To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

W kupie raźniej - szczury są stadne - Łączenie: samice z samcami kastratami

Lowenstein - Czw Mar 21, 2013 06:56

Czy ten temat można zastosować z odwróceniem? Cali mężczyźni i sterylizowane samice? Powoli myślę o sterylizacji Timi i Timey w celu ewentualnego połączenia ich z moimi Braćmi D of SR.
Devona - Czw Mar 21, 2013 12:39

Lowenstein, schemat łączenia czy typ stada? Jak najbardziej można łączyć kastrowane samice z pełnojajecznymi samcami, zasady łączenia podobne jak w przypadku innych stad.
Nakasha - Czw Mar 21, 2013 20:53

Lowenstein, można. ;) Wiele zależy od samców, które masz - większość samców nie próbuje kopulować z samicami, które nie mają rui, ale czasami zdarzają się nadpobudliwe hormonalnie, czy dominacyjnie i wtedy mogą zamęczać samiczki. Ale można spróbować i zobaczyć, jak im się będzie układać.
milek - Sob Cze 28, 2014 22:58

Jak to jest w końcu z tym łączeniem kastratów i samic? Po 2 tygodniach, czy można bez obaw wcześniej? Vet mi powiedział, że 5 dni, ale tutaj widzę inne opinie.
Ajrisz - Sob Cze 28, 2014 23:09

http://szczury.org/viewto...=19947&start=15 tutaj jest opisane dokladnie na podstawie doswiadczenia :)
milek - Sob Cze 28, 2014 23:14

Bardzo dziękuję :wink:
smeg - Nie Cze 29, 2014 14:03

Dla pewności na Twoim miejscu i tak poczekałabym ze dwa tygodnie ;) Jeszcze parę lat temu polecało się czekanie 3-4 tygodnie, ale to już chyba nadmierna ostrożność.
Layla - Nie Cze 29, 2014 17:25

Ja czekałam do zagojenia ran.
katku_kaulitz - Wto Sty 20, 2015 06:55
Temat postu: Łączenie wykastrowanego samca z samiczką.
Hej.

Przedwczoraj straciłam mojego szczura. Jego brat ostatnio był bardzo agresywny, dlatego umówiłam go na kastracje, niestety do zabiegu pozostało jeszcze kilka tygodni. Niestety podczas jednej z walk, jeden Szczurek zagryzł drugiego. Nie mogę teraz patrzeć na to jak się męczy. Wiec postanowiłam poszukać mu nowego przyjaciela. Znalazłam mu starszą od niego o 3 miesiące (mój ma 7) szczurzyce. Chciałabym ich połączyć dopiero po kastracji mojego szczurka. Tylko nie wiem jak się do tego zabrać i po jakim czasie od zabiegu mogę je połączyć. Boję się, że nawet po kastracji mój ogonek będzie agresywny. Jak do tego zabrać?.

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Wto Sty 27, 2015 18:12 ]
Połączyłam z istniejącym tematem.

smeg - Wto Sty 20, 2015 07:38

Przede wszystkim musisz odczekać min. 2 tygodnie po zabiegu, bo samiec jeszcze przez tyle czasu po kastracji może być płodny. Agresja mija zazwyczaj po ok. 3 tygodniach, czasem dłużej. Sposób łączenia jest standardowy, taki jak przy szczurach tej samej płci - http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13141 tu jest poradnik. Skoro Twój szczurek ma za sobą taką przeszłość, zachowaj szczególną ostrożność i nie spiesz się z żadnym z etapów.
katku_kaulitz - Wto Sty 20, 2015 07:55

A co z nocą? Czy na noc zostawić szczury razem w klatce jeśliby nie było żadnych agresji między szczurami,czy nowego ogonka przenieść do mniejszej klatki?.Przyznam,że zawsze w nocy czuwałam aby nie dochodziło do szczurzych walk,ale teraz się trochę boję,wiem też,że pewnie będę musiała wyjść do szkoły i zostawić szczury na kilka godzin same w domu,czy w wtedy mogę je zostawić razem w klatce?. Trochę się boje.. :(
smeg - Wto Sty 20, 2015 08:01

Raczej nie połączysz ich w jeden dzień, więc na początku będą musiały spędzać noce osobno i mieszkać w oddzielnych klatkach. Zostaw je razem w klatce dopiero, gdy zauważysz oznaki przyjaźni przy łączeniu na neutralnym terenie lub w transporterze - iskanie, przytulanie, spanie obok siebie.
katku_kaulitz - Wto Sty 20, 2015 08:04

Mam jeszcze jedno pytanie,klatki powinny być wtedy w oddzielnych pomieszczeniach czy w tym samym?.
nimka - Wto Sty 20, 2015 10:30

katku_kaulitz napisał/a:
Mam jeszcze jedno pytanie,klatki powinny być wtedy w oddzielnych pomieszczeniach czy w tym samym?.

Mogą być w osobnych, a jeśli w tym samym to jak najdalej od siebie.
Oczywiście jak będziesz w szkole to też powinny być rozdzielone...

katku_kaulitz - Wto Sty 20, 2015 12:34

Mój szczur jest typem,który się nie interesuje kablami,firankami,doniczkami(jedynie jakieś papiery kradnie i zanosi za szafę,ale ich nie drze c; ),po prostu mogę go spokojnie wypuścić i wiem,że nic nie zrobi. Tak samo było z szczurem,który odszedł. Czy jeśli okaże się,że nowy szczurek jednak wykazuje skłonności do gryzienia kabli etc. to można go jakoś tego oduczyć?. :?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group