To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Dobry pomysł na podawanie niesmacznych lekarstw ogonkom!

AngelsDream - Pią Lip 19, 2013 22:56

Ebia, a to na pewno. Jednak ogół wskazuje, że lek z tej grupy częściej bywa niezjadany niż jedzony.
Bezsenna - Sob Lip 20, 2013 12:42

Hanami, danio już próbowałam i nic; generalnie nastawiam się na podawanie siłą, a z rozpuszczonymi lodami zrobię eksperyment, bo na lody szczury zareagowały wręcz spektakularnie :)

Pamiętam, że przy galastopie był taki sam problem.


Ebia, mleczna kaszka nestle bananowa o dziwo nie wchodzi u nas nawet sama :shock:

I pomyśleć, że Zuzu to mój największy łakomczuch :roll:

Hanami - Sob Lip 20, 2013 20:53

Bezsenna no to współczuję i cieszę się, że jeszcze takich leków nie musiałam podawać. Nie wiem jak bym sobie radziła. Pewnie z trudem, jak wszyscy.
limomanka - Sob Lip 27, 2013 11:25

Znalazłam taką stronkę w sieci. Pomocną w wyborze "podkładki" pod lek. Ja się zawsze zastanawiam czy dane lekarstwo można podać z jogurtem - bo tak najlepiej u mnie wchodzą - a niektóre leki nie mogą być podawane z mlekiem i jego przetworami.
Bezsenna - Sob Lip 27, 2013 12:55

limomanka, super stronka! na pewno mi się przyda, chociaż nie wiem, czy akurat przy szczurach :wink:
limomanka - Pią Sie 23, 2013 14:58

Czy ktoś zna? Stosował? to coś
Selldine - Śro Paź 30, 2013 20:21

Ja z podawaniem leków nawet tych niesmacznych nie miałam nigdy problemu. Moje szczury zlizują z łyżeczki z odrobiną soku owocowego(rozcieńczany w wodzie), kubusiem, czy pysiem, serka, nutelli, pasty z tuńczyka, ogólnie pasty rybne, jogurty, gerberki, kawałki ulubionych warzyw, czy owoców, w zależności od rodzaju leku. Wiem, że może niektóre rzeczy nie są zbytnio odpowiednie dla ogoniastych, jednak są to strasznie malutkie dawki i nigdy moim nie zaszkodziły, a warte są zjedzenia leków ze smakiem ;)
mmarcioszka - Śro Paź 30, 2013 22:04

Zazdroszczę wszystkiem, których szczury jedzą leki w czymkolwiek, u mnie już naprawdę nic nie działa, jakkolwiek smaczne i pachnące by nie było :(
wilczek777 - Śro Paź 30, 2013 23:15

mmarcioszka od tygodni podajemy paskudne leki i już nic nie działało... Ale jest u nas jedna magiczna rzecz - tran. Szczury go kochają i nienawidzą jednocześnie. Piją go jak szalone po czym słychać szuranie zębami o plastik bo smak jest... no każdy wie jaki :P Instynkt jednak jest silniejszy i liżą paskudztwo jak szalone. Efekt jest taki - pokruszona dobrze tabletka w tranie? OM NOM NOM ALE PASKUDNE OM NOM NOOOM! Mam nadzieję, że swoich właściwości leki nie zmieniają przez kontakt z rybim tłuszczem heh.
Selldine - Czw Paź 31, 2013 07:32

mmarcioszka, to Ci nie zazdroszczę. U mnie zawsze, ale to zawsze zwycieży coś smacznego, nawet gorzki lek jest pochłoniety z pastą rybną :D
Nikky - Czw Paź 31, 2013 10:33

U mnie nawet i bez czegoś smacznego potrafią zjeść, zwłaszcza płynne.
Trudniejsze przypadki karmione są siłą :twisted:

quagmire - Czw Mar 27, 2014 11:30

Lidkamk, daj mu z czymś pysznym :)
myszonka - Czw Mar 27, 2014 11:39

mały je Enrocin z domową konfiturą brzoskwiniową.
O przestał, no cóż, ma czas do wieczora, żeby zjeść
Nie mam serca mu tego wciskać na siłę ;(

smeg - Czw Mar 27, 2014 11:44

Trzeba było wziąć tylko kropelkę tej konfitury, tylko tyle żeby wymieszać z odpowiednim kawałkiem tabletki. Szczur powinien być w stanie zjeść to na raz.
myszonka - Czw Mar 27, 2014 11:48

smeg, mam w płynie lekarstwo własnie, musiałam to jakoś rozprowadzić, eh :( no nic, damy radę


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group