To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Dobry pomysł na podawanie niesmacznych lekarstw ogonkom!

NadyaB - Pią Kwi 03, 2009 01:57

Ja również podawałam antybiotyk doustnie ze strzykawki. Mieszałam z gęstymi słodkimi sokami np. bananowym bądź z sokiem do rozcieńczania z wodą truskawkowym i niestety musiałam mimo wszystko podawawac doustnie na siłę gdyż nie chciał samowolnie wypic tego świństwa :/ tzn zjeśc zmieszanego z czymś również. Chociaż przyznam, że zmieszane ze słodkim ciastem (co proponuje zamiast chleba) zjadał dosyc ładnie lecz nie wszystko.
Niamey - Pią Kwi 03, 2009 11:56

U mnie gorzkie rzeczy wchodziły w kocim mleku z cukrem , a cała reszta w śmietankowej kaszce Smakija, która nie dość, że przez szczury uwielbiana, to jeszcze w dodatku nie zawiera żadnych świństw, więc można bez obaw dawać
Karmienie ze strzykawki prosto do pyszczka zupełnie nie zdało u mnie egzaminu i to nie ze względu na moją nieudolność - próbowała to robić pani doktor w Oazie (która wcześniej zachwalała tę metodę) - i szczura tak wrzeszczała, tak się wyrywała, że stwierdziłyśmy, że lepiej zrobić zastrzyk, bo się mniej wyrywa, jak ją trzymam i znosi to całkiem spokojnie.

Anonymous - Nie Maj 24, 2009 14:40

U mnie jedyne co jest zjadane zawsze to powidla. Nabieram tego na czubek lyzki i posypuje skruszona tabletka. Jeszcze jak im tam kropne echinacei to bija sie ze mna o lyzke ;)
EL - Wto Lut 01, 2011 22:24

Długotrwałe codzienne podawanie leków niesmacznych i tych wybitnie niezjadliwych powoduje bunt na widok jogurtu, gerberków itp. ale zawsze z pomocą przychodzi pasztet, który jest pochłaniany z prędkością światła niezależnie od ilości i zapachu leku. ;)
susurrement - Śro Lut 02, 2011 00:46

u mnie niezmiennie każde lekarstwo udaje się przemycić w niewielkiej ilości masła.
płynne leki podaję np w kropelce nutri drinka/soku. w razie wielkiego oporu zostaje nutella i masło orzechowe w dosłownie śladowych ilościach.

Lotya - Śro Lut 02, 2011 07:11

U mnie jeśli nie przechodzi Danio, to pasztecik, albo lek rozgnieciony z cieciorką, albo groszkiem z puszki (bez łupinki!) :) mniam! Zauważyłam, że chętniej zlizują lek podany na palcu niż z łyżeczki. W ostateczności rozgniatałam z parówką.
Bardzo gorzkich leków Łasicy nie ma szansy podać z niczym, nawet nie podchodzi, a wręcz ucieka od łyżeczki wybredniak!
Strzykawką do pyszczka nie podawałam, bo wydaje mi się to zbyt niebezpieczne przy wyrywającym się spanikowanym szczurze (zachłyśniecie, jak już dziewczyny wcześniej napisały).

Asica21 - Śro Lut 02, 2011 22:44

Ja podaję leki w odrobinie majonezu, działa za każdym razem, polecam :mrgreen:
furburger - Śro Lut 02, 2011 22:48

moja Księżniczka je wszystko bez kombinowania ze smakami za to Alfred nie ruszy niczego, nie lubi lekarstw i upiera się że ich nie zje pomimo że daje mu z rzeczami które uwielbia :roll:
1Netka1 - Pią Lis 18, 2011 07:08
Temat postu: Jak podawać leki
Witam. Nie znalazłam takiego tematu albo po prostu nie umiem szukać. Chciała bym si was spytać jak podajecie leki w stanie stałym swoim milusińskim, bo potrzebuje pomocy. Bój blue jest chory, ( prawdopodobnie katar) i lekarz zalecił coś na wzmocnienie. Jest tylko jeden problem. Jak tylko widzi te leki to od razu czmych , nie chce ich przyjmować a mnie ręce opadają. Przecież on jest jeszcze malutki, ma raptem 3miechy i jest mniejszy od brata. Nie chce by coś mu się stało .
Więc moje pytanie brzmi jak podajecie swoim ogonkom leki płynne i/lub stałe.
Czekam na wasze pomysły.

jolaada - Pią Lis 18, 2011 08:40

Możesz zgnieść tabletkę na pył i dodać do czegoś co bardzo lubi, do jakiejś ciapki: ja podawałam w kaszce.
Sirius - Pią Lis 18, 2011 08:52

Jeden z moich chłopaków absolutnie nie zje nic, gdzie dodany jest lek. Metoda jest jedna - na siłę do paszczęki, ja podaję insulinówką bo jest cieńsza niż inne strzykawki.
Kami - Pią Lis 18, 2011 10:22

temat o podawaniu leków jest tu: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=2310
Anonymous - Pią Lis 18, 2011 10:24

Nie podawaj tylko antybiotyków z jogurtami i innymi produktami mlecznymi z florą bakteryjną.
1Netka1 - Pią Lis 18, 2011 14:35

Dzięki za rady. Sirius twoja najbardziej się przydała. Mamy ten sam problem. Blue musi dostawać leki przez strzykawkę bo inaczej niczego nie tknie.. :*
Sirius - Pią Lis 18, 2011 16:43

Cieszę się, że mogłam pomóc. :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group