To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - probiotyki (leki osłonowe podczas kuracji antybiotykowej)

nubijka - Nie Gru 18, 2011 18:08

Hanami napisał/a:
nubijka,

jeżeli masz na myśli "vivacto", ja też go podaję moim ogonkom na codzień zamiast jogurtu. Ale głównie dlatego, że są już starawe i mało się ruszają, a w tym jogurcie z probiotykiem jest tylko 1% tłuszczu.
Natomiast podczas kuracji antybiotykiem podawałam wg. zaleceń weta lakcid, po pół ampułki na pyszczek. Wetka powiedziała, że probiotyki w jogurtach mają działanie raczej symboliczne i przy antybiotyku to za mało.


Hanami- no własnie- ja już mam mętlik w głowie od tych weterynaryjnych porad- co weterynarz, to inne zalecenia :/

...i weź tu człowieku bądź mądry...ech

majlena - Pią Maj 18, 2012 02:36

jak wydobywacie lakcid z ampułki?
może macie lepszy sposób
ja robię tak:
w strzykawkę naciągam 0,5ml (lub 1ml) wody. otwieram ampułkę. wlewam wodę do ampułki. zakrywam palcem otwór i mieszam. naciągam w strzykawkę przechylając ampułkę.
jeśli nie mam strzykawki, to wodę z lakcidem wyciągam za pomocą wykałaczki. inaczej ciężko wytrząsnąć zawartość.

Niamey - Pią Maj 18, 2012 10:07

Majlena, te ampułki są tak skonstruowane, że jak dotkniesz krawędzią do powierzchni np. łyżki, to płyn sam wypływa. Tylko trzeba przyłożyć pod odpowiednim kątem.
Pyl - Pią Maj 18, 2012 10:13

A wytrzepać też się da - mi się nie chce czekać jak samo spłynie (nerwowa jestem czy co?) i wytrząsam - stukam lekko w blat nadgarstkiem dłoni, w której trzymam ampułkę i samo leci ;)
Kasik - Pią Maj 18, 2012 10:17

Ja uderzam palcem wskazującym w denko - też wylatuje po kropelce :)
majlena - Pią Maj 18, 2012 14:32

pod kątem na łyżeczkę... ok :)
Bezsenna - Nie Gru 16, 2012 22:32
Temat postu: Linex FORTE
A czy podawał ktoś z Was ogonkom jako osłonowy Linex Forte?
Stefan jest na permanentnej kuracji antybiotykowej i normalnie dostaje multilac (w sumie kapsułka dziennie), ale zabrakło mi chwilowo i na ten moment szukam 2 dawek substytutu w domowej apteczce...

Kasia_89 - Nie Gru 16, 2012 22:49

Śmiało ;)
Bezsenna - Pon Gru 17, 2012 00:43

Kasia_89, dzięki, podane :) . ale jutro wracamy do multilacku

[ Dodano: Pon Lut 04, 2013 21:37 ]
Temat raczej statyczny, a ja mam pytanie o kolejny probiotyk. Ma ktoś doświadczenia z podawaniem ogonom Pro-Kolin+?

Grupa docelowa wg opisu, to psy i koty.

Jeśli tak, to interesuje mnie też oczywiście dawkowanie :mrgreen:

Magdonald - Czw Paź 10, 2013 18:15

Zazwyczaj moje szczury dostawały osłonowo Lakcid albo Lacidofil.
Obecnie w Super-Pharm jest promocja 1+1 za grosz (2 opakowania po 10 kapsułek łącznie za 12 zł) probiotyku o nazwie LacidoForte.
Chciałam zapytać czy ktoś miał z nim do czynienia, ewentualnie czy potraficie po składzie stwierdzić, czy ten probiotyk byłby dla szczurków ok?

Podaję składy wszystkich trzech, dla porównania:

LacidoForte:
skrobia ziemniaczana, hydroksypropylometyloceluloza, dwutlenek tytanu (barwnik), 4 miliardy bakterii Lactobacillus rhamnosus R-11 oraz Lactobacillus helveticus R-52, stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca), kwas askorbinowy (przeciwutleniacz).

Lacidofil:
1 kapsułka zawiera 2x10^9 CFU bakterii kwasu mlekowego: Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus helveticus oraz substancje pomocnicze: kwas askorbowy, magnezu stearynian, maltodekstryna, żelatyna.

Lakcid:
1 ampułka:
2 mld CFU pałeczek Lactobacillus rhamnosus: Szczep Lactobacillus rhamnosus Pen - 40 %, Szczep Lactobacillus rhamnosus E/N - 40 %, Szczep Lactobacillus rhamnosus Oxy - 20 %.

Hanka_i_Medyk - Czw Paź 10, 2013 19:30

Ja używam

Triflora:
1 kapsułka zawiera co najmniej 1,5 X 10^9 bakterii kwasu mlekowego w proporcjach 35% Lactobacillus acidophilus, 30% Lactobacillus paracasei i 35% Bifidobacterium bifidum, laktoza, żelatyna (kapsułki).

Podaję pół kapsułki raz na dobę. 40 sztuk kosztuje ok. 15PLN.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group