To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Paraliż (?) PRZEDNICH łapek.

smeg - Pią Sie 29, 2014 10:27

2 krople na pewno nie zadziałają, musisz dać jej co najmniej kilka mililitrów - za to co 3 dni. Jeśli po dwóch takich uderzeniowych dawkach Galastop nie pomoże, dopiero wtedy można stwierdzić, że leki nie są trafione.
Mikaq - Pią Sie 29, 2014 10:54

Dam jej dziś więcej galastopu, czyli możeliwe, że jej stan nie pogorszył się przez leki a za małe dawki? tylko jest jedna sprawa wyczytałam , że ten lek jest w jasnożółtej zawiesinie a ja mam niby ten lek, ale jest jak woda, bezbarwny.
quagmire - Pią Sie 29, 2014 11:09

Galastop to bezbarwny olej.
hekatomba - Pią Sie 29, 2014 11:11

Mikaq, o ile więcej? Jeśli zaledwie o parę kropel, to myślę, że poprawy możesz się nie doczekać. Ten lek, jak wspomniała smeg, podaje się w mililitrach. Jestem zdania, że pogorszenie stanu zdrowia leży po stronie zbyt małych i nieprecyzyjnych dawek leku, a nie ich niewłaściwego dobrania. Co do Galastopu - ten preparat ma nieco oleistą konsystencję i osobiście nie spotkałam się z inną formą tego leku. Swoją drogą, gdzie mieszkasz? Może warto byłoby wybrać się do weterynarza, który zna się na gryzoniach? Tutaj znajdziesz listę polecanych lecznic.
Mikaq - Pią Sie 29, 2014 12:29

Dziękuję za pomoc kupiłam całą strzykawkę, więc mogę podać jej 3 ml. Już wiem, gdzie jest specjalista od gryzoni, dziękuję.
aagunia205 - Sob Sie 30, 2014 10:06

moj szczurek ma podobne objawy jak wasze, wczesniej myslalam, ze to minie, ok mylilam sie, czy jest w ogole sens podowania tego Galastopu, czy jej ulzy w bolu, poprawi jakos zycia, przedluzy jej zywot ? czytajac na forum wywnioskowalam, ze i tak choroba prowadzi do smierci.
smeg - Sob Sie 30, 2014 14:59

aagunia205, podawanie leków z kabergoliną powoduje zmniejszenie się guza przysadki, czyli zmniejszenie lub ustąpienie objawów. W zależności od wieku szczura, w którym wykryto chorobę można przedłużyć życie o kilka miesięcy, nawet do roku. Moja szczurzyca żyła na lekach jeszcze 7 miesięcy "na chodzie", a w momencie podawania pierwszej dawki była prawie umierająca.
angelus - Sob Sie 30, 2014 18:04

aagunia205,
Cytat:
i tak choroba prowadzi do smierci.

życie prowadzi do śmierci...
Moja Ebola jest na lekach od 8 miesięcy.
Miała ostatnio poważne załamanie stanu zdrowia, nie jadła, prawie nie chodziła, ale steryd i zwiększona dawka leku powoli znów stawiają ją na nogi.
Zawsze trzeba spróbować powalczyć o ogonka!

aagunia205 - Sob Wrz 27, 2014 21:34

Walczymy Galastopem, raz lepiej raz gorzej. Bardzo dużo je, gerber, kaszki, tylko miekkie. Nie myje sie, przednie lapki raczej nie sprawne, przewraca sie co krok. Myślę, że ją to boli. Nie chcę podjąć decyzji o eutanazji, ale to egoiStyczne podejście.
limomanka - Sob Wrz 27, 2014 21:52

aagunia205, jaką dawkę Galastopu podajesz i jak często?
aagunia205 - Nie Wrz 28, 2014 21:10

1 ml codziennie
limomanka - Pon Wrz 29, 2014 12:43

Proponuję przenieść się do tego tematu. Tam bardziej doświadczeni podpowiedzą.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group