To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Zaczerwieniona... kupa

DomkaBezdomka - Nie Kwi 21, 2019 16:47
Temat postu: Zaczerwieniona... kupa
Wczoraj zauważyłam kilka kupek w innym kolorze. Bardziej czerwonych. Dzisiaj są mniej czerwone, ale nadal. Ustaliłam, że to Niga takie robi. Nie zauważyłam w jego zachowaniu niczego niepokojącego. Ma apetyt, biega po mieszkaniu, wspina się po szczebelkach klatki. Nie dawałam im nic do jedzenia, co mogłoby tak wychodzić.
Spotkaliście się kiedyś z czymś takim?

angelus - Nie Kwi 21, 2019 21:28

DomkaBezdomka, Ciężko powiedzieć po samym określenie "bardziej czerwone"
Najbardziej prawdopodobne są jakieś czerwone pokarmy, ale skoro nie dawałaś to może to być krew.
Skoro kupki są czerwone to najpewniej gdzieś z dolnego odcinka przewodu pokarmowego. To może być wszystko od żylaków do nowotworu, u moich szczurów kiedyś też kandydoza dawała takie objawy.
Oczywiście polecam weta, najlepiej od razu razem z kupą do oględzin i ewentualnych badań.

DomkaBezdomka - Pon Kwi 22, 2019 09:36

Jutro przed pracą z nim pójdę. Chłopak ma już prawie dwa lata. Mam nadzieję, że to nic złego :c
angelus - Pon Kwi 22, 2019 17:20

DomkaBezdomka, dobra decyzja.
Pamiętaj żeby wziąć ze sobą kilka kupek, żeby wet od razu mógł się przyjrzeć, bo z samego opisu ciężko ocenić.
Trzymam kciuki :kciuki:

Albireo - Wto Kwi 23, 2019 19:51

DomkaBezdomka, obejrzenie kup przez weterynarza to najrozsądniejsze wyjście. Kiedyś spotkałam się z testem na obecność krwi w moczu - polać mocz wodą utlenioną. Jeśli coś zacznie się pienić, czyli nastąpi reakcja, to dowodzi ponoć obecności krwinek. Nie wiem, czy bobki zareagowałyby tak samo. Barwić mogą buraki, może truskawki. Moje stado z czerwonych rzeczy dostaje paprykę, ale nie zauważyłam po niej żadnego zabarwienia. Daj znać, co powie wet.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group