To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - probiotyki (leki osłonowe podczas kuracji antybiotykowej)

nubijka - Sob Gru 17, 2011 17:05

hmm- nie jestem wetem więc nie wiem jaka jest słuszność takiego twierdzenia
Viss- a skąd wiesz, że to nie jest dobre?
Zgodnie z tym co powiedział mi nie jeden lekarz ludzki- nie powinno sie podawać probiotyku przed antybiotykiem ale po nim- bo probiotyk ma naprawić florę bakteryją po antybiotyku, a jeśi podamy probiotyk przed antybiotykiem, to on ją zniszczy. Poza tym- zdarzało się, że lekarz kazał pić właśnie jogurty probiotycznie zamiast lakcidu itp.

Anonymous - Sob Gru 17, 2011 17:13

Jogurt nie zastąpi probiotyku, bo nim nie jest, skąd wiem, od wetów, którzy swój osąd oparli na skutkach takich metod.
nubijka napisał/a:
nie powinno sie podawać probiotyku przed antybiotykiem ale po nim-
nic innego nie napisałam. :roll:
nubijka - Sob Gru 17, 2011 17:31

wiem wiem, że nie napisałaś- ale spotkałam się ze stwierdzeniem i to wśród "specjalistów", że obojętnie kiedy sie poda osłonę- więc przytoczyłam to- przy tym temacie, bo myślę, że warto.
A co do probiotyków- chyba najbezpieczniej będzie podawać i leki osłonowe i pić jogurty probiotyczne-
Trzeba by było sprawdzić wyniki badań, spytać autorytetu z tej dziedziny, żeby to rozwiązać (jestem jak niewierny Tomasz- nie uwierzę jak nie "zobaczę" ;) )

Devona - Sob Gru 17, 2011 17:38

Viss, dziękuję :) .

Viss napisał/a:
Devona, probiotyki omawiane są każdorazowo w osobnych tematach, poszukaj, jest opisanych kilka fajnych.
Wiem, ale akurat dawkowania Lakcidu forte nie mogłam znaleźć i pomyślałam, że fajnie byłoby stworzyć jeden temat, gdzie w pierwszym poście byłaby informacja o dawkowaniu wszystkich probiotyków, bo czasem taka informacja jest szybko potrzebna. Jak znajdę czas, to przekopię forum i zrobię takie zestawienie :) .
Cola - Sob Gru 17, 2011 22:16

dziś dowiedziałam się że lakcid i inne takie dla ludzi słabo działają na gryzonie. dostałam dla mojej bioprotect.
Niamey - Sob Gru 17, 2011 22:36

Cola, napiszesz coś więcej? bo ja zawsze daję lakcid, a wolałabym nie dawać czegoś, co nie działa
Anonymous - Sob Gru 17, 2011 22:49

Cola napisał/a:
dziś dowiedziałam się że lakcid i inne takie dla ludzi słabo działają na gryzonie.
mnie nie do końca to powiedzieli, ale chyba coś w tym jest... Lepiej dawać te zwierzęce albo dużo ludzkich. Jak się zastanowię, to faktycznie lakcidu zawsze ludzką dawkę dostawały, bo 1 fiolkę na dzień, przecież to b. dużo.
Ja od dawna kupuję tylko te zwierzęce, baardzo polecam rumen i pro-biotyk em15.

Devona - Sob Gru 17, 2011 22:53

Viss, a można je kupić "nie u weta"? Ja bym najchętniej od razu jakąś większa ilość kupiła, ale pewnie trzeba w lodówce przechowywać.
Niamey - Sob Gru 17, 2011 22:56

Devona, jest bodajże na animalii, właśnie w dużej ilości
Anonymous - Sob Gru 17, 2011 22:59

Nie wszystkie muszą być w lodówce. Rumen jest w tabsach i normalnie stoi w pokoju. Ten w płynie em15 ja trzymałam w lodówce, ale nie sprawdzałam nawet czy koniecznie. Jest jeszcze fajny w strzykawce, AD też kiedyś używała, Provita dr Siedla, aczkolwiek ona ma cukier, ale jest świetny dla wszystkich niejadków.

Ale ja jestem wierna rumenowi, po pierwsze nigdy mnie nie zawiódł, a leczyłam część chłopaków 7 bitych miesięcy niemal non-stop.
Em15 świetnie działa na ogólną poprawę, od sierści, po kał. Stosowałam go przez ponad miesiąc i pięknie mi chłopaki na nim "wyszli" z choroby.

Wszystkie do kupienia np. w Animalii.
http://animalia.pl/produk...otyk_Em-15.html
http://animalia.pl/produk...Rumen_Tabs.html
http://animalia.pl/produk...yk_Provita.html

Cola - Sob Gru 17, 2011 23:03

Niamey, chodzi o te bakterie, które są ukierunkowane na gryzonie, chyba konkretnie wetka miała na myśli Bifidobacterium longum.
nimka - Nie Gru 18, 2011 13:56

Niamey napisał/a:
Cola, napiszesz coś więcej? bo ja zawsze daję lakcid, a wolałabym nie dawać czegoś, co nie działa

probiotyki ludzkie posiadają zupełnie inny zestaw bakterii niż probiotyki dla zwierząt

zwierzęta mają inną florę bakteryjną niż ludzie, stąd można wyciągnąć wniosek że ludzkie probiotyki nie działają tak dobrze na zwierzęta


ja to akurat w ramach leczenia kotów się dowiadywałam, ale na jedno wychodzi


nie wiem tylko czy są probiotyki stworzone z myślą o gryzoniach?

na pewno są specjalne dla psów i kotów

Cola - Nie Gru 18, 2011 14:11

nimka, napisałam o konkretnej bakterii stronę wcześniej.
Hanami - Nie Gru 18, 2011 16:38

nubijka,

jeżeli masz na myśli "vivacto", ja też go podaję moim ogonkom na codzień zamiast jogurtu. Ale głównie dlatego, że są już starawe i mało się ruszają, a w tym jogurcie z probiotykiem jest tylko 1% tłuszczu.
Natomiast podczas kuracji antybiotykiem podawałam wg. zaleceń weta lakcid, po pół ampułki na pyszczek. Wetka powiedziała, że probiotyki w jogurtach mają działanie raczej symboliczne i przy antybiotyku to za mało.

Martini - Nie Gru 18, 2011 18:03

Cola napisał/a:
dziś dowiedziałam się że lakcid i inne takie dla ludzi słabo działają na gryzonie. dostałam dla mojej bioprotect.


jeden z moich vetów z kolei uważa, że lakcid to najlepszy probiotyk dla szczurów, nawet włączając w to zwierzęce. Powiedział, żeby odstawić gryzoniowe, które podawałam, i dawać lakcid - też pół ampułki na pysk.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group