To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Znieczulenia miejscowe

wojsza - Pon Kwi 08, 2013 20:51
Temat postu: Znieczulenia miejscowe
Mam pytanie, jest szczurek któremu wyskoczyło oczko kilka dni temu i jest najwyraźniej już nie do ocalenia i usunięcia, problem w tym że niedawno przechodził operacje i może natepnej nie przezyć, czy isnieje jakiś sposób znieczulenia miejscowego któey by taki zabieg umożliwił?
susurrement - Pon Kwi 08, 2013 20:55

wojsza, nie ma możliwości usunięcia oka w znieczuleniu miejscowym. musi zostać znieczulony ogólnie, jest to naprawdę bolesny zabieg.
AngelsDream - Pon Kwi 08, 2013 21:07

susurrement napisał/a:
jest to naprawdę bolesny zabieg.

Tak bolesny, że czasem się go unika najdłużej jak to możliwe, bo wyjątkowo wrażliwe zwierzęta mogą nie przeżyć właśnie samego usunięcia oka.

susurrement - Pon Kwi 08, 2013 21:08

AngelsDream, nie wiedziałam jak to delikatnie ująć.
wojsza - Pon Kwi 08, 2013 21:18

AngelsDream napisał/a:
susurrement napisał/a:
jest to naprawdę bolesny zabieg.

Tak bolesny, że czasem się go unika najdłużej jak to możliwe, bo wyjątkowo wrażliwe zwierzęta mogą nie przeżyć właśnie samego usunięcia oka.


Hmm czyli znieczulenie całkowite, ale jednak jak długo może takie martwe oczko być na zewnątrz w końcu coś trzeba będzie z nim zrobić, zakażenie, gnagrena i niewiadomo jakie świństwa mogą się dostać. Więc tak naprawdę taki zwierzak z deszczu pod rynnę wpada :< ?

AngelsDream - Pon Kwi 08, 2013 21:51

wojsza, trochę tak, niestety.

Sprawny chirurg może się usunięcia podjąć, ale spora dawka leku przeciwbólowego oraz narkoza wziewna to w moim odczuciu byłoby minimum.

Nakasha - Wto Kwi 09, 2013 10:59

Przecięcie nerwu wzrokowego jest szalenie bolesne, więc wziewka + przeciwbólowy potem to konieczność... wziewka, nawet tuż po poprzedniej, nadal jest mniej ryzykowna niż zostawienie oka... dla pocieszenia powiem Ci, że gdy operowałam moją 3-letnią Juuko, rozpruła się 2 dni po zabiegu i była ponownie szyta na wziewce - obudziła się bez żadnych problemów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group