To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - MAM PYTANIE I NIE WIEM, GDZIE JE ZADAĆ

Devona - Wto Lip 15, 2014 18:49

Shiva, ale siekacze są długie, więc zgrzytanie jest możliwe nawet, jeżeli pyszczek pozostaje otwarty. Może udałoby się komórką nagrać filmik albo chociaż sam dźwięk?
Shiva - Wto Lip 15, 2014 19:06

http://hostuje.net/file.p...f0e2c70391b4666

Tylko tyle mam (trzeba pobrać plik). Od 0:25 nieco lepiej słychać ten dźwięk. Mi to akurat nie brzmi jak zgrzytanie zębami.

Kasia_89 - Wto Lip 15, 2014 19:23

Idź koniecznie do weterynarza, mi to wygląda na spore problemy z oddychaniem. Przymknięte/przymrużone oczy u szczura często sygnalizują, że coś jest nie tak.
Shiva - Wto Lip 15, 2014 19:28

Miałam taki zamiar po weekendzie. Jest właśnie jakiś taki za spokojny i kichał nieco więcej. Jeśli już szczurek się ruszy (właściwie to trzeba go siłą wyciągnąć z rękawa, bo sam przez pół dnia tam leży) i coś robi, to nie słychać tego dźwięku. Częściej jak leży spokojnie.

http://hostuje.net/file.p...30b712c8204b3c9

Devona - Wto Lip 15, 2014 20:41

Shiva, do weta natychmiast! "Łapanie" powietrza otwartym pyszczkiem to bardzo poważna sprawa! Taki brak ruchliwości młodych szczurków jest niepokojącym objawem.
sliwkowapanna - Śro Lip 16, 2014 11:26

dziwne zachowanie, ale ewidentnie widać, że łapie z problemem powietrze:( daj znać co na to wet!
Shiva - Śro Lip 16, 2014 22:11

Dzisiaj właśnie byłam u weterynarza i powiedział, że to wygląda na zapalenie płuc, takie zachowanie. Ogonek dostał dwa zastrzyki i przez kolejne dni będę odwiedzała weterynarza. Zobaczymy czy pomoże :)
Ogólnie dziękuję za zainteresowanie.

Devona - Czw Lip 17, 2014 08:46

Shiva, przeniosłam posty do działu dotyczącego leczenia.

Weterynarz stwierdził zapalenie płuc tylko na podstawie zachowania szczura? Mam nadzieję, że leczysz ogonki u osoby, która zna się na szczurach (bo to nie jest oczywiste). Zapalenie płuc diagnozuje się (tak, jak u ludzi) osłuchowo przy użyciu stetoskopu.

Ajrisz - Czw Lip 17, 2014 15:01

Jak się nazywają te zastrzyki? Nie musisz codziennie chodzic do weta i placic za zastrzyki, mozesz poprosic, zeby pokazal ci jak to sie robi, wtedy tez nie bedziesz musiala dodatkowo stresowac szczurka.
Shiva - Czw Lip 17, 2014 22:55

Dziękuję za przeniesienie do odpowiedniego tematu C:

Osłuchał szczurka i widział jak się zachowuje, akurat łapał tak powietrze. Weterynarz miał już doświadczenie z tego typu zwierzątkami z tego co wiem, bo pytałam. Tłumaczyli mi co i jak przy zapaleniu, także myślę, że wet jest w porządku. Co do zastrzyków nie pamiętam jak się nazywa antybiotyk, ale sama raczej bym ich nie mogła aplikować. Nie chciałabym zrobić mu krzywdy, bo nie robiłam takich zastrzyków.

smeg - Pią Lip 18, 2014 09:16

Zawsze należy zapytać, jakie leki i w jakich dawkach dostaje szczur, a najlepiej poprosić o zapisanie tego na kartce. Może to być niezbędne w razie gdybyś musiała nagle jechać do innej lecznicy, np. w nocy lub poza godzinami pracy Twojego weta.
werix2345 - Pią Lip 18, 2014 21:03

Mam pytanie.......Co zrobić gdy szczur ma na piętach odciski?? :oops:
Devona - Pią Lip 18, 2014 21:14

Scaliłam z odpowiednim tematem.
Karena - Pią Lip 18, 2014 21:27

werix2345, http://forum.szczury.biz/...ghlight=#588635
Devona - Pią Lip 18, 2014 21:47

Ajrisz napisał/a:
Jak się nazywają te zastrzyki? Nie musisz codziennie chodzic do weta i placic za zastrzyki, mozesz poprosic, zeby pokazal ci jak to sie robi, wtedy tez nie bedziesz musiala dodatkowo stresowac szczurka.
Wydawanie zastrzyków do domu to dobra wola weterynarza i w ogólności nie jest to dozwolone (pod względem prawnym).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group