To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Versele Laga

quagmire - Wto Gru 10, 2013 11:45

Homerowa, patrzę na skład i raczej spokojnie możesz dawać, ma co prawda górną granicę procentową białka, a do tego białko pewnie głównie roślinne i z tego względu warto ją mieszać z jakąś szczurzą. Ale możesz wykorzystać.
Homerowa - Wto Gru 10, 2013 14:14

To dobrze, dzięki :D
Kanna - Śro Lut 26, 2014 00:53

jakoś moim ciurom nie podchodzi Versele Laga :/ wcześniej miały taką w różowym opakowaniu, kupioną chyba w Kakadu, której nazwy nie mogę nigdzie znaleźć i żarły jak leci dopóki nie doszłam do połowy wora i nie okazało się, że zostały same ziarna, a tego już nie jadają :( na samym wierzchu tego były same cuda - bananki, żurawinki, orzeszki i inne łakocie, a na dnie został tylko śrut. Zatem zakupiłam Rat Nature bo taka chwalona wszędzie, ale moje tego nawet małym paluszkiem nie tykają :/ wymieszałam z resztą tego co zostało z tamtej i też tylko wybierają jakieś co lepsze resztki tamtej. Nawet głodówka nic nie daje, nie chcą tego i tyle. Szkoda mi wywalać taką drogą karmę...
smeg - Pią Lut 28, 2014 11:01

Kanna, nie wywalaj, z głodu nie umrą przy pełnej misce, w końcu się przełamią i zjedzą ;) Rozpieściły się na samych smakołykach wyjadanych z poprzedniej karmy zamiast ziarna. Ten "śrut" (dobrej jakości) jest podstawą żywienia szczurów ;)
Kanna - Pią Lut 28, 2014 12:05

Zostawiłam miskę z tą mieszanką, zabrałam wszystkie smakołyki i coś tam odrobinkę wyżerają. Tylko w Rat Nature nie ma tego "śrutu", był w tamtej karmie. Samo zboże, jeden gatunek, ale jaki nie powiem bo się nie znam i choćby się waliło i paliło nie zjedzą tego. A w Rat Nature są takie chrupki przede wszystkim - zielone i czerwone i też tego nie tykają. Więc teraz jedzą tylko jak im się trafi orzeszek albo słonecznik i tyle. Na dwa szczury nie schodzi nawet dno miseczki na dwa dni ;/
pannagrubcio - Śro Mar 19, 2014 06:31

A kupiłaś zwykłą karmę z Versele Lagi? Zawsze możesz dokupić mieszankę uzupełniającą np. owocową z tej firmy i zrównoważyć porcje ziaren i owoców ;)
aniucha0711 - Pon Maj 19, 2014 01:18

Moje szczury dostają z Versele Lagi - Rat Complete. Paczka 500g kosztuje w stacjonarnym sklepie, w moim mieście 21 zł... Za pierwszym razem im kupiłam i nie chciały jeść. Ale byłam zawiedziona. Tyle pieniędzy i jeszcze wybrzydzały :) to wsypałam im tylko tą karmę, aż w końcu ruszone głodem zjadły. Od tej pory jedzą ją dwa razy w tygodniu ( musiałam ograniczyć z powodów ceny ) i jedzą ją ze smakiem :)
Szczurówka - Pon Maj 19, 2014 08:31

aniucha0711 napisał/a:
Moje szczury dostają z Versele Lagi - Rat Complete. Paczka 500g kosztuje w stacjonarnym sklepie, w moim mieście 21 zł... Za pierwszym razem im kupiłam i nie chciały jeść. Ale byłam zawiedziona. Tyle pieniędzy i jeszcze wybrzydzały :) to wsypałam im tylko tą karmę, aż w końcu ruszone głodem zjadły. Od tej pory jedzą ją dwa razy w tygodniu ( musiałam ograniczyć z powodów ceny ) i jedzą ją ze smakiem :)
Lepiej zmień karmę Versele Laga na inną ponieważ to nie jest zbyt dobra karma ;) Polecam Vilmie Premium lub JR Farm które można zamówić w ZOOPLUS
Ranwers - Pon Maj 19, 2014 10:04

Szczurówka napisał/a:
Lepiej zmień karmę Versele Laga na inną ponieważ to nie jest zbyt dobra karma ;) Polecam Vilmie Premium lub JR Farm które można zamówić w ZOOPLUS

Kurcze, to jak to w końcu jest? W tym temacie VL jest polecana (z tego powodu mam jej jeszcze prawie 2kg) a tutaj, że jednak nie jest dobra?

limomanka - Pon Maj 19, 2014 10:23

Szczurówka, karmę każdy dopasowuje do swojego stada.
Ranwers, VL Complete jest nadal polecana, nie ma złego składu. Natomiast posiada sporo białka, co nie sprawdza się np. w przypadku starszych szczurów. Osobiście stosowałam ją krótko, ze względu na problemy gastryczne (śmierdzące kupy po prostu), a odstawiłam na dobre w czasie kiedy odchudzałam 2 otyłe adopciaki. Jeśli szczury jedzą ją sporadycznie, nie powinno być problemów :) Wielu użytkowników na przykład miesza Complete z innymi karmami. Kwestia dopasowania do wymagań swoich i szczurzych.

Szczurówka - Pon Maj 19, 2014 10:37

limomanka, VL Complete ma za dużo białka, VL Crispy Pellets za dużo białka i tłuszczu, VL Nature za dużo tłuszczu, VL Crispy Muesli, w sumie ok, no nie wiem... :roll: w ogóle po co przepłacać za bezwartościową karmę skoro inne wychodzą taniej? ;)

Ranwers, Karma VL nigdy nie była dobra, wcześniej była polecana a teraz nie ponieważ jest dostęp do lepszych karm i tańszych.

aniucha0711, to mocno przepłaciłaś za VL Complete :roll: normalnie 500g kosztuje 12-15 zł :roll:

Sama korzystam z VL Crispy Pellets :oops: ale niedługo ją kończę i przechodzę na JR Farm 8)

limomanka - Pon Maj 19, 2014 10:52

Szczurówka napisał/a:
wcześniej była polecana a teraz nie

W temacie, który wskazał Ranwers, figuruje jako polecana. Biorąc pod uwagę, że nie jest to karma podstawowa dla szczurów Ranwersa, nie demonizowałabym - nie jest to karma najlepsza, ale nie jest też najgorsza. Tak naprawdę niewiele jest karm na rynku, które mają skład idealny dla szczurów, wartości zgodne z tabelami, ale proponuję przedyskutować temat polecania lub nie tej karmy tu: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=660 .

Szczurówka - Pon Maj 19, 2014 11:44

jedynie VL mogę polecić do tuczenia i odchudzania ogonków :twisted:
nimka - Pon Maj 19, 2014 11:49

limomanka napisał/a:
Szczurówka, karmę każdy dopasowuje do swojego stada.
Ranwers, VL Complete jest nadal polecana, nie ma złego składu. Natomiast posiada sporo białka, co nie sprawdza się np. w przypadku starszych szczurów. Osobiście stosowałam ją krótko, ze względu na problemy gastryczne (śmierdzące kupy po prostu), a odstawiłam na dobre w czasie kiedy odchudzałam 2 otyłe adopciaki. Jeśli szczury jedzą ją sporadycznie, nie powinno być problemów :) Wielu użytkowników na przykład miesza Complete z innymi karmami. Kwestia dopasowania do wymagań swoich i szczurzych.

A czym/jak odchudzałaś?
Moim się niestety też przytyło... jedzą Vilmie, ale chyba jedzą jej za dużo. Nie potrafię im wydzielać odpowiedniej ilości, bo mi się wydaje, że daję za mało (szybko zjadają całą porcję i przez pół dnia by miska była pusta) albo za dużo (żeby miska nie była pusta - i wtedy tyją :twisted: ). Karmy króliczej w ramach mniej kalorycznego posiłku nie chciały, zostawiają ją prawie całą. Ale może jednak z króliczą mieszać (VL Cuni Nature mam)?

Nie wiem czy w dobrym temacie piszę? :huh:

Szczurówka - Pon Maj 19, 2014 11:56

nimka napisał/a:
Karmy króliczej w ramach mniej kalorycznego posiłku nie chciały, zostawiają ją prawie całą. Ale może jednak z króliczą mieszać (VL Cuni Nature mam)?

VL Cuni Nature ma lucernę która tuczy :wink: nie lepiej np. VL Chinchilla Nature Re-Balance? ;) jest lepszy składowo niż VL Cuni Nature :)

Dla młodych szczurów polecam JR Farm Food Junior
Dla starszych szczurów (i z alergią na białko) polecam JF Farm Food Adult
Do odchudzania szczurów polecam JR Farm Food Light
I oczywiście jako ogólną polecam Vilmie Premium :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group