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group