To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Penis i pęcherz. Kamica.

Martini - Wto Sty 10, 2012 18:15

Nie proście o pomoc, tylko idźcie do weta, szczególnie że - jak sama napisałaś - widać, że szczur jest chory. Przygotujcie się na pytania, czy szczurek siusia, pije i czy w moczu była krew. Najlepiej wyłożyć transporter białymi ręcznikami papierowymi albo jakimś materiałem, to będzie widać.
Nie czekaj na dalsze odpowiedzi, bo każdy tutaj napisze Ci to samo - do weta.

smeg - Wto Sty 10, 2012 18:16

Nikt nie wyleczy koleżance szczura przez internet, powinna koniecznie iść z nim do weterynarza. I to jak najszybciej, najlepiej jeszcze dzisiaj.

EDIT: Napisałyśmy to samo w tym samym czasie ;)

Kasik - Wto Sty 10, 2012 18:18

szczurowata, yyy, a jak niby mamy pomóc? Przez internet zrobić zabieg? Tu jedynie wet pomoże, może zrobił się jakiś ropień, zakażenie. Ale na pewno trzeba to jakoś leczyć.
Karena - Wto Sty 10, 2012 18:26

Mogę napisać jedynie to co wszyscy - do weta. :]
jancia - Nie Lut 26, 2012 14:20
Temat postu: zapalenie?
Mój starszy szczur Ed ma coś na penisie. Żółte i twarde...jakby ropa. Dopiero dziś to zauważyłam...nie da sobie tego nawet przemyć rumiankiem...
susurrement - Nie Lut 26, 2012 14:29

jancia.sz, nie zakładaj nowego tematu w momencie gdy istnieje już taki o podobnej tematyce. scaliłam z odpowiednim.
jancia - Nie Lut 26, 2012 14:59

dzięki za przeniesienie. Psikałam mu octeniseptem a wczesniej moczyłam rumiankiem. Wylizał tu sobie sam.
susurrement - Nie Lut 26, 2012 15:33

jancia.sz, niekiedy robi się samcom taki czop, najczęściej starszym albo grubszym, którzy mają kłopoty z higieną. należy go wtedy oczyścić i usunąć. niemniej może to być objaw jakiś problemów, chociażby zapalenia pęcherza, także warto takiego szczurka obserwować i skontrolować weterynaryjnie.
jancia - Nie Lut 26, 2012 15:41

Niedawno starcił brata i może trochę zaniechał higieny? Jak tylko rozmiękczyłam tego czopa to sobie go sam wylizał. Teraz będę go obserwować.
quagmire - Nie Lut 26, 2012 15:51

U moich robiło się to tylko, gdy byli chorzy i nie byli w stanie się myć lub gdy chodzili w kołnierzu.
jancia - Nie Lut 26, 2012 16:00

quagmire, zastanawiam się czy to moze być też od osikanych trocin ....
quagmire - Nie Lut 26, 2012 16:04

Może trochę, ale to raczej kwestia nieumycia się. Robi się dość szybko, 12 godzin wystarczy, żeby się zrobił. Jeśli się powtórzy, to warto go pewnie skontrolować.
jancia - Nie Lut 26, 2012 17:17

quagmire, tak.. Mały juz tam sobie wszystko oczyścił. Nie ma nadwagi i pięknie dociera w "tamte miejsca" . Będziemy kontrolować brzdąca na dniach ;)
quagmire - Nie Lut 26, 2012 17:36

Może po prostu miał słabszy dzień i złapał go leń. Aczkolwiek możesz o tym wspomnieć lekarzowi.
jancia - Nie Lut 26, 2012 17:54

quagmire, Lekarz od szczurasi jest 24 km stąd. Mam tu taką wetkę zaraz koło domu. Pomogła kiedyś jak mój Harry spadł i otłukł se jaja. Ma prawie 20-sto letnie doświadczenie w weterynarii. Głównie psów i kotów ,ale widziałam ,że ludzie z osiedla śmigają do niej też ze świnkami i królikami. Nie wiem czy mogłaby coś zaradzić choć po śmierci Franka powiedziała mi, ze lepiej bylo go oddac na narkoze wziewną na Elbląską w Gdańsku, bo tak się obawiała, że otyły szczur może tej drugiej narkozy nie przetrwać...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group