To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Nie chcą wyjść z półki... :(

Zwierzofarma - Pon Sie 24, 2015 22:03
Temat postu: Nie chcą wyjść z półki... :(
Witam.
Od początku stycznia posiadam nowe szczurki : Kali Lumi i Doti. Mają po 7 miesięcy. Zmagam się z takim problemem:
Gdy wychodzą z klatki idą normalnie po prętach na jej górę, schodzą na karton i... wchodzą za półkę i nie chcą wyjść ( nie działa ani ser , ani orzeszki itp.). Gdy wypuszczam je np. ok. 16.00 to jestem w stanie wyjąć je na siłę po 5 godzinach... a potem są fochy ;( ( oczywiście następnego dnia jest wszystko ok. ) w tym czasie tam siedzą i śpią. Nie zwiedzają pokoju ( bo poco przecież półka jest lepsza :evil: . Nie reagują też na imiona... ehhh jest jakiś sposób by oduczyć je, by nie chodziły za półkę? Próbuje jakoś tam zagrodzić itp., ale one zawsze znajdą sposób, by tam wejść, a w tym czasie nic nie robią, nie zwiedzają. Proszę o pomoc

agathe1988 - Pon Sie 24, 2015 22:30

Zwierzofarma, oswajalas je ze swoim zapachem? Probowalas wypuszczać na łóżko,zamiast robić im większy wybieg? Najpierw powinny zapoznać się z Tobą,żeby wiedziały,do kogo maja przyjść. I jak najczęściej powinnas mówić do nich po imieniu,a każde dobre zachowanie nagradzać.
Jak wyglądają ich wybiegi? Jak wyglądały na początku?

fatamorgana - Wto Sie 25, 2015 03:03

Widocznie miejscówka za półkowa bardzo,bardzo im pasuje.A skoro pasuje,to i po co wychodzić :-P Tak poważnie,jeśli nie jest to miejsce niebezpieczne,to niech sobie tam śpią,odpoczywają itp.Nie wyciągaj ich na siłę.
Zwierzofarma - Wto Sie 25, 2015 09:16

agathe1988,
one mnie bardzo lubią, ponieważ gdy mój tata bierze je na ręce, a ja stoję obok od razu biegną do mnie , a zwłaszcza Kali. A łóżko mam piętrowe ( pisemną są półki) i boję się, że któraś mi jeszcze (nie daj Boże) spadnie.

smeg - Wto Sie 25, 2015 10:43

Jedyny sposób to uniemożliwienie im wejścia, czyli takie zagrodzenie, którego nie będą w stanie sforsować. Bez tego raczej nie oduczysz ich wchodzenia tam ;)
Zwierzofarma - Wto Sie 25, 2015 16:10

smeg, ale się nie da... jest to NIE WYKONALNE
Layla - Wto Sie 25, 2015 21:41

Zwierzofarma, innej metody nie ma, zawsze wejdą tam gdzie chcą i mają możliwość.
mmarcioszka - Wto Sie 25, 2015 21:50

Zwierzofarma, szczurów nie da się tak przekonać, żeby nie wchodziły w spokojne, ciche, ciemne i casne miejsce ;)
Możesz im organizować wybieg z jak największą ilością kryjówek i zakamarków, ale to i tak ich nie zniechęci do wchodzenia za półkę. Jedyna skuteczna rmetoda - jak wyżej - zagrodzić wejście.

smeg - Śro Sie 26, 2015 09:51

Wrzuć zdjęcie tej dziury w tym temacie: http://forum.szczury.biz/...=1441&start=135 , może doradzimy coś w kwestii zabezpieczenia ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group