To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Dobry pomysł na podawanie niesmacznych lekarstw ogonkom!

Lidkamk - Czw Mar 27, 2014 12:16

Dzieki tak zrobie bo strzykawki on nie da sobie wsadzic do pyszczka tylko podpytam weta czy lek ktory dostal mozna mieszac z nabialem jak nie to bedzie miodek lub sok dla niemowlat
Cegriiz - Czw Mar 27, 2014 12:42

Lidkamk, z reguły nie można antybiotyku mieszać z nabiałem. Soki też nie są polecane.

Myślę, ze warto spróbować z miodem czy rozpuszczonym masłem. U mnie zawsze też wciągają oliwę z oliwek :)

Lidkamk - Czw Mar 27, 2014 13:18

A sloik Gerbera dla niemowlat tez nie moze byc?
quagmire - Czw Mar 27, 2014 13:22

Lidkamk, może. Choć to po otwarciu nie może stać szczególnie długo niestety. Zazwyczaj lepiej smakują szczurom warzywne niż owocowe.
Cegriiz - Czw Mar 27, 2014 13:25

Lidkamk, może być, tylko należy uważać na rodzaj tego gerbera :)
Lidkamk - Czw Mar 27, 2014 13:27

Dobrze wiedziec zdrowym tez dam - oczywiscie bez antybiotyku, a reszte wyrzuce bo ja takiej papki nie przelkne. Weznę im mięsko z warzywami, ze ja wczesniej nie pomyslam zeby im to dawac od czasu do czasu, same witaminki dla nich. Co znaczy rodzaj gerbera? Jaki mam kupic?
Cegriiz - Czw Mar 27, 2014 13:31

Lidkamk, żeby np. właśnie z nabiałem nie był :)
Lidkamk - Czw Mar 27, 2014 13:34

Oki najpierw sprobuje miodek jak sie nie uda to gerber, ktorego najlepiej polecasz, żeby zjadly?
Cegriiz - Czw Mar 27, 2014 13:44

Lidkamk, nie mam pojęcia, bo ich nie używam ;)
Pyl - Czw Mar 27, 2014 14:24

Off-Topic:
Do MT - można prosić o przeniesienie dyskusji do wątku podawania leków? Dzięki!


[ Komentarz dodany przez: smeg: Czw Mar 27, 2014 15:07 ]
Przeniesione ;)

Annemon - Sob Mar 29, 2014 09:09
Temat postu: Marbofloksacyna (Marbox)
Przepraszam, że zakładam nowy temat ale nie znalazłam na forum informacji na temat tego leku.

Troja ma paskudnego ropnia na pyszczku, weterynarz ściągnął jej ropę i zalecił 2-tygodniową kurację Marboxem - marbofloksacyną. 2 razy dziennie po 1 kropli. Problem polega na tym, że z powodu tego ropnia mam problem z podaniem jej tego strzykawką do pyszczka - wiadomo, mała się wyrywa i panikuje a ja nie chcę jej sprawiać bólu :/

Czy ktoś na forum orientuje się czy można ten lek bezpiecznie (żeby nie stracił właściwości) z czymś wymieszać, np. podać na okruszku chleba albo z jogurtem?

limomanka - Sob Mar 29, 2014 09:21

Annemon, http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=2310 a temat o antybiotykach też jest - nie wszystkie można podawać z nabiałem. U nas wszystkie niedobre leki wchodzą bez problemu z sinlakiem, który przy okazji dobrze dokarmia chorego szczura.
Annemon - Sob Mar 29, 2014 12:57

limomanka napisał/a:
Annemon, http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=2310 a temat o antybiotykach też jest - nie wszystkie można podawać z nabiałem. U nas wszystkie niedobre leki wchodzą bez problemu z sinlakiem, który przy okazji dobrze dokarmia chorego szczura.


Limomanka, dzięki - wszystko ok ale mi chodzi nie o same sposoby tylko o tę konkretną substancję, a raczej jakie sposoby można zastosować w jej przypadku (czyli z czym to można podać, żeby nie utraciło właściwości leczniczych). Szukałam na forum po słowach kluczowych i nie znalazłam żadnego info (w temacie o antybiotykach też nie), które rozwiązywałoby mój problem dlatego pytam tutaj...

Może ktoś na forum miał osobiście do czynienia z tym lekiem i poradzi? Martwię się cholernie, bo ropień paskudny i Troja koniecznie musi przyjmować ten antybiotyk :cry:

Helcia - Sob Mar 29, 2014 13:00

Annemon, ja ostatnio Marbo podawałam z odrobiną pasztetu.
Annemon - Sob Mar 29, 2014 13:04

Helcia napisał/a:
Annemon, ja ostatnio Marbo podawałam z odrobiną pasztetu.


Helcia, dziękuję! :przytul: A mogę zapytać, czy pomogło Twojemu ogonkowi?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group