To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zarejestrowane hodowle - Prośba do właścicieli nieżyjących szczurów rodowodowych

wuwuna - Czw Wrz 17, 2009 15:14
Temat postu: Prośba do właścicieli nieżyjących szczurów rodowodowych
Witam serdecznie.
W związku z utrudnionym kontaktem z byłymi hodowcami m.in Zirrael w imieniu SHSRP proszę wszystkich właścicieli nieżyjących już szczurów rasowych o pomoc przy kompletowaniu informacji dotyczących miotów począwszy od początku roku 2006.

Jak chcecie możecie pisać w temacie, na PW (alloszczur/SHSPR) lub na e-maila wwna@onet.eu

Proszę o takie dane jak: IMIĘ SZCZURA, PRZYDOMEK, DATA ŚMIERCI, PRZYCZYNA ŚMIERCI (jeśli była wykonana sekcja zwłok/histopatologia, proszę napisać wyniki ).
I bardzo ważne PRZEBYTE CHOROBY. Jeśli ze szczurem były problemy behawioralne, hormonalne proszę również to zaznaczyć. O kastracji z powodu agresji tudzież innych kłopotów zdrowotnych również proszę pisać.




Z góry dziękuję za pomoc. I proszę tej prośby nie lekceważyć, bo to jest bardzo ważne dla nas, dla przyszłości a przede wszystkim zdrowia przyszłych pokoleń.

sachma - Czw Wrz 17, 2009 15:21

Tabby Zirrael - miot T - szczur całe życie zdrowy, idealna samiczka jeśli chodzi o charakter, delikatna i bardzo grzeczna. miała guza wyciętego 13.03.2009 - około tygodnia/dwóch od wyczucia.
wuwuna, wyśle ci skan histo jak odkopie skaner - muszę zeskanować i jej wyniki i wyniki Vanilki.
Tabby odeszła 01.09.2009 urodziła się 24.10.2007

nie wiem czy się kwalifikuje, ale może ci ułatwi pracę.

wuwuna - Czw Wrz 17, 2009 15:32

sachma napisał/a:
wuwuna, wyśle ci skan histo jak odkopie skaner
bardzo chętnie, zbieram wszystko. :)

Jeśli tylko macie ochotę możecie nawet pisać kilka słów o charakterze. Wszystko wykorzystam :D

sachma napisał/a:
nie wiem czy się kwalifikuje, ale może ci ułatwi pracę.
jasne, że tak. :)
wuwuna - Czw Wrz 24, 2009 21:18

Podrzucam, to ważne, jeszcze raz proszę o pomoc i nie olewanie mnie....
Szura - Czw Wrz 24, 2009 21:35

Uri of Zirrael, 6.07.2009, niedrożny przewód pokarmowy, początkowo złe leczenie. Szczur wcześniej nie był na nic chory, żadnych problemów z behawiorem.
sachma - Pią Wrz 25, 2009 15:59

up! do góry!
Oli - Pią Wrz 25, 2009 16:59

Capri of Zirrael, 26.11.2008, wylew krwi do mózgu. Rysio w swoim życiu miał wszoły i zmianę na skórze na jądrach, która pomyślnie (bez usuwania jąder) została usunięta w wieku 2 lat.

Filip Rat's Troop, 1.03.2009, poddany eutanazji z powodu ropnego zapalenie prawej zatoki nosowej z niewielkim procesem niszczenia kości sitowej i zmian zapalnych w płucach - jest to wynik sekcji. Filip w swoim życiu nie chorował, problemy zaczęły się od stanu zapalnego prawego kanalika nosowo łzowego, potem przy żuchwie po tej samej stronie zrobił się ropień, przemieścił się pod żuchwę, a potem zaczęły się krwotoki z nosa.

Kaspian od Zirrael, 16.06.2009, zmarł z wycieńczenia (dostał posocznicy, zastoje w naczyniach serca spowodowały zgon - to są wyniki hp) z powodu guza przysadki mózgowej - potwierdzone sekcją. Kaspian kilka razy w życiu miał świerzb, raz w życiu zapalenie płuc, które było niemal bezobjawowe i wyleczone bardzo szybko.

Anonymous - Pią Wrz 25, 2009 17:14

Aslan&Amber of Anahata 25.12.08 - 29.05.09 - chłopcy zmarli kilka/naście godzin po pomyślnie przeprowadzonym zabiegu kastracji. wybudzili się z narkozy, niestety doszło do niewydolności krążeniowo-oddechowej, która nie dała żadnych objawów przed zabiegiem. mieli zrobioną sekcję, która wykazała niewydolność jako przyczynę zgonów.

Nike Zirrael Rattery 29.06.07 - 7.06.09
- Nike przez większość życia była okazem zdrowia. w wieku około 1,5 roku (może trochę wczesniej, nie pamiętam już dokładnie) zostały u niej wykryte problemy z sercem. została uśpiona z powodu duszności wywołanych zapaleniem płuc i osłabionym sercem.

Sepia Rat's Troop 9.08.08 - 1.07.09
- Sepinka miała poważne zapalenie płuc, które uszkodziło przednią część obu płucek. wyszła z tego, nastepnie uszkodziła sobie rogówkę i złamała łapę. to również zostało wyleczone. niestety silny nawrót zapalenia płuc ją wykończył. została uśpiona. sekcja wykazała guzki w płucach, ale w histopatologii stwierdzono, że nie był to nowotwór, tylko zmiany wywołane stanem zapalnym płuc.

Ciri Rat's Troop
- szczurzyca mojej siostry. odeszła w wieku około 2 lat, nie pamiętam dokładnej daty (jeśli trzeba, postaram się to dokładnie ustalić). Ciri zabiło zapalenie mózgu. przez całe życie była okazem zdrowia, nic jej nigdy nie dolegało. z zapaleniem mózgu, które dopadło ją nagle i bez ostrzeżenia, mycha nie dała sobie rady mimo leczenia.

wuwuna - Pią Wrz 25, 2009 21:22

Dzięki Sachma, Oli, mataforgana :*

mataforgana napisał/a:
nie pamiętam dokładnej daty (jeśli trzeba, postaram się to dokładnie ustalić)
Byłabym wdzięczna. :wink:
Anonymous - Pią Wrz 25, 2009 22:01

wunia, znalazłam.
Ciri *7.09.06 [']23.05.08

wuwuna - Pią Wrz 25, 2009 22:21

mataforgana napisał/a:
wunia, znalazłam.
dziękuję matuś :*
Oli - Sob Wrz 26, 2009 01:48

wunia, a co robisz? jakieś statystyki, czy tylko uzupełniacie dane w księgach?
wuwuna - Sob Wrz 26, 2009 08:20

Oli napisał/a:
wunia, a co robisz? jakieś statystyki, czy tylko uzupełniacie dane w księgach?
Ponieważ nurtuje mnie ciągle i nieustannie jak to właściwie jest z tym zdrowiem szczurów, naszych linii, miałam nadzieję, że będzie większe zainteresowanie tematem i odezwą się ludzie, którzy bywają na forum, czytają a są właścicielami początkowych miotów (mam tu na myśli byłych hodowców)....ale jak widać łudziłam się i będę musiała pisać do każdego z osobna.
Byli właściciele się wyalienowali ze środowiska dodając do tego całkowitą ignorancję ze strony zir brak zainteresowania wnukami, dzieje tych ogonów zatraciły się gdzieś na pograniczu życia i śmierci.

Do statystyk też się to przyda. Ale przede wszystkim do bazy, która powinna być w jednym miejscu. I która powinna być dostępna po jednym kliknięciu.

Layla - Sob Wrz 26, 2009 08:45

wuwuna, pamiętaj, że nie każdy się loguje na forum, jest jeszcze drugie forum etc.
wuwuna - Sob Wrz 26, 2009 09:27

layla, to też ja mówię o tych co czytają właśnie :wink:

A drugie forum...hm. W tym temacie z każdym nowym postem rozpoczyna się wojna.. :roll:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group