To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Nootropil

Nisia - Pon Mar 12, 2007 16:49
Temat postu: Nootropil
To lek działający na połączenia nerwowe w mózgu.
Działa dwojako. Usprawnia przyswajanie leków w zapaleniu mózgu oraz usprawnia myślenie u starszych szczurków.
Dawkowanie jest chyba "spod dużego palca". Fatka (aktualnie 650 g) ma dostawac do 1 ml dziennie.

Azi - Pon Mar 12, 2007 18:53

Dawkowania niestety nie pamietam zupełnie, ale Asfa dostawała Nootropil przy zapaleniu mózgu. Pamietam tylko, że musiałam rozcierać tabletke, mieszać z wodą, trzymać w strzykawce i lodwóce i podawać.
Anonymous - Pon Mar 12, 2007 20:19

Guciak też dostawała kroplę Nootropilu dziennie wraz z lekami jakie dostała na zapalenie mózgu, za pierwszym i drugim razem.
marhef - Pon Mar 12, 2007 23:19

Ja mojej Tuśce podawałam 0,25 ml 2 razy dziennie w postaci roztworu doustnego 200 mg/ml czyli o stężeniu 20% (waga szczura: 200 - 250 gram)
Leczone było (prawdopodobnie) zapalenie mózgu.

Layla - Wto Sie 26, 2008 16:47

Up!
marhef - Wto Sie 26, 2008 16:48

Próbował może ktoś podawać Nootropil w formie iniekcji?
Zastanawiam się nad tym, bo podawanie dopyszczne przysparza mi coraz więcej problemów :/

Nisia - Czw Sie 28, 2008 16:58

marhef, jesli znajdzesz Nootropil w formie iniekcyjnej, to czemu by nie. Mam nadzieje, ze nie zamierzasz syropu wstrzykiwac pod skore...
marhef - Czw Sie 28, 2008 17:16

Nisia napisał/a:
Mam nadzieje, ze nie zamierzasz syropu wstrzykiwac pod skore...

No bez przesady...

Nootropil jest w formie iniekcyjnej - choćby tutaj.
Zuzie podaję do 1 ml syropu 20%, czyli wychodzi około 200 mg substancji czynnej dziennie. Iniekcyjnie wyszłoby też 1 ml, więc to chyba nie wchodzi w grę - za duża ilość, wyglądałoby to bardziej jak kroplówka niż jak zastrzyk. Niestety, wszystkie roztwory do iniekcji mają to samo stężenie, więc iniekcje raczej odpadają.

Phina - Sob Kwi 30, 2011 12:37

Podbijam w bardzo ważnej sprawie. Potrzebuję natychmiastowej pomocy, gdyż już dziś muszę podać Nootropil mojej Budzi. Mam kapsułki 400mg. Budzia waży 250g. Lek został mi zapisany na moją prośbę, gdyż czytałam na forum, że wielu szczurom pomaga. Wetka nie miała jak sprawdzić dawkowania, powiedziała, że jeśli osoby mające doświadczenie wiedzą jak dawkować, to mam właśnie ich zapytać. Zwracam się więc do Was z ogromną prośbą o pomoc. Potrzebuję informacji, ile mg dziennie ma dostawać.
Pyl - Sob Kwi 30, 2011 13:18

Phina, 1/10 tabletki.
Phina - Sob Kwi 30, 2011 13:31

Pyl, wielkie dzięki ! Raz dziennie, tak?
Pyl - Sob Kwi 30, 2011 13:44

Raz dziennie. A dzięki to należy kierować do zaprzyjaźnionego weta, który zechciał popracować nieco w wolny weekend :)
smeg - Pon Sie 20, 2012 15:46

U nas Benia dostała z przepisu lekarza odpowiednik Nootropilu - Lucetam. W aptece sprzedano mi jeszcze inny odpowiednik, Memotropil :P Dawkowanie to 1/8 kapsułki 400mg na szczura ważącego 350 g. Pani wet polecała, żebym podawała go wszystkim swoim starszym szczurom profilaktycznie, na poprawę funkcjonowania układu nerwowego. Mówiła, że sama też podaje go swojemu starszemu psu.
Bezsenna - Czw Sie 23, 2012 22:29

Off-Topic:
Jeśli memotropil działa na szczury tak jak na ludzi, to faktycznie warto go podawać :)

Kasia_89 - Czw Sie 23, 2012 22:38

smeg napisał/a:
Mówiła, że sama też podaje go swojemu starszemu psu.

O, to może mojemu by się poprawiło? :)
Drogi ten lek?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group