To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Prilium

Nikky - Nie Paź 27, 2013 22:24
Temat postu: Prilium
Mam 1/4 prillium i za cholerę nie pamiętam jak je rozrobić, mógłby ktoś wspomóc? Na szczura 500 gram.
Wydaje mi się, że dodawało się 7,5 ml wody, a podawało 0,2 kreski insulinówki.
Może ktoś mądrzejszy jeszcze mnie upewni :)

Cegriiz - Nie Paź 27, 2013 22:46

Dokładnie, tak jak napisałaś. Ćwiartkę rozrabia się w 7,5 ml. A kresek chyba na tak dużego szczura bym więcej dała, bo samica mojego TŻ przy wadze 380 gramów dostaje 2 kreski z insulinówki.
susurrement - Pon Paź 28, 2013 11:41

Nikky, jeśli rozrobisz w 7,5 ml wody to 0,1 ml jest na 1 kg. czyli na szczura 0,5 kg powinnaś dać 0,05 ml (czyli 2 kreski w insulinówce z podziałką na 40u). możesz ew dać 3 kreski, mając na uwadze, że zawsze coś się marnuje.
Imbira - Pią Cze 13, 2014 17:10

Wiecie ile mogę trzymać otwarty ale nie rozpuszczony proszek? Do daty ważności? Bo wetka nie wie i twierdzi, że trzeba od razu rozpuszczać.... :roll:
Ebia - Pią Cze 13, 2014 18:06

Imbira, bzdura. Proszek trzymasz w suchym miejscu tak długo, aż zużyjesz ;)
Za to rozpuszczony lek może leżeć w lodówce max dwa miesiące, później jest do wyrzucenia
Co więcej udowodniono, że nierozpuszczone prillium w proszku nawet po upływie daty ważności nadal jest dobre i można go używać

Podziel opakowanie na kilka części i jedną części rozpuść w odpowiedni obliczonej ilości wody.
Pozostałe części od razu pochowaj np. w nieduże zatrzaskowe torebki, w jakieś małe pojemniczki, czy co masz pod ręką. Ten lek bardzo trudno się dzieli i są przy tym pewne straty, więc lepiej zrobić to od razu

Gdzieś powinnam mieć proporcje, jak potrzebujesz, to mogę poszukać

Imbira - Pią Cze 13, 2014 18:23

Dzięki :)
Jakbyś mogła mi poszukac proporcji byłabym mega wdzięczna :wink:

Hanami - Pią Cze 13, 2014 19:19

Mnie (mojej szczurce) wetka zaleciła dawkowanie:
1/4 tabletki na 7,5 ml wody. Wodę też mi dawała w plastikowych ampułeczkach.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group