To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Versele Laga

taivas - Śro Lut 08, 2012 14:09

Ja moim kupiłam niedawno właśnie Rat Nature i ta karma nie cieszy się u nich zbytnim powodzeniem... Sporo zostawiają, co jest dziwne w ich przypadku, do tej pory nie wybrzydzały i brały co dałam. :P Uwielbiają za to Rat Complete, więc powrócę do tego, jak tylko skończy się obecna paczka Nature.
maa - Nie Mar 25, 2012 19:29
Temat postu: versele laga zero classic dla gryzoni
Muszę kupić karmę dla swoich ogoniastych i zaciekawiła mnie ta pozycja. Jakieś uwagi, doświadczenia, opinie?
Może być karmą podstawową czy lepiej ją czymś wzbogacić?

Layla - Nie Mar 25, 2012 19:36

maa, scaliłam z tematem o VL :)

Ja mam tą karmę, szczury ją bardzo lubią, można używać jako podstawową - ja dosypuję do niej dynię i jakieś inne bajery :)

dotsa - Nie Mar 25, 2012 20:25

Ja też daję tę karmę moim ogonom, nieco ją tylko "ulepszam" kilkoma składnikami. Najczęściej dodaję do niej rodzynki, pestki dyni, ryż preparowany, suszone warzywka, surowy makaron. Z misek znika wszystko, ale moje szczury raczej do wybrednych nie należą. ;)
1kamilla1 - Nie Mar 25, 2012 22:10

Miałam przez pewien czas tę karmę i zarówno moje myszki jak i szczuraski chętnie ją chrupały. Aktualnie kupiłam Rat Nature i niestety u mnie się nie przyjęła ;/ Wybierane są dodatki a chrupki wyrzucane z miski i nietykane.
JolkaB - Wto Kwi 03, 2012 11:42

Moje szczurki jedzą wszystko ze smakiem i Rat Nature i Rat Complete. Dodatkowo dorzucam trochę suszu typu: marchewka, seler, pietruszka, buraki, mięsko(indyk lub wołowe), pomidor (wszytko suszę sama), czasem ryż preparowany, czy orzech, czy to włoski czy laskowy... i jest git :)
Nashi - Wto Kwi 10, 2012 15:36

Jakie macie opinie o Zero Classic? Wiem, ze było zamówienie, do Trójmiasta bodajże, ale nie mogę znaleźć opinii na temat tej karmy. Ogonom smakuje?
Kasik - Wto Kwi 10, 2012 15:41

Nashi, chrupki są podobne jak w VL rat nature. Zostaje dość dużo śmieci, podobnie jak w rn (moje jedzą wszelkie nasiona i ziarenka nad miską i wszystkie łupinki zostają w misce). No i ma mniej witamin. Ale jeżeli szczury chcą jeść rat nature, to to też będą jeść według mnie. Ja za tę cenę polecam, sama mieszam pół na pół z Timą :)
Nashi - Wto Kwi 10, 2012 16:02

A są też te brązowo-jakieś_tam chrupki z lucerną? Moje miały duże opory przed ich zjadaniem, więc jest to dla mnie kwestia kluczowa. ;) Szczury zjadają całość czy zostawiają jakieś konkretne składniki? Wiem, że to zależy od konkretnych osobników, ale czasami zależności się powtarzają.
smeg - Wto Kwi 10, 2012 16:19

Moje nie tykały w ogóle RN i połowę zostawiały, a VL Zero zjadają w całości, zostają tylko łupinki słonecznika i łuski zbóż ;) Może to kwestia tego, że przy próbie karmienia RN stado było mniejsze = bardziej wybredne, ale VL Zero jak najbardziej mogę polecić ;) Zainteresowanie podobne jak w przypadku Timy.
Kasik - Wto Kwi 10, 2012 16:21

Nashi, ja nie pamiętam dokładnie teraz, jakie tam są chrupki, a na pewno nie wiem, jak ze składem. Są takie zielone, pomarańczowo-brązowe, zielone kółeczka, nie wiem czy jakieś jeszcze. Jak chcesz, to mogę Ci wybrać po kilka wszystkich jakie znajdę i Ci wysłać :mrgreen: Moje zawsze zostawiają kukurydzę suszoną w ziarenkach, bo jej nie lubią, a jest chyba w każdej karmie. No i czasem zostawiają te chrupki, ale chyba każde, z różną częstotliwością. No, ale za 5zł za kilogram to mnie to nie za bardzo obchodzi :P A mieszam im z Timą, żeby się nie za bardzo utuczyły :] Bo z Timy to wszystko zjedzą ;)
Nashi - Wto Kwi 10, 2012 16:29

No właśnie, ten tłuszcz w Timie... Szukam czegoś o mniejszej zawartości tłuszczu (Pola jest już kuleczkowata) i białka (dokarmiam psią karmą), więc szukam alternatywy. Miałam robić własną karmę, ale chyba leń jestem. :P
Kasik napisał/a:
Jak chcesz, to mogę Ci wybrać po kilka wszystkich jakie znajdę i Ci wysłać :mrgreen:
:D :D :D Dzięki wielkie, ale moje dziewczyny nie są jakoś specjalnie wybredne, więc raczej problemu nie będzie. ;) Poza tym znalazłam sklep w Poznaniu, bez przesyłki cena bardzo rozsądna, więc jak się zdecyduje to może mi tata jutro dostarczy.
Tylko co ja zrobię z 20 kg? Chyba trzeba spróbować znaleźć chętnych do podziału. :P

Kasik - Wto Kwi 10, 2012 18:12

Nashi napisał/a:
No właśnie, ten tłuszcz w Timie... Szukam czegoś o mniejszej zawartości tłuszczu (Pola jest już kuleczkowata) i białka (dokarmiam psią karmą), więc szukam alternatywy.
No jak dla mnie to jest najlepsze rozwiązanie, dlatego zdecydowałam się spróbować tej karmy :)
rysia.13 - Pon Kwi 16, 2012 21:48

Wspaniale się cieszę, że moje ogony wcinają Rat Nature, bo w katowickim Kakadu 2,5 kg kosztuje w promocji 40 zł <3
Martynka - Wto Kwi 17, 2012 08:58

Ja mam od niedawna Rat Nature. Wzięłam na próbę i zapłaciłam 9.50 za 750g :D ale niestety te duże kawałki są zostawiane.. chciałabym żeby wszystko było zjadane bo wiadomo że muszą mieć urozmaicona dietę a tu zjadane w kółko to samo.. martwi mnie to trochę. gałązki też nie tkniete sa nigdy. słonecznika to chyba obierac nie umieją. macie może jakieś pomysły jak "zachęcić" do jedzenia ? :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group