To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Iwermektyna: Biomectin, Ivomectrim -leczenie

Anonymous - Śro Kwi 29, 2009 10:12

Mam takie pytanie.

Dostałam Ivomec jakiś czas temu do zakraplania na kark, teraz chcę go podać w zastrzyku. Czy ten sam lek moge podać iniekcyjnie i na kark, czy też lek różni się ze względu na rodzaj podania?

Oli - Sob Maj 02, 2009 01:10

wszystko zależy od tego jaki to był ivomec, bo pod tą samą nazwą są dwa leki (nawet więcej bo 4 i każdy w innej postaci) - do wstrzykiwań i pour-on.
L. - Sob Maj 02, 2009 01:20

a jak jest z częstotliwością podawania takich leków bo wiem, że jak są wszoły to odczekuje sie jakieś 10 dni, aby reszta sie wykuła.
a co z pasożytami objawiającymi sie w postaci strupków? i w przypadku, gdy lek został podany bezpośrednio na futerko? tydzień, 10 dni, czy można mniej?

Oli - Sob Maj 02, 2009 01:24

iwermektynę zawsze podaje się w odstępach 10-14 dni. :wink: przy poważnych inwazjach można podać po 7 dniach, ale to naprawdę musi być zastrupiały cały szczuras
L. - Sob Maj 02, 2009 01:42

Oli, zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz.
co jest w takim strupowym przypadku skuteczniejsze? wstrzykiwanie i bezpośrednio na sierść?

Oli - Sob Maj 02, 2009 01:46

najlepiej podać podskórnie i wymyć w nizoralu/pularylu :) nakraplanie na skórę jest raczej profilaktyczne, a podskórne likwiduje też te wewnętrzne robale
baradwys - Wto Mar 09, 2010 12:13

Oli, a w jakich dawkach podskórnie?
bo moi tymczasowicze przywlekli wszoły... czy po prostu ich wykropić?

PALATINA - Wto Mar 09, 2010 14:42

Oli napisał/a:
nakraplanie na skórę jest raczej profilaktyczne

Raczej, bo u mnie także leczniczo się super sprawdza.
Moja szczurka (Runica) miała guzek nowotworowy po podaniu podskórnym iwermektyny i teraz mam okropny uraz - strasznie ciężko mi się przełamać.

Bel - Wto Mar 09, 2010 18:39

iwermektynę dostaliśmy ostatnio dla wallego.Kiedy go adoptowałam nie zdawałam sobie sprawy,że adoptuję jeszcze 1000 innych zwierzątek które ochoczo zmieniały lokalizację sadowiąc się i wczepiając radośnie w moją bluzę a co gorsza pod bieliznę.Po pierwszej dawce po dwóch dniach nowi lokatorzy uschli z żalu... Wally w końcu przestał się drapać.W weekend jedziemy na kontrolę :]
Oli - Śro Mar 10, 2010 01:29

Shy_Lady napisał/a:
Oli, a w jakich dawkach podskórnie?
0,1 ml/kg masy ciała Biomectinu.


Palatina, musiałaś mieć chyba dużego pecha, bo ja swoim od zawsze daję zastrzyki i jeszcze nigdy nic nie było. Ja nie ufam za bardzo metodom "na skórnym", a szczególnie odkąd mam psa, któremu preperaty przeciwpchelne się nie wchłaniają po nakropleniu. Próbowałam różne praeparaty i nic.

AngelsDream - Śro Mar 10, 2010 01:39

Oli napisał/a:
bo ja swoim od zawsze daję zastrzyki i jeszcze nigdy nic nie było



U nas też, do momentu.

Cid miał odczyny alergiczne po nakropleniach, a po zastrzyku mini-martwice. W jego przypadku korzystaliśmy z delikatnego płynu dla gryzoni w sprayu. :roll:

Ewa - Czw Maj 20, 2010 16:42

Chciałabym podać przygotowana do zastrzyku inwermektynę na kark. Czy powinnam wkropić całą przygotowaną dawkę i czy nie będzie to za mało?
baradwys - Czw Maj 20, 2010 19:26

Ewa, jeśli lekarz weterynarii przygotował dawkę do podania w zastrzyku to raczej całe chyba że mówił coś że tona kilka razy, jeśli masz tylko zakropić to jedna kropelka wystarczy
Ewa - Czw Maj 20, 2010 23:47

Pewna urocza osoba mi pomogła i ogony dostały zastrzyki.
Jedno co mnie dziwi, to to, że iniekcyjne największy chłopak dostał więcej niż jedna kroplę, a w poprzednim rzucie robali na skórę dostał od tej samej wetki tylko kroplę. Jakby to był inny lek?

Anonymous - Pią Maj 21, 2010 00:07

Napatoczyłam ci się perfekcyjnie, prawda? :D

Ewa napisał/a:
największy chłopak dostał więcej niż jedna kroplę, a w poprzednim rzucie robali na skórę dostał od tej samej wetki tylko kroplę
może to zależy od robala, tzn, nie na wszystkie robale są takie same dawki.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group