To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Echinacea (w róźnych postaciach) - dawkowanie.

sylviah - Pon Gru 18, 2006 17:47
Temat postu: Echinacea (w róźnych postaciach) - dawkowanie.
Część stada mi się rozkichała. Byliśmy u weta i dostałam Echinaceę compositum forte SN w ampułkach do zastrzyków, ale mam podawać w jedzeniu (po jednej kropli na szczura)
I tu moje pytanie: czy miał ktoś styczność z tego rodzaju echinaceą?
Jeśli trzeba, to napiszę skład.
Nigdy się nie spotkałam z podawaniem go szczurom, a wydaje mi się, ze jest mocniejsza od echinacei w kroplach, lub tabletkach.

Nisia - Pon Gru 18, 2006 18:02

sylviah napisał/a:
Jeśli trzeba, to napiszę skład.

A ja poproszę.
Ciekawi mnie czym to sie rózni od np. nalewki z Echnicei (jezówki purpurowej). Poza, oczywiście, zawartością alkoholu.

Kiedys stosowałam Echniceę, potem Scanomune. Stwierdziłam, że Scanomune (lub Beta-Glukan - jeden pies) jest efektywniejsze. Choć wielu wetów nie wie, że można je stosować u szczurów...

sylviah - Pon Gru 18, 2006 19:17

Nisia, proszę:
Skład:
2,2 ml roztworu do wstrzyknięcia zawiera:
Echinacea angustifolia D3 0,44 ml, Aconitum napellus D5, Sanguinaria canadensis D6, Sulfur D10, Baptisia tinctoria D6, Lachesis mutus D12, Bryonia D8, Eupatorium perfoliatum D8, Pulsatilla pratensis D10, Hydrargyrum bichloratum D8, Thuja occidentalis D10, Influenzinum Nosode D15, Phosphorus D10, Cortisonum aceticum D15, Streptococcus haemolyticus-Nosode D20, Staphylococcus-Nosode D20, Phytolacca americana D8, Zincum metallicum D12, Gelsemium sempervirens D8, Hepar sulfuris D12, Rhus toxicodendron D6, Arnica montana D6, Acidum arsenicosum D10, Argentum nitricum D10, Euphorbium D8.

Napiszę jeszcze wskazania:
Stymulacja mechanizmów obronnych organizmu w stanach chorobowych przebiegających z zapaleniem i gorączką takich jak: grypa, angina, czyraki, ropnie, ropowice (zapalenia ogniskowe), zapalenie dziąseł, zapalenie jamy ustnej, zapalenie zatok, zapalenie żołądka i jelit, zapalenie jelita cienkiego i okrężnicy, zapalenie pęcherza moczowego, miedniczek nerkowych, pochwy, białe upławy, zapalenie przydatków, zapalenie kłębuszków nekowych, ropiejące przetoki, zapalenie kości, zapalenie ucha, zapalenie sutka, choroby skóry, mononukleoza.

Nie mam bladego pojęcia na temat leków, ale dla mnie to brzmi jakby to był antybiotyk, a nie lek homeopatyczny :roll:

Nisia - Pon Gru 18, 2006 19:22

sylviah napisał/a:
Echinacea angustifolia

Ten lek to zupełnie co innego niż powszechnie u ogonów stosowane. Tamte zawierają Echnicea purpurea.
Tak więc nie mam zdanie, nie odzywam się.

Cola - Pon Gru 18, 2006 19:57

ja dawałam echinacee
ale nie wiem czy ten rodzaj co ty
(1 kropla na miseczke wody, czyli kilka do poidła)
profilaktycznie dobre
jak rutinoscorbin dla ludzi ;]

Elbereth - Wto Gru 19, 2006 20:42

W jakimś sklepie internetowym (chyba w zookoziolku) widziałam suszone liście echinacei, firmy Herbal Farm.
Niuniak - Wto Sty 09, 2007 20:55

a ja mam echinacee - ratiopharm. czy to to co piszecie? i jak to podawać szczurom?
AngelsDream - Wto Sty 09, 2007 22:38

To chyba inny rodzaj, ale dawkowanie tak samo - do 10 kropli na srednie poidlo. Tylko nie trzymaj dluzej niz 12 h. Przynajmniej ja tak dawałam.
Niuniak - Wto Sty 09, 2007 22:52

średnie poidło = 100ml?
AngelsDream - Wto Sty 09, 2007 22:55

Średnie = 150 ml
Straciatella - Sob Paź 13, 2007 10:24

A ile dla przeziębionych 6 tygodniowych szczurków??? ;(
Nisia - Pon Paź 15, 2007 09:40

Straciatella napisał/a:
A ile dla przeziębionych 6 tygodniowych szczurków

Sądzę, że kropla będzie ok.

L. - Nie Sty 06, 2008 21:25

EE to ja mam taki profilaktyczne pytanie.
Gdzie mozna kupić (u weta, czy w aptece), ile kosztuje ?
I przez jaki czas można stosowac załóżmy przy przeziębieniach ?
I w końcu, który rodzaj ? ;>

Layla - Nie Sty 06, 2008 21:27

L., po co u weta, to jest zwyczajna jeżówka ;) Ja kupuję w kroplach, sama ostatnio się wygrzebałam z przeziębienia dzięki niej :] Kupujesz w aptece.
AngelsDream - Nie Sty 06, 2008 21:28

L., w aptece.

Cena różna w zależności od producenta. Od kilku do kilkunastu złotych.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group