To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Iwermektyna: Biomectin, Ivomectrim -leczenie

Nisia - Czw Gru 27, 2007 09:45

AngelsDream napisał/a:
Każda substancja przedawkowana może osłabić/uszkodzić/zatruć organizm i wątrobę.

Każda substancja lecznicza (i inne chemiczne - ale to już trucizny) obciąża watrobę. Nawet przyjmowanie witamin ją obciąża. Ale nie dajmy się zwariować, po prostu nie stosujmy leków w zbyt dużej dawce lub zbyt długo.

A co iwermektyny. To trucizna. Pewnie mozliwe są skutki uboczne u szczura, ale nie spotkałam sie dotychczas z takimi (poza Herą w ciaży).

[ Dodano: Pią Lut 15, 2008 10:34 ]
Dodam dawkowanie iwermektyny (bo chyba nie ma). 0,4 mg/kg.

pin3ska - Czw Lis 13, 2008 01:04

Ja mam natomiast pytanko, czy ivermektyna podana dopyszcznie tez działa na wszoły?

Czy działanie tej samej dawki dopyszcznie jest silniejsze niz zakraplanie na kark, czy działa tak samo?

Pytam, bo przywiozłam 3 zawszolonych panów i mam niezbyt znających zagadnienie wetow.

Anonymous - Czw Lis 13, 2008 09:59

pin3ska, powiem szczerze, że nie spotkałam sie z poustym podawaniem iwermektyny szczurom. Za to wetki mówiły wyraźnie, że najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem jest na kark, ewentualnie w zastrzykach. :)
PALATINA - Czw Lis 13, 2008 11:44

Doustnie podana iwermektyna też działa na pasożyty wewnętrzne.
Nie wiem czy z jednakową siłą i nie wiem, czy należy ją podawać w tej samej dawce - Swego czasu szukałam w mądrych książkach takiej informacji, ale nie znalazłam - Trzeba by było intensywniej poszukać. :P

pin3ska - Czw Lis 13, 2008 13:02

Problem jest miedzy innymi tak, ze nie wiem jak zakroplic ją na kark łysemu szczurowi :P Przeciez to zaraz spłynie, albo sie zetrze, dlatego interesowalam sie podaniem doustnym :) Chyba, ze trzeba wziac dawke przeznaczoną dla niego i go wysmarowac po prostu...
PALATINA - Czw Lis 13, 2008 13:27

pin3ska,
Wysmaruj mu kark, nie spłynie. Po co sobie zycie utrudniać, jesli nie ma takiej potrzeby.

Ewqa - Nie Sty 04, 2009 11:15

Viss napisał/a:
Za to wetki mówiły wyraźnie, że najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem jest na kark, ewentualnie w zastrzykach.


Nie wszyscy weci tak uważają. Ja spotykam się tylko z dużą rezerwą w stosowaniu tego lekarstwa. Najpierw wetka stwierdziła że nie zna się na dawkowaniu u szczurów, a kiedy podałam jej sposób dawkowania, to wyraziła obawę że zakroplenie na kark nic nie da. Ja się uparłam i tylko dlatego moja szczurki dostały lekarstwo już tydzień temu zamiast czekać aż pani znająca się na szczurach wróci z urlopu. I tu będzie zaskoczenie bo wszoł wcale już nie ma po jednym podaniu. Takie podanie naprawdę jest skuteczne.

baradwys - Pon Sty 05, 2009 10:00

mój wet właśnie poleca Biomectin!! Stosujemy go głównie na koniach ale gdy spytałam czym leczyć skórę Fryderyka (ponieważ miał liszaj) kazał zmienić dietę i stosować biomectin... napryskać na rękę i dokładnie wsmarować:)
Ninek - Wto Sty 13, 2009 10:52

Jako iż stado mi sie zaparchaciło i chce sama podać im Biomectin, mam pytanie.
Czy podawać szczurce staruszce, która nie ma objawów? Solisia ma ponad 31 miesięcy, jest po ciężkiej operacji i sie o nią boje. Skóre ma czystą, ani jednego strupeczka.
Nie dawać jej w ogóle, czy dać mniejszą dawke?

Nisia - Wto Sty 13, 2009 11:04

Ninek, u tak starego szczura ja bym osobiście wolała mniej trujące rzeczy, a więc posypałabym Insectinem.
Ninek - Wto Sty 13, 2009 11:27

Nisia napisał/a:
Ninek, u tak starego szczura ja bym osobiście wolała mniej trujące rzeczy, a więc posypałabym Insectinem.

Nawet jeśli nie ma żadnych objawów? Bo zastanawiam sie czy troche poczekać i zobaczyć, czy coś sie jej zalęgnie czy dać profilaktycznie od razu.

Nisia - Wto Sty 13, 2009 11:32

Ninek, możesz poczekać. Ale nie dawaj jej iwermetyny - chyba, że inne metody zawiodą.
baradwys - Nie Sty 18, 2009 20:22

Ninek, jeśli sama nie wiesz co podać to może jednak warto było by sie skonsultować z lekarzem weterynarii?? Który po dokładnym zbadaniu powie co byłoby najskuteczniejsze a przede wszystkim najodpowiedniejsze dla Twojej szczurzycy... Nie pomijając faktu iż sama jestem ciekawa co zaproponuje lekarz...
Ninek - Wto Sty 20, 2009 09:29

Uważasz, że nie byłam u weta? Nasza wetka lubi np Frontline, który dla staruszki na pewno odpowiedni nie jest.
Solisia strupków nie ma, więc po prostu nie dostanie nic.

baradwys - Wto Sty 20, 2009 10:21

kurde a myślałaś by zmienić weta? Na pewno jest w Brzegu jakiś który ma większe pojęcie;/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group