To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Versele Laga

Martini - Nie Sty 08, 2012 19:30

unicorn, a muszą jeść granulat? Nie możesz im kupić mieszanki? Uważam, że są dużo zdrowsze.
unicorn - Nie Sty 08, 2012 19:36

Martini, niejednokrotnie dawałam im ziarno: vl rat nature, beaphar xtra vital i nie ruszały, wolą granulaty. Do tej pory były na vl rat complete i beaphar care+, obie karmy się przejadły.
Martini - Nie Sty 08, 2012 19:43

No to kup im pro i zobacz:) Jeśli tak kochają granulaty, to co zrobić... U mnie granulat jest teraz opcją awaryjną, jak wyjeżdżam i muszę sypnąć na 24 godziny - ale muszą czuć jakieś obrzydzenie, ostatnio wróciłam i miseczki były prawie pełne, za to na kolację się rzucily :lol: Powodzenia :kciuki:
Asmena - Nie Sty 08, 2012 19:43

unicorn, to może im zwyczajnie wymieszaj karmy i tyle.
Martuha - Wto Sty 10, 2012 15:21

Moje granulatu tego nie jadły :/ Ale one w ogóle nic Versele Laga nie chcą ruszać :/
PanKajetan - Śro Sty 18, 2012 16:35

Z wielką ciekawością podałam moim ogonom granulat (ta, granulat, wielkie bele :D ) Rat&Mouse Pro. O ile pierwsza reakcja była całkiem pozytywna, o tyle po niemal miesiącu, ogryzione kawałki leżą porozrzucane po klatce, szczury wyraźnie straciły zainteresowanie pokarmem. Nie wiem, czy im się znudził, czy może daję im go za dużo?
Jaka powinna być dzienna dawka Rat&Mouse Pro dla dwóch 7miesięcznych samców?

kumar - Czw Sty 26, 2012 11:41

A ja ostatnio nigdzie w sklepach nie mogę dostać granulatu z serii PRO RAT&MOUSE, zdarzało mi się dosypywać do michy, gdy chłopakom w dupciach się przewracało i Prestiga rozrzucały po klatce, wtedy podmieniałam jedzonko i czekałam aż kluski zmiękną, ciamkały granulat i o dziwo nie marnowało się jedzonko, ząbki ładnie się ścierały.:)A po kilku dniach dorzucałam Prestiga i bardzo Ładnie zjadały:)Zdaje się mi, że ten granulat dla nich to cos w rodzaju karnego jeżyka:)
Bel - Czw Sty 26, 2012 13:27

kumar napisał/a:
A ja ostatnio nigdzie w sklepach nie mogę dostać granulatu z serii PRO RAT&MOUSE
na animalia.pl możesz zamówić paczki 1kg i 20kg ;)
Alexxx - Sob Lut 04, 2012 08:56

Ostatnio kupiłam ogonom Versele-Laga Crock Complete jabłkowe (dla gryzoni), ale widziałam także kurczakowe dla fretek, czy szczurom coś się stanie jak kupie i dam im raz na jakiś czas crocki o smaku kurczaka ?

Link: http://www.planeta-zoo.pl...cPath=22_47_165

smeg - Sob Lut 04, 2012 11:01

Ja kupiłam te kurczakowe i szczury za nimi szaleją :P Biegną na sam dźwięk szeleszczącego opakowania :mrgreen: Jabłkowe też kiedyś miałam i owszem, lubiły je, ale nie robiły takiej furory.
Karmell - Nie Lut 05, 2012 14:05

Ja ostatnio kupiłam moim dziewczynkom VL Rat Nature.. I zaczynam myśleć, że one wychodzą z założenia 'co jest niedobre, wywalamy poza klatkę'. Wszędzie leży pełno tych ziarenek.. Ostatnio się zbuntowały i przewróciły miskę tak, że wszystkie te ziarna wyleciały poza klatkę.. Prosto na dywan.. :evil: Ale jak potem zobaczyłam te ich słodkie pyszczki mówiące 'ups' to nie mogłam się na nie długo gniewać :]
wasze też tak robią.? :P

Cegriiz - Nie Lut 05, 2012 14:09

u mnie nie da rady takie zachowanie :P Nigdy mi miski nie wywaliły, bo jest za mocno doczepiona do krat. A jak ziarenek nie zjedzą, to więcej nie dostaną jedzenia. Po kilku razach, już nauczyły się wszystko z miski wciągąć ;)
cynia - Śro Lut 08, 2012 13:19

Do mnie dziś przyszły: Rat&Mouse Pro (od razu wciągnięte do domku i obszamane), Rat Nature póki co zżerają wszystko) i nowość którą pierwszy raz zamówiłam Krok Crispy, zobaczymy jak się spisze :D

Ogólnie VL dla wszystkich moich gryzoni dawałam i nigdy nie miałam problemów.
A dawałyście z VL taki przysmak serowy? Bo też zamówiłam, ale nie widzę na razie zainteresowania.

smeg - Śro Lut 08, 2012 13:54

Krok Crispy to karma uzupełniająca, nie podawaj im jako regularnego pokarmu ;) Chodzi Ci o serowe Toasties? Ja kiedyś kupiłam i owszem, jadły, ale też dużo tego roznosiły po kątach i jakiegoś wielkiego szału nie było. Dobre do ścierania ząbków, bo twarde ;)
cynia - Śro Lut 08, 2012 14:06

Nie no to wiem, raczej to kupiłam jako smakołyk kiedy będą grzeczne :D Tylko na razie bardziej się cieszą z gryzaków melisowych niż z tych poduszek serowych. A ja myślałam że szczury to tylko ser jedzą xD :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group